15 yaş protein tozu alimi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nizamicedit tarafından 18 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar..

15 Yaşındayım ve protein tozu almayı düşünüyorum.Beslenmemin yeterli olmadığına inanıyorum. Okul nedeniyle vesaire..

Zararlarını araştırdım, yok cinsellikte zararı varmış falan filan onların hepsinin fasa fiso olduğunu biliyorum.Fakat araştırmasına araştırdımda şunu hala öğrenemedim, protein tozunun boya bir etkisi olur mu? Bazı arkadaşlarımızda sivilce yapmış ama ben bunun protein tozundan olduğuna inanmıyorum.

Bu toz dediklerimiz bildiğimiz peynir altı suyundan yapılmıyormu? Neden millet bu kadar karşı anlamıyorum.Yada benim bilmediğim birşeylermi var hala düşünüyorum..

Sorularım:
    - Beslenmem düzgün değil, kullanmamda sakınca varmı yani bu tozun kullanma yaşı var mı?
    -Sivilce yapar mı?
    -Sizce almama gerek var mı? Tekrarlıyorum beslenme düzenim okuldan dolayı şuanlık yok...

Şimdiden teşekkür ediyorum..

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    protein tozu kullanmak isteme nedenin nedir?

protein tozlarının sağlık açısından çok büyük sakıncaları yoktur. En azından bir çoğumuzun tükettiği koladan çok daha masumdur diye düşünüyorum.

ancak sağlıklı beslenmenin temelinde protein tozları yok. rafine olmayan, işlenmemiş doğal besinleri tüketmek doğru olanı.

bunun yanında doğal besinlerle beslenmek yerine protein tozuna yönelmek maddi açıdan da ziyan.

nizamicedit bunu beğendi.
  3. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    yorumunuz için teşekkür ederim, fakat dediğim gibi beslenmem oldukça zayıf, okulda olduğumdan dolayı protein alımımı halledemiyorum...

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bunu umarım yanlış anlamazsın ama 15 yaşındasın ve protein tozuna filan ihtiyacın yok bana kalırsa. Senin günlük beslenmen bile yeterlidir.

5. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    yok yok tabii ki anlamam, ama dediğim gibi hiç boş vaktim olmuyor okuldan dolayı, o yüzden beslenme düzenim neredeyse yok..

6. berkay1

berkay1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mugla
    aynı yaştayız sanırsam, bende bu olayı düşündüm ve şu kararı aldım.bence protein tozuna 2-3 sene içinde gerek yok. okulda olup düzenli beslenememe olayına gelince eskiden kantinde döner vs. şeyler yerdim kola içerdim. şimdi yemekhaneye geçiş yaptım ve mutlaka ayran içiyorum. gelişmem son 2 aydır gözle görülür şekilde arttı veya bana öyle geliyor. okulunda yemekhane yoksa annene protein ağırlıklı yiyecekler hazırlatabilirsin. ben bunuda denedim ve bu tür şeyler benim bulunduğum çevrede dalga konusu oluyor ama ben takmıyorumdum, sende takma.

ayrıca:
    Çeşitli Besinlerdeki protein Miktarları
    100 gr yağsız dana eti 30 gr protein
    100 gr tavukda 30 gr protein bulunur
    1 yumurta 7 gr protein
    1 bardak süt 6 gr protein

Son düzenleme: 19 Ocak 2013
  7. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler, de benim sorunum evden yemek götürmek değil, ha götürdümmü götürdüm. Ama o tavuk soğuk yenmiyor.. Doyurmuyor daha çok yemeye yöneliyorum bu seferde. Sabah beslenmemde problem yok, akşamda yok.Fakat şu öğle aralarında protein alamıyorum hiç. O yüzden sadece öğlenleri ve antrenmandan sonra kullanmayı düşünüyorum..

8. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    O zaman sana tek çözüm vakumlu kap alıcaksın.Ben öyle yapıyorum sabahları tavugu pişirip kaba koyuyorum havasınıda alıyorum öğlene sıcacık kalıyor denemelisin.

9. nizamicedit

nizamicedit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Öneriniz için teşekkürleer :)

10. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    hadi çok zayfıım gainer kullanmak istiyorum desen anlarımda ama bence bu yaşlarda protein tozlarına gerek yok.arkadaşarın önerdiği şeyleri dene bence evden götür.bende okuldaki protein ihtiyacımı öyle karşılamaya başladım.

Sayfayı Paylaş