15 yaş program

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Vatoz tarafından 29 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Vatoz

Vatoz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Abilerim ben 15 yaşındayım ve yaklaşık 5 yıl oldu futbol oynuyorum sürekli idmandayım.Her gün olmasa da en az 2 günde bir mekik ve sınav calısıyorum 40-45 sınav 120 tane flnda mekik cekiyorum rahat kendime ağırlık almayı dusunuyorum sizce kac kg olmalılar ve sporla uğraşmamın çalışmalarda bana ne gibi bi getirisi olur ayrıca idmandan sonra ne tür şeyler yemeliyim ?

2. osocan

osocan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dambıll İçin Herkesin Diyeceği Gibi Takıp Çıkarmalı Ser Halinde Dambıllardan Al Derim. Çünkü Belli Kiloda ki Dambıl Bir Süre Sonra Hafif Gelecektir.

3. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Ağırlık Konusunda Kendi vücudunu Dinleyeceksin ama toplam 30-40 kg sana yetecek gibi geliyor bana. Yiyecek konusunda ise forumu araştırman gerek Despo Hocamızın yazısından Bi kesit

Kolay GElsin

4. Vatoz

Vatoz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    abi 30-40 kaldırırmıyım bilmiyorum denemedm diyelmki kaldırdım ama ben o kadar da istemiyorum yani sadece iyi bir görünüm kazanmak istiyorum body yapmak değil asıl amacım oyle cok büyk hacimli kol fln istemiyorm https://www.facebook.com/home.php?#!/photo.php?pid=4861569&id=91969085543
    bu tür bsy istiyorm bn[​IMG]

5. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    o zaman 20 kg dumbbel set alırın . 4 kg ile başlarsın. gittikçe Ağırlık Arttırırsın Herhzangi Bi Sorun Olmaz . O Vücudu Yapmak Çok Zor Değil Fakat Yağ oranın Az Olması Lazım Yani Kardio Yapman Lazım

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    aynen o vucutta pek bırsey yok sadece adam zayıf birazda dambıl kaldırmıs kasları hemen gozukmuş 50 kg lık dambıl setlerı satıyorlar ama 50 fazla gelır dıyorsunda sımdı oyle dıyorsun bu sporu hep yapacaksan ılerde elbette 50 bıle az gelebılır

7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

allahım yarappim ; çocuk ben futbolcuyum diyor 15 yaşındayım diyor, siz git 30-40 kg lik dumbeller al diyorsunuz, ne yapsın bu çocuk 80 kilo dumbell bench press mi yapsın ? Yoksa 80 kilo shoulder press mi yapsın? Yosa 40 kilo concentration mı yapsın? Bu arkadaşımız kaç kilo biliyormusunuz?Belki 50 kg belki 60 kg, kendi kilosuna yakında dumbellerla ne yapabilir, belki tekerlek gibi yuvarlar...
    Bir de neye dayanaral 30-40 kg yetecektir diyorsunuz, vucut yapısını gördünüz mü? Fizyolojisi hakkında bilginiz var mı?
    İnsanlara anlamsız, faydasız tavsiyeler vermeyiniz , bilginizin olmadığı konularda konuşmamak her daim sizin faydanıza olacaktır.

Site de daha önce futbolcu arkadaşlarımız bu tarz sorular sormuştu, güzelce tartışılmıştı, arama motorunda aratırsanız bulacaksınız.

saygılar

8. Vatoz

Vatoz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    isin ehli olanlar sizlersiniz 30-40 kg ne kadar doğru bilmiyorm ama benmde mantığım almıyo acıkcası o kadar

9. paradox35

paradox35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    "Toplam 30-40 kilo" dediğine göre arkadaşımız heralde parça parça toplam 40kg olan dumbell setlerden bahsetti ...

10. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    40 kg bench press yapması için 3 ay çalışması lazım.

11. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    en fazla 10 kg olur dumbelların. 10 -- 10

Son düzenleme: 2 Temmuz 2010
  12. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    durun orda adam biraz kas yapmak istiyor lugano ne yapıyor. lugano bir çok futbolcu gibi klup tesislerinde olan aletlerle antreman yapıyor. arkadaşım sana benim önerim iki tane dambıl al 4 kg olsun ilersi için çok kaslı olmak gibi bir hedefin yok bunu anladım ama ilerde de belli bi zaman sonra 1 kaç kilo agırlık arttırman gerekicektir.şınav mekik yanınada dambılla belli başlı hareketleri ekliyip biraz daha fit olabilirsin olay bu.

13. Vatoz

Vatoz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynen van damme34 futboluma katkısı olsun iyi bi görünüm olsun istiyorum bugun baktım dumbel ama kg lik vardı en kısa zamanda alcam 4 kg lik

14. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Hangi Devirde Kaldın Bilmiyorum . Fakat SAbit Ağırlıklı Dumbbell lar tarihte kaldı :) 30-40 kg nin hepsini kullanmasına gerek yok ki zaten 30-40 kg desem ondan snraki cevabımda neden 4 kg diyeyim? Biraz Düşünsen Böyle olmaz ;) Yazımı DA Okursan iyice Tahminen Demişim :) 40 kg dumbbel set alır . Vucudunu dinle demişim :) Ona Göre Ağırlığını takar :)

Son düzenleme: 3 Temmuz 2010
  15. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    sabit agırlıklar spor salonlarında kullanılıyor kullanımıda ayarlanabilirden daha iyidir. ama zırt pırt agırlık almamak için evde çalışan insanlara sunulmuştur.

16. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Evet tak cıkar zor olur enerjiyi bidaha tak çıkarda harcayanlarda oluyor. Halterlere ağırlıkları taşıyıp koy filan bidaha dinlenerek başlıyorum harekete :)

Vatoz 4-5 kg arasında bir ağırlık al. Fazlasıyla hareketleri yapamazsın o bile fazla gelebilir bazı hareketlerin yapılmasında ama alışırsın bir mütdetden sonra. Sonucda sadece dumbell' i kaldır indir hareketi yok değişik yerlere vuran hareketlerde var. 4-5 kg dumbell al kuvvet kazandıkca bütün hareketleri kolayca yapıp formunu koruruyabilirsin.

Evde dumbellerle yapabilceğin hareketleride burdan bulabilirsin
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html

Kolay gelsin thums:

17. Vatoz

Vatoz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim 'Tuna cok sağol

'Tuna bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş