15 Yaş Güç ve Vücuda Şekil Kazandırmak !!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve pc-se7en tarafından 19 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. pc-se7en

pc-se7en Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Hatay
    Merhabalar,

15 Yaşında 182 Boyunda 71 Kg ağırlığındayım yaklaşık 1 yıllık güreşçiyim.Hocalarımın ve güreşçi abilerimin bana dedikleri tek eksiğim güç boy ve kiloma göre olması gereken güce sahip olmadığımı söylüyorlar kemiklerimin ağır olduğunu söylüyorlar gören 50 kgda mı güreşiyorsun diyor.Antreman sonrası Şınav - Mekik ve En önemlisi halat çıkmayı yaparken çok zorlanıyor 1-1 barfiks çekebiliyor halata ayaklarımı kullanarak zorla tırmanıyorum oysa ayaklarını kullanmadan 20 kez çıkanlar var. ve maçlardada güçlü olmamam zorluk çektiriyor.

Fotoğraflarım ;

http://a1201.hizliresim.com/t/m/1xwuj.jpg

http://a1201.hizliresim.com/t/m/1xwvd.jpg

http://e1201.hizliresim.com/t/m/1xww9.jpg

Elimde 6 kglık dambıl var 2 tane 1 haftadır bunlarla ön kol çalışıyorum ayrıca omuz denediğimde 6kg ile çok zorlanıyorum ve ayrıca zaman buldukça mekik çekiyorum kendime şöyle bir program hazırladım sizce hatalarım neler ve asıl amacım hacim kazanmak 85kg a kadar yükselmek ancak o 2.aşama şimdi güçlenmek istiyorum ne yapmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum

Pazartesi - Kol + Göğüs ; Dumbbell Curls - Hammer Curls - Dumbell Bench Press - Dumbbell Flyes - ( 3 x 15 set ) + Mekik (2x50)

Salı - Omuz ; Latarel - Neck Dumbell Press - Dumbbell Lateral Raises - Arnold Press ( 3 x 10 set ) + Mekik (2x50)

Çarşamba ;
    Off - Şınav (5 x 6 set )

Perşembe - Arka Kol + Sırt : One-Arm Dumbell Rows - Dumbbell French Dumbbell One Kickbacks( 3 x 15 Set ) + Mekik (2x50)

Cuma - Bacak ; Dumbell sumo deadlliftf - Dumbell squats - Dumbell lunges - Stiff Legged deadlifts

Cumartesi - Pazar ;
    Dinlenme

Not ; Farketmişsinizdir belki içerisinde eksik hareketler var çünkü bu bölgeleri çalıştırmak için sadece dumbell ile yapabileceğim hareketleri seçtim sizce program nasıl veya güçlenmek için bana önereceğiniz başka programlar var mı ?

Ayrıca bu çalışma vücuduma zarar verir mi yani sizin tavsiyeniz varmı başka ?

2. egemenn

egemenn Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    kardeşim moralini bozmak gibi olmasın ama biraz zayıfsın. 71 kilo olman pek inandırıcı gelmedi bana. boyunda daha kısa sanki

3. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    61 olblr mı kılon. Pek anlm veremedım belkıde organların ve kemıklerın agr olblr.
    Ben 58 kıloyum ve 1.86 boyluyum. Benmle aynı gıbı duruyorsun. Hatta bn dha mı ıyıyım anlmdm.s her neyse.

Pazartesı carsamba cuma spor ypmnı onrebılırım cok sıkı antrenmane gırmıssın. Bu proteın ve karbo ıhtıyacını krsılayabılcekmısın. Kaslarını yakmada..

4. pc-se7en

pc-se7en Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Hatay
    Yo hocam sizde zayıf görüyorsunuz ama dediğim gibi 71 kiloyum 182 boyundayım.Antreman ile ilgili pek fazla bilgi sahibi olmadığımdan sordum zaten sizce çok aşırı ise hafifletilmiş bir halde yeni bir antreman programı hazırlarmısınız ? Dediğim gibi kemiklerin çok ağır diyorlar

Ayrıca protein vb.. ilaç kullanamam.

Moral bozmak değil hocam zayıf olduğumu herkes diyor kemiklerin ağır diyorlar 71 kilo ve 182 boyundayım inanmak size kalmış birşey thums:

Yağlanmadan hacimlenmek için ne yapabilirim ? ayrıca boyun kısa görünmesi fotoğraf makinesi ile yakın çekim yapmam ve yere koymamdan kaynaklanabilir.

Ne kadar inanırsıız bilmem ama güreş müsabakası sonuçlarından bir caps ;

http://d1201.hizliresim.com/t/n/1yr60.jpg

5. pc-se7en

pc-se7en Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Hatay
    Yardım edecek kimse mi yok arkadaşlar

6. KinqHuso34

KinqHuso34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Salona gitmeden hiçbişi yapamassın

7. deadlyff

deadlyff Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    boyun 1.82 ve kolların o kadar kısa mı?

8. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    konu açılalı nerdeyse 1 sene olmuş arkadaşlar..

mehmetanil bunu beğendi.
  9. pc-se7en

pc-se7en Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Hatay
    Şuan 184 boyunda ve 80 kilodayım ancak kalıp aynı ama vb yapmıyorum sadece günlükgrş antremanlarını yapıyorum

Sayfayı Paylaş