15 yaşındayım. Yeni başladım. Cevaplarınızı bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AkhisarLee tarafından 27 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AkhisarLee

AkhisarLee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar. Geçen seneden beri vücut geliştirmeye merakım var. Evde 5kg dambılla çalışıyordum araya okul girdi vs. unuttum çalışmayı. Belirgin göğüs kaslarım az miktarda karın ve kol kaslarım var. 15 yaşındayım boyum 1.71 kilom 52. Zayıf bir bedenim var. Vücudumun yağ oranı oldukça az. Genetik yapıdan ve yağın az olması nedeniyle kolumdaki damarlar oldukça belirgin. Kendimi tanıttıktan sonra konuya geçiyorum. Kendi vücut ağırlığımla çalışmanın spor salonlarından daha sağlıklı olduğu gibi bir görüş var. Bu ne kadar doğru bilemem. Evimde sadece 2 tane 5kg dambıl var. Spor salonuna gitme imkanım da var. Spor salonuna gitmek yerine barfiks demiri vs gibi spor aletleri de alabilirim. İmkan olarak pek fazla sıkıntım yok gibi görünüyor Allah' a şükür. Benim öğrenmek istediğim evde kendi vücut ağırlığımla mı çalışmalıyım yoksa spor salonuna yazılmalı mıyım. Evde çalış dediğinizi varsayarak konuya devam ediyorum. Evde hangi hareketi kaç set kaç tekrar çalışabilirim; ne kadar protein, karbonhidrat almalıyım veya hangi besinleri tüketip hangi besinleri tüketmemeliyim; kaç gün arayla çalışmalıyım; setler arası ne kadar dinlenmeliyim gibi sorularım var. Ve yaşıtlarıma göre zayıf olduğumdan kas ile birlikte kilo da almam gerekecek. Bunu nasıl yapabilirim. Doğru düzgün ve ayrıntılı bir çalışma planına ihtiyacım var. Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar. Okuduysanız teşekkür ederim. Tekrardan iyi forumlar :)
    Not: Moderatörlerden ricam buna benzer konu varsa dahi bu konuyu kilitlememeniz. Kendime uygun bir konu başlığı bulamadığım gerekçesiyle bu konuyu açtım. Anlayış gösterirseniz teşekkür ederim :)

2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    imkanin varsa salona git. Tüm Vücüt antrenman sistemi ile basliyabilirsin.

Günlük ortalama kilo basi 1,5gr pro yeterlidir

Sayfayı Paylaş