15 Yaşındayım kullandığım supplementler nasıl kombine etmeliyim ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve KinqHuso34 tarafından 29 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. KinqHuso34

KinqHuso34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba 15 yaşındayım 6 aydır vücut geliştirme yapıyorum hocam HAKAN GÜMÜŞ bilen bilir bana bi kaç supplement önerdi yani benim için aldı saolsun elimde olan supplementler:
    Hardline protein tozu kilo aldırıcı
    Hardline Amino asit FULL tablet
    Hardline BCAA kapsül
    Hardline Glutamin kapsül
    Ek olarakta Benexol B12 vitamini

hocam bunlardan antreman öncesi 1 ölçek toz bcaa glutamin amino antreman sonrası aynen tekrar bunları almamı söyledi b12 yide sabah kahvaltıdan sonra almamı söyledi sizce bunların bana zararı olurmu ? birde bu kombinasyon iyimidir ?
    Teşekkürler

2. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    15 yaşındasın 6 aylık alt yapın var ama masallah hoca stack yapmıs bence sadece toz + bcaa yeterlidir ayrıca balık yagı sporcu olmasanda beyin gelişimi ve sağlıgı için cok onemli

3. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Maşallah aynen devam, 2. yılında da kürlere başlarsın, 3-4 yıla steroid mis.
    20'li yaşlarda da kamburun çıkar, boyun kısalır, yüz kemiklerin büyür vs.
    30'una gelince karaciğerini eline alırsın, idrarından kan gelir vs.
    40-50'leri sen düşün

4. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Şu an için toz yeterli.. Hatta toz bile sana gereksiz ya neyse..

Bizi dinlemeyip hepsini kullansan da olur tabi ama boşa gider pek verim alamazsın :)

Bu kadar supplement kullanan birinin bunun karşılığını verecek şekilde antrenman yapması gerekir.. Senin antrenmanının da orta seviye bir antrenman bile olduğunu sanmıyorum.

5. KinqHuso34

KinqHuso34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Emin olun çok şiddetli antremanlar yapıyorum ne steroidi yaa gıda takviyesi alıyoruz diye coleman yaptınız beni ne steroidi hormonu hiçbişey almıcam adam gibi yapıyoruz sporumuzu ama gerçektende çok şiddetli antremanlar yapıyorum bu bünyemle emin olabilirsiniz

6. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Ya neyse bişey yazıcaktım da vazgeçtim devam et o halde şiddetli antrenmana :)

7. KinqHuso34

KinqHuso34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yardım istedik acemiyiz diye dalga geçiyosunuz benimle resmen bişey demiyorum yani size alltarafı gıda takviyesi kullanıoruz steroid kürüne giricem demedim

8. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Bak kendi ağzınla söylüyorsun güzel kardeşim..

Acemisin , 14 yaşındasın ve ''Çok şiddetli'' Antrenmanlar yapıyorsun.. Nedir bu antrenmanların şiddeti ?

Salon Hocanı ne kadar tanıyosun bilmiyorum ama genelde salon hocaları karşısındaki kişinin yaşına kilosuna hiç bir şeyine bakmadan dayarlar supplementi (satmak amacıyla tabi) Ya ben 100 kilo adama gainer veren salon hocalarını biliyorum bizzat gözlerimle şahit oldum

İnsanlar burada sana yardımcı olmak istiyor bu tuzağa düşme diye , sen gelip tartışıcaksan benim hocam ''HAKAN GÜMÜŞ bilen bilir'' ona göre konuşun gibi bir tavırla soru sorarsan insanlardan da ona göre cevap alırsın.. Kusura bakma yani :)

Yardım almak istiyorsan da gerekli şeyleri yazdık zaten 6 aylık ve 14 yaşında bir sporcu için supplement gereksizdir..

Dasaev bunu beğendi.
  9. KinqHuso34

KinqHuso34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    siz yanlıs anladınız benim hocam hakan gümüş bilen bilir derken öyle demedim tanıyan tanır hesabı şimdi çöpemi atim abi ögrenciyiz bütün paramı yatırdım azar azar kullanırım bende günde 1 er tane biraz yardımcı olursanız eger bu supplementleri nasıl kullanmam durumu için çok teşekkür ederim şimdiden

10. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Bence sadece Tozu kullan.. 1 seneyi tamamladıktan sonra diğerlerine başlarsan verim alırsın.

Şuan hepsini kullansan da bir işine yaramaz..

11. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozunu eksik öğünlerde alırsın diğerlerini idman sonu al

12. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    yuh ...:) öldürdün çocuğu. ama gerçektende gereksiz çok fazla olmş

13. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    14-15 yaşlarında bir kişi spor amaçlı fitness yapması faydalı iken arkadaşımız ağır idmanlardan, supplementlerden bahsediyor. Bu tarz konular haftada 3-4 kere açılıyor insanlar bu lafları demekten bıktı diye düşünüyorum ve gün geçtikçe bu spor yayıldığı için sayı artacak. Sağda solda hoca diye dolanan insanlar 1-2 aylık insanlara neler yazıyor, neler al diyor, neler öneriyor, 5-6 ay geçmiş adama iğneler, kürler öneriyorlar.. İleride başını duvarlara vurmasından iyidir bu yorumlar diye düşünüyorum. Dövüş sporları, yüzme, koşma vs. sporlar var, geleceği olan sporlar.. sonra neden Türkiye sporlarda iyi değil. Küçüklerimiz spor nedir bilmediği için böyleyiz.

Örneğin ben boksördüm kolum dirsekten 2 kere kırıldığı için vücut geliştirmeye başladım, çünkü kolum açısından yapabildiğim başka spor yok. Bizimle çalışan arkadaşım milli oldu, diğerleri çoğu maçlarda derece yapıyorlar.. Neden böyle alanlar değildi vücut geliştirme sebebi ego ve farklı bir şey. Spor ve ya başka bir şey değil. Ben böyle düşünüyorum herkesin düşüncesine de saygı duyarım. Kendi hayatı ve kararı.

Başarılar

Prometheus676 bunu beğendi.
  14. mert31

mert31 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    londra
    HOCAya şaşırdım arkadaş

15. KinqHuso34

KinqHuso34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Neden şaşırdın ?

16. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Hocanı bilmiyorum ama bence değiştirebilirsin. Para kazanmak için 15 yaşında sadece 6 aylık spor geçmişi olan birine bu kadar supplement aldıran adama ben hoca demem.

Ama gel gelelim o kadar parayı vermişsin ve çöpe gitmesini istemiyorsun. Şöyle bir kullanım yapabilirsin;

-B12 yi sabah kahvaltılardan sonra.
    -Protein tozunu sadece antremanlardan sonra kutu bitene kadar.
    -BCAA yı antremandan sonra, Glutamine i de yatmadan önce kullanabilirsin.

Aminoasidi ise bcaa ve glutamine kullanımın bittikten sonra antreman öncesi ya da sonrası alabilirsin. Bu şekilde tavsiye etmemin sebebi bu kadar erken yaşta bu kadar fazla supplementi aynı anda kullanmaman. Açıkcası sadece protein tozu bile bana kalırsa çok gereksiz senin durumundaki bir sporcu için.

17. KinqHuso34

KinqHuso34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Hocamla konuşup sadece protein ve amino kullanıcam bcaa ve glutaminide onlar bittikkten sonra azar azar alırım çok teşekkür ederim cevabımı aldım konunun kapatılmasını istiyorum

18. KinqHuso34

KinqHuso34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Konu lütfen kapatılabilirmi veya ben kapatabilirmiyim nasıl oluyor artık şu konuyu kapatmak istiyorum

19. raqetuna

raqetuna Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Allah akıl fikir versin...
    sadece yüzsen hem kemik gelişimi hem kas gelişimi için en güzel şey olurdu senin için..
    geniş omuzlar ve uzun boylu olmak varken sen bu yaşında kısa kalmak istiyorum diyorsun anatominle oynamamalısın.

20. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    konuyu acmak sana bagli ama kapatmak degil. duyduklarin hosuna gitmedi diye anlamsiz bir sekilde konu kapansin diye yirtinman bir ise yaramaz.

burada senin abin yasinda insanlar, senin iyiligin icin birsey soyluyorlar. hepimiz supplement kullaniyoruz ama 14 yasinda supplement kullanmak dogru degil. ayrica hocanin senin icin aldigi(!) o listede cok asiri. bunu anla, mumkunse o hocayi degistir ve sadece saglikli yemekler yiyerek devam et.

ayrica metabolizma geregi ne kadar kassanda -arnold jr degilsen- zaten asiri kasli filan olamayacaksin 20lerine dek, birde de bosuna bosuna para verip vucuduna kimyasal yukleme.

Simdi kizmaya devam et, 5-10 sene sonra anlayacaksin ama nedenini.

Sayfayı Paylaş