140 kilodan 98 kiloya düşüş...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve rapperuzi tarafından 17 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    http://i.hizliresim.com/wj4mMD.jpg
    http://i.hizliresim.com/K4LXyp.jpg
    arkadşlar bundan 6 ay öncesine kadar 140ı gördüm boyum 1.90 şimdi 98 kiloyum baya bi kilo kaybettim ama sanki bana kilom çok fazla gibi geldi
    acaba vücut yağ oranım çokmu yüksek hergün sporumu düzenli olarak yapıyorum %.70 kardio %.30 fitness ama kendimi hala kilolu görüyorum ailem olsun arkadaşlarım olsun hocalarım olsun kilon fazla değil bu boya bu sporu yapıcak adamın 110a kadar yolu var diolar ama birtürlü rahatlıyamıorum o yüzden 2 tane resim çekip yollamak istedim sizce kilom hala çokmu fazla?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ oranınız hala yüksek ama hali hazırda 42 kilo vermiş birisi için kalan 8-10 kilo çok da sorun olmasa gerek. Tebrikler.

3. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    çok teşekkürler bi 8-10 kilo verdiğim zaman sizce kendimi iyice toplamış olurmuyum

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tahminen yanlarda kalanlar da tamamen olmasa da epey gitmiş olur. Benim burada ölçüm şu, kas kütlenizi arttırmak için bulka girmeniz lazım, bunun için de bulka girebilecek kadar düşük bir yağ oranına gelmeniz lazım. Tahminen söylüyorum, bence 190 boyda 90 kilo veya biraz altı bulka girip 5-10 kilo almak için yeterlidir. İlk defa bulka girecekseniz bu kiloların yarıdan fazlası kas kütlesi olacaktır ve vücut yağ oranınız pek artmayacaktır. Ondan sonra tekrar yağ yakımına girip tekrar 90 veya biraz altı kiloya indiğinizde görüntü oldukça düzelmiş, gücünüz artmış olacaktır. Bu noktadan sonra da yağ yakımına devam etmek veya tekrar bulka girmek sizin tercihiniz olur.

Sayıları tamamen tahmini söylüyorum, fikir vermesi açısından. Kendinizi nasıl rahat hissederseniz o zaman bulka veya yağ yakımına girebilirsiniz. Mesela 90 kiloya düştüğünüzde hala aynada kendinizi yağlı görüyor olursanız yağ yakımına devam edebilirsiniz veya tercihe göre şu anda da bulka girmeyi tercih edebilirsiniz. Hangi yolu seçerseniz seçin, sonuç şu olacaktır, her bulk döneminden sonraki yağ yakımında daha iyi görüneceksiniz. Şu anda 85-90 kiloda olacağınız görüntüyle birkaç bulk-yağ yakımı döngüsü sonrasında 85-90 kilo arasındaki görüntünüz arasında büyük fark olacak. Zamanlamaların ne zaman olacağı ise tamamen tercih meselesi.

5. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    tavsiyeleriniz için size gerçekten çok teşekkür ederim bunu değerlendiricem saygılar.

6. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    son bişey daha fitness hocam bi 5 kilo sonra bulka girebilceğimi söylemişti ama ben pek ümitli değilim.

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Eh, ben de 10 kilo diye tahmin etmiştim. Dediğim gibi, aynaya bakıp da yeterince zayıfladığınızı hissettiğiniz an bulka girebilirsiniz. 5 kilo da olabilir, 10 kilo da. Sadece şimdilik bulka girmek için karnın dümdüz olmasını beklemeyin. Çünkü kas kütleniz az ve o kadar zayıflarsanız görüntü fit olmayacak. 5-10 kilo arası diyelim o zaman, o aralıkta biraz yağlanmayı göze alabilecek kadar zayıfladığınız zaman bulka girebilirsiniz.

8. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Fotoğraf ekleme kurallarına uyulmamıştır!

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş