14 yaşındayım supplementlerin zararı olur mu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve EmreTR tarafından 17 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. EmreTR

EmreTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben 14 yaşındayım boyum 170 kilom 64 yaklaşık 1 aydır evde kas geliştirmeye çalışıyorum supplementler kullansam benim için bi zararı olur mu

2. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    MERHABA , öncelikle yaşın çok küçük , daha sonra 1 aydır bu işi yapmaya çalışıyormuşsun ayrıca bunu evde yapıyormussun . Sana şunu sorıyım neden suplament kullanmak istiyosun ? Suplamentlerin seni 2-3 ayda kaslı yapıcagını yada 1 ayda 10kg aldırcagınımı zannediyorsun ? yanılıyosun . Sana tavsiyem kas geliştirmek istiyorsan bir salona yazıl , internette okuyabilceğin , bu konu ile alakalı he rşeyi oku ; dinlenme !! beslenme !!! antrenmanlar !!!! suplamentler !!!!! v.b . Suplamentler uzun bir süre bu işi yapıp ihtiyacını yemeklerden karşılayamıyan kişilere DESTEK amaçlı üretilen ürünlerdir.Yani sen zaten günlük YEMEN GEREKEN şeylerle bunu karşılarsın.Bu iş sabır işidir.Bol bol araştırki bunu sorduguna göre okumayı sevmiyorsun ama sevmek zorundasın çünkü okumassan başarılı olamassın bol bol araştır . Zararı olurmu kısmına gelince kullandıgını sayarsak 1)sana faydası olmaz 2)sana zararı olmaz (ne kadar ve neler kullandıgına göre değişir). Bu arada protein tozlarını streoidlerle karıştırma lütfen ! KISACASI SENİN İÇİN GEREKSİZ , KAFANI YORMA BUNLARLA DİNLENME VE BESLENME KONUSUNDA KAFA YOR !

Kadirzm45 bunu beğendi.
  3. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Supplemente Vereceğin Parayı Salona Vermeni Tavsiye Ederim Zaten Yaşın Küçük 16-17 Gibi Ben Başladım 1 Aydır Evde Yapacağın Spor Salonda Yaptığınla Bir Olmaz O Parayı Salona Ver Kardeşim.

4. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    @Daumontai
    Zararı olmaz diyemezsin ; Arkadaşın herhangi bir hastlığı ,alerjisi varsa bunu sen ben bilemeyiz. O yuzdan zararlı olur mu olmaz mı bunu burdakıler karar veremz. Her bünye farklıdır.
    Yararı olmaz kısmını , yararı doktor kontrölünde olabilir.
    Konuyu açn arkadaşda tavsiye ; Vücutcular doktor değildir , kendı kullanms zarar görmems olabilir.Sana zarar vermeyeceğini göstermez , bilip biilmeden bilgi vermek ve sonucunda olumle sonuçlanmak vebali büyüktür. Dikkat edelim

mehmet2576 bunu beğendi.
  5. jokzilla06

jokzilla06 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bu yazıyı okuyupda delirmemek mümkünmü git misket oyna ne biliyim git yakan top felan oyuna senin neyine bodybuilding

Matsumura bunu beğendi.
  6. abdo

abdo Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Git misket oyna tarzı eleştiriler boştur. Ünlü bodybuilderlar da erken yaşta başlamıştır. Kimsenin hevesini kırmayalım. Ancak 1 ay evde mekik çekip supplement almaya kalkılmaz. Öncelikle bu sporu her yönüyle öğrenmelisin.

7. soloriron

soloriron Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    suplementler belli seviyeye gelmiş sporcular içindir.Sağlık açısından ben kullandığım dönemlerde bir zararını görmesem de bir çok doktor kullanımına karşıdır.Özellikle bilinçsiz kişilerce kullanılması zararlı olabilir.Spor bilinçli,programlı ve devamlı yapılması gereken bir şeydir.Yoksa 6 ay spor salonuna gidip biraz kaslandıktan sonra bırakan insanlar o kaslar en geç 2 ayda kaybederler sonuç zaman ve para kaybı.

8. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Kullan sıkıntı olmaz

Sayfayı Paylaş