14 Yaşındayım çalışma programım ve göğüs kasları

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Nacar tarafından 23 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Nacar

Nacar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bunda tam 2 ay önce başlayacağımı söylemiştim yani 01.11.12 de başladım...

Gözle görülür farklılıklar fazlasıyla var ve ben çalışma programımı açıklamak istiyorum yanlış yaptığım bir yer varmı ?,gelişimime mani olacak ( fiziksel olarak boy...vs ) bir yer varmı ? bunları sormak istiyorum...

1.70 Boyundayım 49 kiloyum.

elimde olan aletler ;

BARFİKS DEMİRİ AYRICA DİPS VE MEKİKDE KULLANIYORUM.

http://www.spor77.com/image/cache/data/BARFIKS ALETi/iron_gym_product-500x500.jpg

2 ADET EL YAYI

http://images.gittigidiyor.com/5003/Selex-ciftli-sungerli-El-yayi-Yuksek-Basincli__50034801_0.jpg

2 KG Dambıl 2 ADET

http://mcdn01.gittigidiyor.net/6903/tn30/69030076_tn30_0.jpg

Çalışma Programım ;

8x2 Barfiks

Karın kasları için https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

20x2 Dizler üstünde şınav

15x2 Dips

25x10 El yayı

3x30 Oturarak 2 KG Dambıl ile Biceps

çalışma programım bu ayrıca antrenmanda setler arası su içiyorum antrenman sonrası yağını süzüp ton balığı yiyorum.

bu arada bilekleri geliştirmek için kolumu masanın üzerinde uzatıp sadece dambıl ile bilekten biceps gibi bilekleri geliştirmeye çalışıyorum bunuda 3x25 olarak yapıyorum...

hatam varmı ? ve göğüs kaslarımı nasıl geliştirebilirim video atabilirmisiniz ?

2. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Bu yaşta ağırlık çalışma bence.Bol bol şınav çek.Dizlerinin üstünde çekiyormuşsun onu zamanla nizamı şekilde çekebilecek duruma gelirsin.Barfiks kesinlikle çekmelisin bu yaşta barfiks çekersen 2-3 sene boyunca omuzların 16-17 yaşında gözle görülür şekilde genişleyecektir ergenlikle beraber.Şınav-mekik-barfiks ile 2 yıl boyunca idare etmelisin.Bunların varyasyonları var kolay gelmeye başladıgı an mesela alkış şınav yaparsın,çok şınav çeşidi var.

Altyapını iyi geliştir.Başarılar.

3. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
  4. PsikoTR96

PsikoTR96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    dostum bar brothers in antreman programlari var biraz agir ama gercekten iyi gelisirsin youtube dan bakabilirsin

5. bodyci55

bodyci55 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Zer0 bunu beğendi.
  6. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    bir insan 21 yaşına kadar gelişimini tamamlar bundan dolayı dediğinizi düşünüyorum ama en verimli donemde 16-21 arasındadır.Düzgün çalıstıkdan sonra bir zazarı olacağını sanmıyorum

7. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Evet gelişim açısından demiş ama bence 16-17 yaşında başlayabilir ağırlıga.Önemli olan bu 2 seneyi en iyi şekilde verimli geçirmek.

2 sene boyunca düzenli olarak barfiks,şınav,mekik,dips varyasyonlarını yapmalısın.1 sene boyunca düzenli bir antreman yaparsan şınav,mekik,barfiks,dips dahil olan beslenmene de dikkat edersen fit bir vücuda kavuşursun.Ondan sonra zorlaştırırsın,şınav varyasyonları yaparsın.Sırt çantasıyla barfiks çekersin.Muscle-up denersin.Kucagında dumbel ile dips yaparsın.Bu 2 seneyi çok verimli geçirmeye bak.Özellikle barfikse çok önem ver.

Sayfayı Paylaş