14 Ay Fitness ve duzenli beslenme. Sonuc:Husran

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve biyoweb tarafından 18 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. biyoweb

biyoweb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben tam 14 aydir duzenli sayilabilecek bir sekilde fitness yapip beslenmeme dikkat ediyorum. Bu donemde kilomda artis, yag oranimda birazcik dusus, biceps triceps bacak ve sirt kaslarimda gelisme oldu. Ancak gobek bolgemde baglanmis olan yag ve gevseklik hic degismedi ve artik bu durumdan cok bunaldim. Beslenmeme cok dikkat etsemde arada sirada alkolu ve misafir geldiginde beslenme duzenimi bozabiliyorum ama o kadar cok yaptigim bir durum degil. Gunde ortalama 2000 kalori aliyorum. Haftada 3-4 gun 500-750 kalori yakacagim kadar spor yapiyorum (yurume, kardiyo ve agirlik- yazin kurek, yuzme ve bisiklet sporlari da vardi). Buna ragmen kilom aylardir pek degismeyip 70-72kg arasinda gidip geliyor. Boyum 167cm ve kilom 71kg. Pek seker tuketmiyorum, fastfoodu aylardir agzima surmuyorum. Cola, meyve suyu vb. Sekerli seyler yemiyor evde sebze meyve protein agirlikli beslenip az yagli yemege ccalisiyorum. Buna ragmen nasil kilo veremiyorum anlamiyorum? Medikal bir sorun oldugunu dusunmekteyim. Bu konuda neyi yanlis yapiyor olabilirim diye bir de sizlere danismak istiyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Mart 2014 ---
    OLCUMLERIM:

MART 2013
    • 65,6 Kg
    • Bmi: 24.1
    • Yag %: 25
    MAYIS 2013
    • 67,5 Kg
    • Bmi: 24,8
    • Yag %: 23,4
    OCAK 2014:
    • 70,4 Kg
    • Bmi: 25,9
    • Yag %: 23,2

Son düzenleme: 18 Mart 2014
    svmszcck bunu beğendi.
  2. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    antreman sonrası kardio çalışması yapıyor musunuz metabolizmayı hızlandırmak için bana 2000 kaloride fazla geldi boyunuza göre 2000 çok fazla gibi glisemik indeksi yüksek gıdalar tüketmemeye özen göstermeniz gerekiyor.

3. biyoweb

biyoweb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Evet yapiyorum. Haftalik programim su sekilde oluyor genelde: haftada 1 gun studyoda cycling dersine katiliyorum. Ogun baska antreman yapmiyorum. Sonraki iki ya da uc gunde antremana baslamadan once isinmak amaciyla 15-20 dk bisiklet veya eliptik bisiklet kullaniyorum. 45 dk kadar hocanin verdigi programa uygun agirlik antremanlarini yapiyorum. Sonrasinda 30-40 dk daha kardiyo yapiyorum. Bu haftadan itibaren programima internetteki 8 dk da karin kasi egzersizlerini de ekledim. Kardiyodan sonra 15 dk kadar karin calismasi yapiyorum.

Aslinda 1800 kaloride alabilirim ancak agir spor yaptigim gunlerde ortalama 700-800 kalori acik olusturuyorumdur diye dusunuyorum. Kas gelisimine engel olur diye dusundugumden kaloriye dikkat etsem bile cokta dusurmemeye calisiyorum. Yanlis mi yapiyorum acaba?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. svmszcck

svmszcck Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam ben de aynı şekilde düzenli olarak antrenman ve kardiyo yapıyorum.Hatta bazı günler yüzüyor ve koşuyorum.Ama göbek yavaş gidiyor.Biraz da genetik bazı insanlarda.Vücudumda başka hiçbiryerde yağ yok sadece göbek ve meme kısmında var.Yapacak birşey yok.Kararlı bir şekilde devam :D

5. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    zayıflamıyorsan kalori alımını azalt ama proteinden aldıklarını kesme yumurta göğüs balık eti hangisini yiyorsan karbonhidrat oranını düşür bcca varsa antreman sonrası içip koşuyu daha sonra yap kasların erimez merak etme çalışma yaptığın sürece kolay gelsin.

6. hellstrom

hellstrom Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Sağlık ocağından B12 eksikliği var mı diye ücretsiz bir şekilde kah tahlili yaptırabilirsin eper her şeyi yaptında zayıflamıyorsa kan depolarına bir bakmanı tavsiye ediyorum.

7. biyoweb

biyoweb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bilgiler icin tesekkurler arkadaslar... bi bakalim bakalim. Bir ay daha siki ve programli spor yapacagim. Baktim yine olmuyor diyetisyene basvurmayi dusunuyorum

Bunu bu hafta bir kontrol ettirebilirim. Boyle bir durumun olmasi olasi sanirim

Sayfayı Paylaş