135 kg deadlift X 2

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Steve Austin tarafından 28 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
  2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bence sakatlanman an meselesi
    cepten izledim çok net göremedim ama şunu unutma
    yanlış yapılan deadlift en büyük sakatlıklara sebep verebilecek geri dönüşü çok zor olan bir harekettir
    kaldırırken ilk harekette tüm ağırlığı beline vermemeye dikkat etmelisin
    bacaklardan ilk kaldırışta yardım almalısın bacak ve bel ilk kaldırışta kombine olmalı ki sakatlanma riskin azalsın
    sırtın kabur durmamalı, ayakların üstten bakışta simetrik olmalı, dizlerin çok açık veya kapalı olmamalı
    bide 2. kaldırışta belin ileri geri oynadı ki bu çok çok çok risklidir,
    bence daha fazla güçlenmeden bu kilolarda kendini zorlama
    biraz daha hafif kilolarda eminimki kusursuz yapacaksın ki çoğu insandan ağır çalışıyorsun diyebiliriz

CarpeNoctum, muratcan.biceps, HUMOR ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Önerileriniz için teşekkürler.Sadece bir denemeydi ve amacım 120 kgdı.Bunu elde ettiğim için mutluyum.Çalışmalarımı daha hafif ve ideal kilolarda devam ettireceğim teşekkürler.

4. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    bar, bacaklarina uzak (gordugum kadariyla) bar bacaginin bitisiginde olacak. sirtini da düz bir sekilde kaldirarak yapmalisin. zira bu sekilde sakatlanmalar olabilir. omuzlar bar ile ayni hizada olacak baslingiç notkasinda.

sultanmehmed bunu beğendi.
  5. Bahadır.1993

Bahadır.1993 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    t-bar rowing hareketını de ızledım üyeliğinden ve üstüne böyle bir deadlift , sakatlanmaman buyuk mucıze gerçekten , bu arada kemerın senı korudugunu dusunuyorsan yanılıyorsun , kemer korumaz yanlış yaptıgında uyarır.. kolay gelsın

Dexter_Morgan bunu beğendi.
  6. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    bar bacaklarıma daha fazla yaklaştıramam:) Sırtımıda dediğin gibi dik yapamadım ilk seferde daha ilk deadliftimdi ve sadece denemeydi.10 ayda 60 kg deadliftten 135e kadar cıkabılmem bıle basarı benım ıcın.Tekrar tesekkurler yorumlar ıcın

7. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Deadliftte kilo artırımı hızlı olur ama önemli olan formu bozmamak arkadaşların dediği gibi..

Mesela şöyle düşün 135 * 2 yaparsan = 260 kg kaldırmış olursun
    Ama onun yerine son sette 100 * 6 yaparsan = 600 kg lık bir direnç uygularsın kaslarına..

Hemde 100 kg ımı daha kontrollü indireceğin için maksimum kasılma elde edersin ..

AngryHun, CarpeNoctum ve moothy bunu beğendi.
  8. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    halbuki agırlık arttıkça daha kontrollü ve temkinli olman lazımken sen tam tersi daha ilk seferimdi sadece denemeydi diyip geçiştiriyorsun,halbuki haraketin formunu 10 ayda çoktan kavraman lazımdı,demek ki 10 aydır bu formda deadlift yapıyormuşsun diye düşünüyorum,ayrıca t-bar videonu bende izledim çok yanlış çok ama

9. bicepsoid

bicepsoid Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Hook grip yapma bence elinden kayıyosa kayış kullan. Bi videoda gördüm adam ağır kiloda senin gibi tutarken dışa dönük olan kolun bicepsi pat diye kopuyo.

Son düzenleme: 12 Ocak 2013
  10. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    İstisna onlar ve o adam aşırı yüklenmiş veya ısınmamış da olabilir. Doğru bir şekilde ısındıktan sonra, kapasitenin üzerinde ağırlıklara girilmediği ve hareketin formu bozulmadığı sürece sakatlık olmaz.

Ayrıca konuyu açan arkadaş için şu linki vereyim : http://www.paganx.org/adam-gibi-deadlift-nasil-cekilir.html :D

Son düzenleme: 12 Ocak 2013
  11. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Moothy lınklı arkadas deadliftin nasıl yapıldığı konusunda senin kendınden emın oldugun kadar emınım o konuda yorma kendını,tabıkı 60 kgda yaptıgım sımetrı ve duzenı 135 kg yaparken yapamadım bunun farkındayım ama dedıgım gıbı amacım sadece bı denemeydı ve bunu basardıgımı dusunuyorum 135kgramı en fazla 2 ay ıcınde tamamen duzgun yapacagım ve o vıdeoyuda koyacagım buraya.Sadece biraz zaman:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:18 ----------

Diğer arkadaşlarda kendilerince haklılar eleştiriye herkes açıktır ama takılmanız gereken yer şu nokta,kimi 3 yıl çalışıp bu hale gelebilirken,ben 10 ayımı bile doldurmadan bu safhaya geldiğim için Allah'a şükür ediyorum.Bu videoyuda aslında 10 ay gibi kısa bir sürede emek verdiğin takdirde bazı şeylerin olabileceğini n görülmesi adına koydum herkese teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:20 ----------

Bu arada bilmek isteyenler için yaşım 20.

12. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bir bodyci için çok ağır kaldırmak bir başarı sayılmaz
    amacı body gelişimidir
    kesinlikle halter müsabakasına hazırlanmaz, onun yeri ayrıdır
    isteseydi ona yönelik çalışırdı ve çok ağır kaldırabilirdi
    önce sağlık

AngryHun, CarpeNoctum, mr_dblue ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    ben niye yoruyim kendimi,saçma sapan agırlıkların altına girip bunla övünen sensin :) 60 kg da yaptıgın nizamiyetin videosunu koyda bi görelim ;)

14. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    steve arkadasim bosver sen burdaki yorumlari herkesin vucut yapisi farkli buna istinaden hareketleri yapis seklide farkli olabilir mesela bir adam incline bench presste bari ceneye indirince verim aliyor oburu goguse indirince yani diyecegim o ki sen kendini nasil rahat iyi hissediyorsan oyle yap burda herkes uzman kesilmis zaten ozellikle bazilarini takip ediyorum sirf elestirmek icin elestiriyorlar.kendileri kac kglerle calisiyor merak ettim.

15. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    tartışma ortamı olmasın lütfen ama deadliften bahsediyoruz
    sen nasıl rahat hissediyorsan öyle yap demek biraz yanlış bi ifade değilmi?
    deadlifti yanlış yaparsan Allah korusun bidaha tuvalate yardımsız gidemeyebilirsin, hatta tuvalete gitmene gerek kalmadan altında bir bezle bile dolaşabilirsin, belin incinebilir, fıtık olabilirsin, disk kayması olabilir, vs vs vs
    hiç abartı değil bu verdiğim ihtimaller
    bb de en tehlikeli olduğu için en dikkatli yapılması gereken hareket hangisi derseniz kesinlikle bench pres (elden kayma riski) ve deadlift(omurga bel sakatlığı)
    ben 2 yıl bilek 2 yıl bacak sakatlığı yaşadım birkaç aydırda biceps sakatlığım ve bel, boyun ağrılarım var
    bunların birinci sebebi ıyeterikadar ısınmamak
    2. sebebide ağır girmek
    önce sağlık

actively ve AngryHun bunu beğendi.
  16. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Ben şöyle düşünüyorum.

Deadliftte eğer kemer takılacak bi duruma geldiyse (Kg olarak) onun bir vg ciye faydası olacagını pek sanmıyorum.

Ayrıca son zamanlarda yüksek kilo için taktıgım straps dan bile vaz geçtim , revers tutuş dahil.
    Biceps yırtığıyla ilgili bir kac video izleyip yazı okudum , gerçekten değmezmiş.

straps ve kemer olmadan , 130 kiloyu pek geçmemeye calısıyorum son zamanlarda.
    Arada tabi gaza gelip çıktıgım günler oluyor onlarıda bastırıyorum yavas yavas :)

boksbody bunu beğendi.
  17. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    kisiden kisiye degisiyor iste ben kendime gore cok agir girerim deadliftte squatta belim falanda cok zorlanir belli bir asamadan sonra daha hic sakatlik yasamadim.buyuk konusmamak lazim tabiki Allahin kime ne verecegi belli olmaz.belli bir kgden sonra hele 1-3 tekrar arasi yapiyorsaniz ister istemez hareketin nizamiyeti bozuluyor vucuda anormal sekilde stres uyguluyoruz cunku.ayrica kimsede +100-150 kglerle squati deadlifti saglikli olmak icin yapmiyor cogu kisi icin bu sporun amaci saglik degil guce dayali gorsellik.saglik icinde pek uygun bir dal degil zaten.

18. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Şu moothy ısımlı arkadas laflarına dıkkat et.Sacma sapan agırlıgın altına gıren benım bu senı hıc ılgılendırmez,ha yapamıyorsan o baska.Ben ne kadar mutevazı ve elestırılere guzel cevaplar verıp tesekkur etsemde sen laftan anlamıyorsun.Emınım cogu arkadasın vıdeosunun altınada boyle bu cok agır sakın yapma zaten yapamıyorsun gıbı yorumların vardır.Senın gıbılerın lafına cok takılmam devam et eleştirilere canım kardeşim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:50 ----------

Dexonıa forumda gordugum en mantıklı ınsanlardan bırısın zaten.Yorumların ıcın saol.Bu sporda senin gibilerin oldugunu bılmek guzel sey.Insanlar sadece olumsuz elestırmeyı ogrenmısler bu yasa kadar.Bırını basarısından veya yaptıgı seyden oturu ''arkadasım surda hatan var onu da duzeltırsen bu yaptıgın ısı daha kalıtelı hale getırırsın'' mantıgı yok.''Olmamıs,yapamamıssın,becerememıssın'' gıbı lafları duymaya alıstıkları ıcın elestırı denılen seyın olumsuz sozcukler savurmak oldugunu kafalarına kazımıslar.

DEXONİA bunu beğendi.
  19. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    senin yaş kaç ki bana kardeşim diyorsun :)

işine gelen bi yorum bulup hemen ona tav olup eleştirelere sırtını dönmek kolayına gelmiş muhtemelen

saçma sapan bir agırlık çünkü yapamıyorsun,çünkü haraketi yapmış olmak için değil ağır kaldırmış olmak için yapmışsın

emin ol sende 50 kg az kaldıran ama tamamen nizami yapan biri daha değerlidir bu sporda

devam et sen böyle,sakın bozma

Bahadır.1993 ve CarpeNoctum bunu beğendi.
  20. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli arkadaşlar;

Lütfen kişisel tartışmalara son verelim.

Konu bu şekilde devam ederse üzülerek kilitlemek zorunda kalacağım.

İyi forumlar.

SCHWARZXXL bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş