130 kilodan 95e düştüm bazı sorunlar var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve agirvasita tarafından 25 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. agirvasita

agirvasita Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Merhaba

Boy: 180cm
    Kg: 95

Bundan 1 sene önce 110 kiloydum şu sıralar 95im ve aşağılara doğru gidiyorum

130dan 100 kiloya kadar fitnessla verdim sonra sporu bıraktım şu sıralar yemekten kısarak 95lere geldim ve düşmeye devam ediyorum. Fakat spor olmadığı için sarkmalar meydana geldi..

Başlıca sarkmalar göğüs, arka kol ve göğüsün arka taraflarında.. bunun yanında kollarım ve bacaklarım ince şişirmem lazım..

Forumda sağolsun hocalarım liste hazırlamışlar. Evde 2 tane 5kg dumbell ım var uygulamaya çalışıyorum. Ama kaç set kaç tekrar yazmamışlar. Bu konuda tavsiye almak istedim..

İlave olarak tekrardan spora başlamak istiyorum. Fitness artık sıkıcı geliyor saldırı ve savunma sporu olarak Muay Thai imkanı var okulda. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Edit: şişman olan kimse buraya fotolarını koymak istemez (utanırız) ilgilenen arkadaşlara özel mesaj ile fotolarımı atarım...

Son düzenleme: 25 Temmuz 2011
  2. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Spora devam edersen vücudun tekrar toparlanacaktır. Muay Thai ya da adı ve türü ne olursa olsun seveceğini düşündüğün spor neyse onu yap. Tekrar sayılarına gelince "genellikle"zayıflatmak, inceltmek için 15 tekrar, yağı kasa çevirmek için 10 tekrar, kas depolamak için ise 8 tekrar kullanılır. Yaygın olarak kullanılan set sayısı ise 4 tür. Ki bu salondan salona ve çalıştığın bölge sayısına göre çeşitlilik gösterir.

3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Sayfayı Paylaş