13 Yasindayim Programim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gReeNs tarafından 5 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar 13,5 yasimdayim boyum 1,67 kilom 56 programim asagidaki gibi bu program benim vicut gelisimime herhangi bir zarari olurmu veya programda ne gibi bir degisiklikler yaparsam daha cok faydasini gorurum?? Simdiden yorumlariniz icin tesekkurler

Göğüs,Omuz;
    Medium Grip Push Up 3x15

Bacak;
    Squat Jump 4x12

Sırt;
    Barfiks (One cekis)

Mide-Karin;
    Yarim mekik 3x15

Kol;
    3-4 Kilo Agirlik 3x15

2. brhmcr

brhmcr Guest

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kol hareketine olan kısım vücut gelişimine bi zarar vermez diyebiliriz , kolda naptığını çözemedim ama koldaki hareketi barfiks çekebiliyoken neden barfikse çevirmiyorsun serçe tutuş tarzı yani eller yüze bakar şekil çok büyük avantaj olur.Bu yukarda verdiğin programı haftada 3 gün çalışma dinlenme çalışma olarak uygulayabilirsin.Yanlız şöyle birşey tavsiye ederim
    4 set gir dinlenme her set bitiminde 1 dk olsun

Medium Grip Push Up 15 tekrar
    Squat Jump 12 tekrar
    Barfiks(Sırt çalıştıran) max tekrardan 1-2 az yap
    Yarim mekik 15 tekrar
    Barfiks(Biceps çalıştıran) max tekrardan 1-2 az yap
    bu sıralamayı durmaksızın yap yani üstte sen 3x15 şınav çektikten sonra sırayla girmeyi planmaışsın ama bence böyle girmen daha iyi olucak başla şınavdan 15 çek geç hemen squat jump 12 tekrar sonra barfiks durmaksızın , yarım mekik 15 tekrar durmaksızın , barfiks ve bitiş 1 dk dinlenme , sonra tekrar böyle 3 set veya 4 set olarak tekrarla.
    2. ve 3. 4. setlerde Şınavın tarzlarını değiştirebilirsin.Ayrıca dips yapabilceğin biyer varsa programa triceps hareketi olarak dips eklemeni tavsiye ederim.Dumbell felan almanı tavsiye etmem şimdiden ilerde ağırlık altına girersin böyle vücut ağırlığı ile yapılan çok mükemmel antremanlar var bunu sen oluşturmuşsun düzenli yaparsan gelişimini görürsün.

gReeNs bunu beğendi.
  4. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Kol hareketni atlamisim simdi duzenledim

Eksik yerleri tamamladim son hali budur ek olarak barfiksi okuldaki cubuklarda cekiorm evde oyle bir imkanim yok malesef

Göğüs,Omuz;
    Medium Grip Push Up 3x15

Bacak;
    Squat Jump 4x12

Sırt;
    Barfiks (One cekis)3x~

Mide-Karin;
    Yarim mekik 3x15

Biceps;
    3-4 Kilo agirlik ile
    Biceps curl 3x15

Triceps;
    Dar şınav 3x15

weightlifter weightlifter

Son düzenleme: 6 Ocak 2013
  5. cihad27

cihad27 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende senin yaşlarında başlamıştım kemiklerine baskı yapmicak şekilde antremanlarını artırabilirsin ağırlık kullanmamaya dikkat et kendi ağırlığınla çalış.

gReeNs bunu beğendi.
  6. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Gelisim gerceklestimi ?? Eger gerceklestiyse programini paylasirmisin ?

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Program güzelde dips harektine bi bak istersen dar şınavın yanına ekleyebilirsin , ayrıca sırt harkeeti olarak barfiks yapıyorsan eğer zamanın olursa biceps hareketi olarakta biceps geliştiren şekil barfiks çekebilirsin , karın hareketinede ekleyebileceğin bir çok hareket var youtubedan ve bftrden karın hareketi ekle en az 2 tane biri plank olsun , ha bide bu rutine burpee ekleyebilirsin başlangıç hareketi olarak burpee iyi olabilir.Bacak hareketinin yanınada lunge güzel olabilir.

Son düzenleme: 6 Ocak 2013
    gReeNs bunu beğendi.
  8. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yarin programa son noktayi koyup yorumlarinizi almayi dusunuyorum eger geçerse program bana kolay gelene kadar bu programa yogunlasicam.. Bugun vicut durumumun bie fotografini cektm her nekadar iyi olmasada.. Ay ay cekip gelisimimi gozdn gecrecgm herkeze tesekkurler

9. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Programi duzenledim fakat Triceps hareketinda dar sinavi cekerken zorlandigim icin dips hareketini koymadim..Programin son hali budur

Başlangiç(Isinma);
    Burpee 2x15

Göğüs,Omuz;
    Medium Grip Push Up 3x15

Bacak;
    Squat Jump 4x12
    Calves Raising 3x10

Sırt;
    Table Row 3x12
    Barfiks (One cekis)3x~

Mide-Karin;
    Plank 3x(30-35-40)Saniye
    Yarim mekik 3x15
    Lying leg raises 3x12

Biceps;
    3-4 Kilo agirlik ile
    Biceps curl 3x15

Triceps;
    Dar şınav 3x15

10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bence senin yaşında daha çok barfiks tercih edilmeli
    ayakta yada oturarak yaptığın hareketlerde ağırlık olarakta aşırı kilolar zorlanmamalı
    mesala military press, deadlift, squat vb

11. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Barfiks cekme imkanim herzaman yok okulda ceke biliyorum burda yani evde oyle bi imkanim yok ailemi barfiks bari aldirmaya ikna edemedim okulda ayri evde ayri çeksem sorun olurmu ??

12. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sırtı özel gün olarak yaparsın problem olmaz , normal programı uygula sırtı sadece bir gün için ısındıkdan sonra okulda düzenli olarak çek öğle arasında felan veya beden dersine denk getir.

gReeNs bunu beğendi.
  13. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Tekrar Sayisini Arttirmalimiyim sonucta hergun yapmam gerekem hareketi haftada bir gün yapicam ??

14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    4xmax ? yapıyorsundur zaten dostum :) yani maximum seviye yapabileceğin en çok.dumbell row önerirdimde yaşın küçük boşver barfiksle devam emin ol barfiks zaten sırt için çok avantajlı bir hareket , sayı vesaire artırmana gerek yok dustm max yap yeterli olur yanlız programı antreman kaçırmadan düzenli bir şekilde yapmaya ve beslenme konusunda forumda bazı temel bilgileri öğrenmeye bak , gece geç saatlerde yiyecek yememek gibi vesaire.

gReeNs bunu beğendi.
  15. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Dikkat ederim. Saolasinn tekrar

16. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yaklasik 1 haftadir bu programi uyguluyorum ve gogus kaslarimda ufak ufak gozle gorulecek sekilde sekillenmeler basladi :)

Bacak kaslarimi sikinca yumusacikti kiz kuzenim dalga geciyordunsimdi sertlesti karin kaslarimda sertlesmeye basladi :) tabi ilk hafta daha bisey olmaz ama azda olsa farkedilecek gelisme var.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:36 ----------

fakat aynada farkettimki sol gogsum sag gogsume gore daha cok gelismis esitlemek icin neyapmaliyim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:59 ----------

Sorumun cevabini buldum kusura kalmayin flood yapiyorum

Dogrummudur acaba ??

Son düzenleme: 8 Ocak 2013
  17. SweatingBullets

SweatingBullets Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Küçüksün daha.

18. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18

alinmani istemem ama yasimin uygun olup olmadigni sormadim gerekli araştirmalari yaptgm icin bu program ortaya cikti. Saygida kusur ettysem kusuruma bakmayin..

19. gReeNs

gReeNs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaslar kisa bir aradan sonra gine ben artik 14 yaşimi doldurdum boyum 1.69 derseniz boyun niye uzamadi diye yazin sabahlari uyudum. Yaklasik olarak 2 ay vicut gelistirmeyi kendi capimda yaptim ama deraanede kucuk bir kaza geçirip kafami carptim dikis yerlerine yuk binince aci verdiği icin calismayi biraktim tabi orada kaldi o sonra dersler falan filan bilindik hikayeler tekrar baslamak istiyorum kilom 59 yyağ oranimi bilmiyorum acaba onceki program a devammi edeyim yoksa yeni bir programmi olusturayim dumbell alabilirim bulursam tabi barfiks cekme imkanim kişim yok geceleri koşma şansım var. Yorumlarinizi bekliyorum

20. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    17-18 yaş öncesi bu spor için uygun değil yani ha 11 yaşında ol ha 14.... 2 3 sene sonra rahat yapabilirsin bu sporları şimdilik evde şınav mekik çalış.

Sayfayı Paylaş