13 yaşındayım kilom var yardım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve xChiLLa tarafından 23 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. xChiLLa

xChiLLa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhaba abiler 13 yaşındayım 1.64 boyum var 62kg yim kas yapmak istiyorum ama kiloluyum şuanlık evde düzensiz olarak 2tane 3kglık dumbellerle günlük 40 50 ve 20 30 tane şınav çekiyorum son bir aydır yapıyorum ve son bi aydır abur cubur vs. şeylerden uzak durmaya çalışıyorum yaklaşık 1.5 2kg verebildm :( ama dumbellerin etkisini gördüm kolumda herneyse benim asıl sorum şu ben 62kgyim bi 6-7kg vermek istiyorum ne yaparsam verebilirim yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

2. Metin34

Metin34 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Selamın Aleyküm Kardeşim. İkimizdede kilo problemi var :) Ben kilo kazanmaya çalışıyorum. Sende kilo vermeye keşke sendeki kiloları bana verebilme gibi şanşımız olsada :D Benimde Boyum 1.79 Kilom 51 :D Çok gülünç bir rakam iskelet gibi geziyorum ortalıklarda öncelikle soruna gelelim. Anlamadım Dumbell ile 40-50 tekrar mı yapıyorsun ? Eğer böyle yapıyorsan bunu bilki bu sana yarardan çok zarar getiriyor Daha 13 yaşındasın bende 15 yaşındayım pek bir fark yok ortada ama bilinçli olarak yapmalısın 40- 50 tekrar kaslarını çok aşırı ve gereksiz yorar sana çok zarar verir. Maksimum 10-12 tekrar ile 3 yada 4 set çalışmalısın. Böyle devam edersen kaslarını zedeler büyümesi yerine küçülmeye itersin. Zayıflamak için kendini bu yaşta çok zorlama aç kalma günlük düzenli beslen fakat yağlı yiyecekler biraz kısmaya çalış. 15-16 yaşında vücut metabolizman yavaş yavaş oturmaya başlayacak o zaman diyetle halledebilirsin kendini fazla sıkma bilinçli olarak yapmaya çalış. Bende bu spora başlamadan önce yaklaşık 1 sene araştırma yaptım ondan sonra başladım.

xChiLLa bunu beğendi.
  3. xChiLLa

xChiLLa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    set olarak yapıyorum 10 ar 10ar toplamda 30 40 tane

Metin34 bunu beğendi.
  4. Metin34

Metin34 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Tamam bu şekilde iyi 10 tekrardan 3-4 set kaslarının gelişimi için yeterli ancak her hafta hareketlerin sırasını değiştirmeyi unutma rutin gitme değişikliğe git farklı hareketler dene gelişmen için iyi fakat yinede kendini fazla zorlama.

xChiLLa bunu beğendi.
  5. xChiLLa

xChiLLa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    önerin için teşekkürler ama benim bi sorum oluck mekik çeksem zayıflatırmı günlük ne kadar çekmeliyim ?

6. Metin34

Metin34 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Göbek bölgende yağ mı var ? Mekik çekerek zayıflayamazsın karın kasların gelişir güçlenir ancak karın bölgende yağ varsa çelik gibi karın kaslarınıda sahip olsan yağlar gitmeden görünmezler. Eğer karın bölgende yağ varsa haftada 2 güne cardio çalışmanı öneririm. Hem bu senin için daha yararlı olucaktır. Bol bol yürüyüş yap varsa bisiklete bin. Yada koşu bandı gibi imkanlar yakınında mevcutsa onları kullan. Kilo vermene yardımcı olacaktır.

7. xChiLLa

xChiLLa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yağlanma çok var çünkü küçükken çok abur cubur yerdim yemek yemezdim ve bisiklet varda hava iyi değil ve koşu bandı vs yok :( yürüyüş yapıyorum bu arada cardio nasıl oluyor ?

8. Metin34

Metin34 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yani Yürüyüş, Bisiklet vs. Gibi şeylere cardio deniyor. Yağlanman demek bayağı var. Yağlı yiyeceklerden uzak durman gerekiyor. Abur bucur falan hiç dokunma bile. Bol Bol su iç ve yürüyüş yap yağlarından kurtulmaya başlayacaksın. Sadece Susadığında değil günde 2 litreye yakın su içmen gerekiyor. O yağların vücudundan atılmasına yardımcı olucak.

xChiLLa bunu beğendi.
  9. xChiLLa

xChiLLa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ilgin alakan ve tavsiyelerin için çok teşekkürler

Metin34 bunu beğendi.
  10. Metin34

Metin34 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Ben teşekkür ederim. Burası bilgi paylaşım forumu yardımcı olmak bizim göremiz. Aklına takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsin.

11. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link : Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Arama Kelimeleri : Yağ yakımı, yağ yakım teknikleri

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş