13 aylık body geçmişim ve pekte iyi olmayan sonuç buyrun

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve yürüyenadonis tarafından 20 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yürüyenadonis

yürüyenadonis Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    futbolcu
    Yer:
    kocaeli gebze
    öncelikle merabalar 18 yaşında gençliğini nerdeyse hiç yaşayamayan bi gencim ) birazdan bana hak vereceksiniz bu konuda. herneyse ben 173 cm boyunda 63 kiloyum ve futbolcuyum. yaklaşık 5 sene profesyonel bi futbol klübün altyapısında prof olmak için çabaladım ama olmadı mecburen amatör ligden gelen teklifleri değerlendirdim şimdi tekrar hedefimin peşindeyim yani profesyonel imza atmanın.
    güç kuvvette sorun yaşadığım için spor salonuna başladım iyi kötü yalan yanlış yaklaşık 13 aydır pekte düzenli olmadan devam ettim. bazen düzenli bazen düzensiz bazen 2-3 hafta gidemediğim oldu. günde öğlen body akşamda futbol antremanı geçirdiğim oldu. şimdiyse sabah 8 aksam 6 bazen 7 ye kadar çalışıyorum ordan çık yalandan yemek ye alel acele spor salonuna git antremanını yap ordanda futbol antremanına git ne kadarda boşum değil mi )) bu süreçte ne beslenmem düzenliydi ve sıkıydı nede dinlenmem tek düzenli şey uyku düzensizliğimdi vallah )) çok uzun yazıpta okurken sizi sıkmak istemiyorum aslında anlatcak çok şey varda o yüzde biraz kısa geçicem. bodye başlarken fotolarım falan yok ama çöp gibiydim açıksa simdi biraz toparladımda e bi zahmet yani. önceki zamanlarda sahadaki ezikliğim şimdi yok ama çokta kuvvetli oldugum söylenemez gene çok çabuk yoruluyorum. bu yüzden yepyeni bi sayfa açıp adam gibi işimi yapmam lazım işten çıkamam şimdilik iş+body+futbol bu üçünü bi arada en max seviyede hazır olarak götürmek zorundayım bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var. ha bide hatfa sonu okulum var mesleki açık öğretim işte evet futbol için açığa aldığım okul haftasonumdan etti beni neyse önemli değil boş 5 dkmiz yokya neyse birde hafta sonları okul bittikten sonra zor bela futbol müsabakalarına yetişmeye calısıyorum.
    ölçülerim şöyle biceps 32cm,omuz 111cm,bel 70 cm,göğüs 95cm tekrarlıyım boy 173 cm kilom 63kg. fotoda gördüğün gibi sanırım ektoyum buda moralimi çok bozuyo.
    normal bi günde 7de işten dönüyorum işim fazla yorucu değişl ama genelde ayaktayım benim için en önemlisi bacak zaten en çokta o yoruluyo. futbol antremanım 9da baslıyo işten gelince apar topar salona gidiyorum ama pek bi faydası olmadıgını bilerek gidiyorum gitmezsem içim rahat etmiyo futbol antremanından sonra 11 gibi evde oluyorum ders çalışmam gerekiyo falan düzenli uyumamıyorum uyku düzenim sıfır. yani ben bu tempoda kendimi en ii nasıl götüreblirim bunun için yardım istiyorum. bir beslenme programına ihtiyacım var supplement kombinasyonu ve dinlenmeye işte buda foto daha kapsamlı fotolarda atacağım yakında adonis.jpg
    son olarak bi 5 kilo kadar alıp kaslarımın daha belirgin güçlü olmasını istiyorum bu sayede daha kuvvetlı olacagım aski takdirde bu geberiklikle benden bişi olmaz 40 yaşında jubileye oynayan futbolcular gibiyim beynimin yapmak istediklerine vücudum elvermiyo diyorum resmen tek sorunum kendimle topla aram çok iyi bileklerim iyidir yani tekniğim ama kuvvetsiz bi futbolcu her zaman ezilir çooook monoton yaşıyorum bu tempoyla iyi idare ediyosunda diyeblirsin yani büyük motivasyona ihtiyacım var şimdiden tşkler.

2. pedro

pedro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    AYDIN
    bende ektoyum.ne kadar çabalasamda hacim alamıyorum.işin zor az tekrar yüksek ağırlık çalışmanı öneririm

3. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Büyük ihtimalle beslenmede problem var.Yeteri kadar protein almazsan o kadar yoğun kardiyoda kas yakarsın.O kadar gelişmen bile mucize olur.Beslenmeni gözden geçir,antrenmanlarını düzenli yap ;)

4. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Hem ağırlık, hem de çok yüksek kondüsyon isteyen bir spor dalıyla ilgilisin. Bu sebeple ihtiyaçların çoğumuzdan farklı olacak. Bun sebeple beslenmeni çok iyi planlaman gerekiyor.

Kilo alamayan kişilerin %99'u az yediği için kilo alamıyor.

Bol bol araştırıp kendinize uygun bir beslenme planı çizmeye çalışın.

technical1967 ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. yürüyenadonis

yürüyenadonis Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    futbolcu
    Yer:
    kocaeli gebze
    ekto olmak sorun değil sadece duyduklarım gördüklerim biraz moralimi bozuyo zaten hacimli vücudu olan bi futbolcu göremezsiniz amacımı en hafif vücutta en fazla kuvveti kazanmak bunun için dediğin gibi beslenmeyi iyi ayarlamam lazım 68-69 kiloya çıksam tam idealolur diye düşünüyorum . iyi bi beslenme programı ve supplementle kombine edecegimde tavsiyelerinizi bekliyorum

6. yürüyenadonis

yürüyenadonis Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    futbolcu
    Yer:
    kocaeli gebze
    arkadaşlar bsn syntha-6 yı antreman günlerinde nasıl kullanmamı önerirsiniz ?

7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    bir koltukta iki karpuz taşınmaz derler.. sen neredeyse bir araba karpuz taşımaya çalışıyorsun.

benim görüşüm; en çok istediğine en çok vakti ayırman ve özeni göstermen gerek.

dediğin gibi artık tüm sporcular (sadece futbolcular değil) artık fiziki açıdan güçlü olmalılar, öyleler de..

futbol dayanıklılık, patlayıcı kuvvet, güç gerektiren, bence günümüzün en tehlikeli sporu. bir boks maçıyla karşılaştırıldığında futbol maçında kişinin sakatlanma ihtimali çok daha yüksek. bu sebeple de fiziki güç çok önemli.

tüm bunlardan sonra beslenme ve dinlenmenin de çok önemli olduğu aşikar.

futbolu sadece çocukken mahalle arasında oynadığım kadarıyla biliyorum. ama çocukluğuma dönebilecek olsam, şu v.g. ye verdiğim emeği futbola verir, hiç olmazsa bir 3. lig takımında 4-5 sezon oynar, kazandığım parayla bir kaç tane gayri menkul alır, hayatı maddi yönden tamamlardım :) bizlerin antrenmana ve beslenmeye verdiğimiz önemi bir çok futbolcunun (süper lig de dahil) verdiğini düşünmüyorum. bizlerin esas bir işi var ve sporu ek olarak yapıyoruz. adamların işi antrenman yapmak..

kolay gelsin. inşallah hedeflerine ulaşırsın.

8. yürüyenadonis

yürüyenadonis Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    futbolcu
    Yer:
    kocaeli gebze
    bırak 3 ligi amatör ligde bile ne paralar dönüyor :))) tek isteğim iyi beslenmek biri yardımcı olsa iyi olcakta bakalım

Sayfayı Paylaş