13.07.2012 yağ yakımı günlugum

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve hasim301 tarafından 13 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    bugun yuzme yoktu gitmedım, kagvaltım:2 yumurta beyazı , 5adet zeytın, öğle yemegım: 1 adet biber dolması, çok az patlıcan tava ve 1 bardak yarım yaglı ayran, akşamada salata gene, Bench Press gögus yaglarının erimesıne biraz yardımcı olurmu?

1 kişi bunu beğeniyor.
  2. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Ağırlık çalışması ve cardio ile yapıldığında yağ yakımı daha etkili olur yağ belirginliği azalır .

3. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    bugun 6,30da kaltım 2 adet take off aldım 1 kilometre yüzdum sabah kagvaltım: 2 yumurta beyazı,2 adet yeşil zeytın, öğle yemegım: 1 adet et kıyma yağsız 1 bardak yarım yaglı ayran, akşamda salata bazende yemıyorum akşamlarıı ac karınına 74,9 um

1 kişi bunu beğeniyor.
  4. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    aç karnına 74,1e kadar düştüm, bugun yüzme yoktu kagvaltım:2 yumurtabeyazı tiksndim artık,3 adt yeşil zeytın,biraz beyaz peynır, öğlen chiken hamburgerle diyet kola içececem bugn dogmgnum arklarla buluşacam akşamada çok az pasta yerim gibi gelıyorr

1 kişi bunu beğeniyor.
  5. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    dün baya bi diyeti aksattık dogum gunumdu dun nese bubgun sabah 6,30da kalktım 2 adet take off aldım, 1kilometre yüzdüm sabah kagvaltım:light beyaz penyır 4adet yeşil zeytın,öğlen:et köfte ve 1 bardak yarım yaglı ayran,akşamada salata yerim vegunde 2,5 lt su benm take off

1 kişi bunu beğeniyor.
  6. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    3 gündğr yüzme yok pazartesiye kadar olmucak, sabah kagvaltım 2 yumurta beyazı, öğle yemegım: 100 gram tavuk köfte biraz tavuklu bulgur, akşamda salata ara ögunlerde fındık yicem 10 tanekadar 74,2 yim aç karnına

7. canbridge

canbridge Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba.foruma üyeliğim yeni nasıl konu açılır bilmiyorum eğer yanlış bir yere yazıyorsam şimdiden özür dilerim.Ben 2 senedir spor yapıyorum bunun ilk 7 ayı kilo verme olarak geçti yaklaşık 20 kilo verdim ve sıkılaşma hareketleriyle sarkmaları toparlamaya çalıştım. şimdi ise 1.5 yıldan sonra vg de supplament kullanımına başladım optimum un whey ini kreatinini kullanıyorum ancak şöyle bir sorum var yan yağlarımdan bir türlü kurtulamadım o yüzden hacim kazanmaktan korkuyorum kilo alırken yan yağlarım artar diye. şimdi ne yapmalıyım twist ve yanlara eğilmenin çok etkisinin olmadığını biliyorum üye olmadan da forumunuzu uzun süre takip ettim kas yaparken yağ yakılmayacağını da biliyorum sizce ne yapmalıyım elimde bu kadar suplament var ayrıca 3 haftadır diyet yapıyorum carnitine ve bcaa kullanıyorum şimdiden teşekkürler

8. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    benzer bir durum benımde vardı son 15 gun ıcınde gıt gıde azaldı yan yaglarım bölgesel zayıflama dıye bırsey yok vucut ıhtıyacı oldugu yerden kendısı atıyor yagları. o bölgesel zayıflatıcı dıye satılanlar ya cuzdanları zayıflatıodur yada oradankı suyu atıyordur bence :D ben önce yaglardan kurtul sonra agırlıga basla derım . yanı agırlık calıs ancak hafıf kılolarla cok tekrar yap bu senın yag yakmana yardımcı olacaktır mesela bench press te 10 kg tak 20 tekrar 4 set yap bu sekılde calısmak yag yakmana yardımcı oluyor ben faydasını gördum. ayrıca kardıyo cok önemlı bol bol kardıo yap mılletın kardıyo kas kaybı yasatır demesıne bakma mılyonda bır ıhtımaldır o . bunun dısında ıyı bır dıyet lazım ve sunu sakın unutma dıyette sekerı tamamen kesebılırsın ancak sakın ola sakın yagı tamamen kesme cunkı yagı tamamen kesmek bılınenın aksıne yag yakımını hızlandırmaz aksıne yavaslatır. ton balıgı yıyorsan mesela zeytınyaglı olanlarından tercıh et gunde 1 tane yesen ondan aldıgın yag sana yetecektır . canın cok seker ıstersede meyve ye cunkı meyvedekı dogal seker vucutta kolay ıslenır. bana sorarsan 1 kup sekermı 1 kg muzmu dıye ben 1 kg muz derım en azından ıslenmıs rafıne bır seker yok ıcınde :D bunun dısında merak ettıgın bırsey varsa cevaplarım elımden geldıgı kadar yag yakım gunluklerı var buradan oku cok faydalı seler var ben 4-5 ayda 40 kg den fazla verdım toplamda 2kg kas kaybım var.

bench_O

1 kişi bunu beğeniyor.
  9. canbridge

canbridge Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim yardımcı oldugun için diyet tabii ki yapıyorum.Ancak 3 haftalık diyetimde 7 kiloya yakın vermeme rağmen belimde hiçbir incelme olmadı öyle şişman gözüken bir insan değilim hatta yakınlarım artık kilo vermememi söylüyor ama yanlarda bulunan yağlarım benim tek sorunum diyette karbonu çok düşürdüm hatam bu olabilir mi acaba bu arada forumda okuduklarımdan ve antrönörümün söylediklerinden yola çıkarak yanlara eğilme ve twisti bıraktım(beli kalınlaştırma tezinden)öararsız kaldım spor salonunda son 2 ay üyeliğim kaldı ve öss ye hazırlanacağım ekime kadar yanlardan kurtulum 3 aydır kazandığım hacimin üzerine bir seyler eklemek istiyorum tekrar yardımların için teşekkürler herkese saygılar..

1 kişi bunu beğeniyor.
  10. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    şimdi söle oluyor ben de ılk verdıgım 10 kg de belım toplam 2 cm ıncelırken sımdı 1 kg versem 1 cm ıncelıyor belım vucut yagı en son göbek ve bel bölgesınden attıgı ıcın erkeklerde klasık sorun halıne geldı bel bölgesı boyunu kılonu bılmıyorum ancak yag oranını %12-13 sevıyesıne getırısen bence o yaglardan kurtulursun. 3 ayda hacım ne kadar alırsın bılmem cunkı hacım meselesınde uzman degılım ancak 3 ayda cok buyuk farklar olacagını sanmıyorum ama bır uyemız https://www.bodyforumtr.com/vbforum/60-g-nl-k-diyet-t38153.html 60 gunde mukemmel bır sonuc elde ettı arkadsımızın dıyetı ve spor programıda kendı konusunda mevcuttur. o yanları dert etme sen ekıme kadar onlar gıder duzgun spor dengelı beslenme. bol bol karın hareketı calıs sebebı oradakı yagları yakması degıl ama yagların bellı yuzdenın altına dusunce duzgun kaslarının ortaya cıkması %6-8 arası six pack %10 larda ıse hatrı sayılır derecede karın kası cıkar tabıkı kas olmalı :D yoksa sunta gıbı bısı oluo cok zayıf erkelere bakarsan ne demek ıstedıgımı anlarsın :D bunun dısında aklına takılan bır soru varsa yardımcı olabıldıgım kadar olayım.

1 kişi bunu beğeniyor.
  11. canbridge

canbridge Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim haklısın söylediklerinde.Ancak karbonhidratı çok düşük tutmam iyimidir. basit şeker tüketmiyorum .bir de yanlara eğilme ve twist hakkında ne düşünüyorsun? kusura bakma çok şey sordum ama.:eek: (bu arada boy:186 kilo:80 bel:89 sağ kol:36 sol kol :35

1 kişi bunu beğeniyor.
  12. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    estafurullah ne demek bende merak ettiklerimi soruyorum sonucta forumda bilgilerimizi paylasmak ıcın varız. ben coık sıkı dıyet yaptıgım zamanlarda 900 hatta 800 kalorıye kadar dusuyordum gunde o zaman genelde meyve ve ekmek yıyordum kızarmıs kepek ekmegı. ancak normalde olması gereken senın ıcın 150*160 gram arası proteın 300 grama yakın karbonhıdrat mınımum 10 gram yag. zaten dıyette öenmlı olan yag degıl seker almamak hele ıslenmıs rafıne sekerler. iki elımde dumbell le yana egılme ye twist hareketlerını bende yapıyorum genelde onu önerıyorlar yan karın ıcın bırde sey var sımdı anlatırım ama anlamassan yarın salona gıdınce resım ceker koyarım. bench masasına uzan yan sekılde kalca kemıgınden ayakların masada kalan kısmın boslukta olacak sekılde yana yat ayagını sehbaya agırlık kemerı ıle bagla yukarı asagı kalk ben o sekıldede yapıyorum eger anlamadıysan hala yarın resım atayım özelden kesın bır adı vardırda hareketın ben bılmıyorum .D bu arada karbonhıdrat ı esmer ekmek ve bulgurdan almak besın sıstemı olarak en mantıklısı bana kalırsa sadece antreman sonrası ıctıgın dısında proteın tozuna pek gerek yok ama ben gunde 4 servıs ıcıyordum 3 e dusurdum cok dedıler . tabıkı benım yaptıgım aslında yanlıs yaslanınca acısı cıkacak bunların ama napalım .D forumda hangı besın kac kalorı kac proteın kac yag kac karbonhıdrat onların oldugu baslıklarda var kendın oradan bakarak damak tadına görede bır dıyet lıstesı cıkara bılırsın.

1 kişi bunu beğeniyor.
  13. canbridge

canbridge Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    anladım. teşekkür ederim apor hocam da yarışmacı falan diye dinliyorum yanlara eğilme yapma beli kalınlaştırır yağ yakımına katkısı 0 falan diyor.dediklerini dikkate alıcam bu arada ağırlık çalışmasında bi an önce hacime yönelik başlamak istiyorum beni engelleyen tek durum bu yan yaglar sıkı bir kardiyo artı bölgesel çalışmayla işi yaparız sanırım tabi diyeti de unutmamak lazım üzüldüğüm şey elimde creatin falan var üyeliğim bitmeden bi adam gibi hacim yapmak istiyorum da :D

1 kişi bunu beğeniyor.
  14. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    sımdı o hareketlerı yapacaksın da onlar oradakı yagı yakmaktan cok orada kı kasları calıstırır ve gelıstırır . bölgesel yag yakma olayı yok ancak orayı kalınlastıracak kadar kasıda hemen cıkartmaz . mantıken ıkı egılme ıle kas cıksa herkes üçgen vücutlu olurdu :D mesela hafıf agırlık fazla tekrar yag yakmaya yonelık agır agırlık az tekrar hacıme yönelık calısmalardır. ama senın yag oranın yuksek dıye oledır sen bu boy kıloda 5 kılo yag ver bence pek bırseyın kalmaz gıbıme gelıyor ama yagdan vermen lazım. bu arada destek olarak yag yakımına en basıt ve bence en ıyısı l carnıtıne sıvısını alırsan daha hızlı kana karısıyor. ama yagını dusurene kadar bence bekle yaglar gıdınce hacım e basla cunkı ne kadar kaslı olsanda yag olduktan sonra vucut ıyı durmuyor bana göre tabıkı herkesın dusuncesı farklı :D

canbridge ve (silinen üye bunu beğendi.
  15. canbridge

canbridge Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım . aslında söylediğin her şeyi biliyorum ama biliyorsun ki ağzı olan konuşuyor. her türlü yanlış bilgi doğruymuşçasına söyleniyor falan . haklısın önemli olan define gözükmek yoksa herkes pehlivan olurdu :D l - karnitin kullanıyorum zaten ama faydasını görüp görmediğimi pek anlamıyorum yani diyet de yapıyorum ya hani böyle aşırı bir fark oluşmadı aa karnitinden bu falan dicek kadar

1 kişi bunu beğeniyor.
  16. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Ben deneyip uygulayip sonuc almadigim seyi paylasmiyorum genelde carinitine faydali bence yagi parcalayip hucrelere alinmasina hiz katiyor ve boylece yag yakimini arttiriyor diye biliyorum ancak 10 dakka yuruyuptr bu ilactan mucize bekleyenler var:)) herseyin %99 u beslenme ve antreman bence kalab %1 i bu ilaclar ama psikolojik olarak etkileri %100 bende :)

1 kişi bunu beğeniyor.
  17. canbridge

canbridge Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    :D evet olabilir hatta bazı araştırmalar da bu yönde. Dediklerini dikkate alıcam 300 gr komlex karbon 160 gr protein ve 15 gr yağ ortalama iyidir benim için sanırım bu şekilde deneyip tekrar döneceğim saolasın

1 kişi bunu beğeniyor.
  18. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    evet mantıklı duruyor söledıklerın sımdı 2 3 saat sonra ölcume gıdıcem sonucuna bakalım tuutumu tutmadımı anlasılır:D

1 kişi bunu beğeniyor.
  19. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    bugun gne yuzme yoktumalesef pazartesiye kadar yok coktan 71e falan inmiştim 73,9 um şuan aç karna bugn kagvaltım:1 tabak çorba içtim, öğlen: tavuk gögsü ile ayran ara ögunde yarım şeftalı akşamda salata yersem yiyorum başkada bişe yemıyorum spor olarrak 110 duz yatıp ayak kaldırma 200 tane yanlara egilme ve 1 saat müzik actım oynadım ve her ogunden once cla

1 kişi bunu beğeniyor.
  20. canbridge

canbridge Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    İnşallah tutmuştur. bu arada bugün diyeti baya aksattım ama ben de kararsızım ya yan yağlar var veya yok gibi bişey arası yani o yüzden bi diyorum gideyim basayım agırlıgı bi gün diyorum neyapıyon sen git kardiyonu yap :D

Sayfayı Paylaş