1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

122 Kg dan 75 e düşüş hikayesi..

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve SerCy156 tarafından 8 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SerCy156

SerCy156 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar..

2 yıl önce Askeriyede yaşadıgım sıkıntılardan ötürü artık kılo vermenın gerektıgını anladım. 1 yılda diyet ve yürüyüş yaparak (Günde 6 km min) 22-25 kg verdim. Daha sonra bir karşı cins rencidesi ile tekrar diyete başlama kararı aldım. :)

Bu kararı aldıgımda 2009 Eylül ayı idi. 95-100 Kg civarı gidip geliyordum. Şu an Temmuz 2010 itibari ile 75 KG ile hayatımızı sürdürmekteyiz. Eylül 2009 dan bu yana yürüyüş düzenli diyet ve MMA sporu ile bu kilolara ulaştık. Son 3 aydır Body sporu ile sarkıkları ve kaslanmaya destek olmaya çalışıyorum. Boyum 1.75

Vucudumda 42 kg olan yag kütlesi şu an 10.7 KG ( Tartıya 16 saat aç ve susuz çıkıyorum) Inbody 720 Tartının modeli.

3 aydır devam etigim salonu hijyen ve klima problemlerinden ötürü bıraktım. Yeni bir salona üye oldum. Eski salonumda 1 kutu Animal Cuts, 1 Kutu Ultimate CLA, 1 Kutu Ultimate Carb Bloc bitirdim. Bunların haricinde herhangi bir takviye kullanmadım. Sıvı L-carnitine bile almadım.

Yeni salonumda ise 2. kutu Animal cutsa başladım ve bitimine 7 gün kaldı. 7 Gün sonra tekrar tartıya çıkacagım.

Yeni Spor salonumdaki Programım Şöyle:
    1 Gün (Gögüs-Biceps)
    Gögüs:
    Chest Press
    Dumbell Press
    Bench fly
    Bu 3 hareket Super Set olarak 4x12
    Gögüste son olarak Barla Pectoral (7-7-7) Durmadan 1 set 7 tekrar.

Biceps:
    Barbell Curl
    Arm Curl
    Bu 2 hareket Süper Set olarak 4x12
    Hammer (7-7-7) Durmadan 1 set 7 tekrar.

2. Gün (Omuz-Bacak)
    Omuz:
    Shoulder Press (Makina İle)
    Dumbell Press
    Lateral
    Son olarak Front Raises Barla (7-7-7) Durmadan 1 set 7 tekrar.

Bacak:
    Leg Extensions 3x15
    Leg Press 3x15
    Leg Curl 3x15
    Total Hip 3x20
    Abduction 3x20
    Adduction 3x20

3.Gün (Sırt Kanat-Triceps)
    Sırt Kanat:
    Lat Machine
    Pull Down
    Low Row
    Son Olarak Bend over Lateral (7-7-7) Durmadan 1 set 7 tekrar.

Triceps:
    Tri Push Down
    Lying Tricep Z Bar ile
    Bu 2 hareket Super Set olarak 4x12
    Son Olarak Triceps Extension (7-7-7) Durmadan 1 set 7 tekrar.

Her Antrenman Günü Cardio antrenman öncesi 10 dk, Antrenman bitiminde 20 dk.

Her Çalışma günü Ekstra migde bölgesi:
    Crunch
    Sit up
    Reverse Crunch
    Leg Raise
    Bu 4 hareket süper set olarak 4x15

Hyper ext 3 x 20
    side to side 3 x 100

olarak yeni programım yazıldı.

Beslenmeme gelince:
    Günde min. 600 GR tavuk eti, 200-300 Gr kepekli karbonhidrat. Bol salata, sebze vs..

Sabah kahvaltıları 6 yumurta 2 si tam, 2 dılım ekmek, light beyaz peynir 4 zeytin bol salata.

Diyetimde yag olarak Omega-3 hapı kullanmaktayım. Yemek saatleri olarak 2 şer saatte bir bölerek yemeyi tercih ediyorum. Fakat kaslanma süreci diyetten daha zor ve aşamalı bir süreç oldugu için tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Son tartımdaki detaylarıda paylaşıyım:

78kg Toplam agırlık
    67.6 FFM
    49,7 TBW
    10,7 BFM
    24.7 BMI
    13,6 PBF
    0,81 WHR

Şu anki Resimlerim Tok karnına Bacak-Omuz Antrenmanı sonrası:

Beslenme ve önceki gittigim yerdeki program hakkında detaylı bilgi isterseniz verebilirim.

Amacım bu bedende Small Giyiyorum şu an fit görünüme sahip olmak. Bir yarışmacı vucuduna degil sadece fit olmak istiyorum.

Amerikadan gelicek arkadaşlarıma şu ilaçları sipariş etmeyi planlıyorum supplement konusunda tavsiyeleriniz ne olur?

Ultimate Nutrition CLA, 180 Softgels
    Universal Animal Pak, 44 Paks
    SciVation Xtend, 90 Servings, Refreshing Orange (1260g)
    Ultimate Nutrition Iso-Sensation 93, 5 Lbs., Chocolate Fudge

Amino asit olarak henüz bir karar veremedigimden ötürü listeye ekliyemedim.

Beslenme, Program ve Supplement konusunda desteklerinizi bekliyorum. hedefim bir an önce sarkıklardan kurtulmak üzere, kaslanmak ve parça parça bir görünüm elde etmek. Hedef tamamlama süresi olarak 2011 Mayıs ayını hedef koydum. Sizce bu süre yeterlimidir?

Son düzenleme: 8 Temmuz 2010
  2. leonidass

leonidass Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    azmin zaferi diyerek tebriklerimi sunuyorum vallahi kardeşşş........asla pes etme.....senin için bu hayattaki en değerli şey sağlığındır........umarım boğum boğum kaslara ve yağ oranı çok düşük bir vücuda kavuşursun ..............

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:57 ----------

ayrıca doğal olarak beslenmeni öneririm.........ilaç milaçlara hiç yönelme......yazının sonunda yazmışsın ilaçları bence onun yerine doğal beslen......diyelimki toplam 300 dolar tutuyo atıyorum bu parayla doğal gıdaları alarak beslenirsen daha iyi olur.......unutma hiçbirşey azmin ve kararlılığından etkili değildir.....kolay gelsin

SerCy156 bunu beğendi.
  3. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    122kg-75kg azmin zaferi gerçekten tebrik ederim.2.diyetinize karşı cinsin rencide etmesinden dolayı başlamanız sizi daha hırslı yapmış belli ki.
    Mma sporu ile uğraştım demişsin MuratKazgan fightacademyemi gittin?
    Bacaklar calflar oldukça güzel kafes dövüşünün büyük katkısı var galiba bu işte
    Vucudundaki kıllarda kurtulursan daha iyi olur sırt ve omuzlar yani kıl olmaması gereken yerlerden hoş durmuyor.Sırtın iyi gelişmiş ancak omuzlar için aynı şeyi söyliyemicem.Karnın sakmış gibi duruyor belli bir yağ kütlen var ve bu karın ve göğüs bölgesinde toplanmış oralara biraz daha fazla önem vermelisin.
    Süper set girmenin amacı yağ yakımını artırmak olsa gerek.
    İyi iş çıkarmışsın tebrikler darısı benim başıma.

4. SerCy156

SerCy156 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul

Selamlar:)

murat kazgana gıtmedım hayır, fakat eger düşünüyorsan ya itü-mma git yada Ertan balabana. Bu sporla ugraşan biri olarak sana tavsiyem olur..

Bacaklara gelince daha iyilerdi fakat pant vs bulmakta skntı oluyor diye ben ufaltıyorum, yoksa bunun çok net 2-3 katıydı diyebilirim. Abartı olmaz kesinlikle..

Kıl konusunda daha erken bi sarkıklardan kurtulalım o basit :) o göbekteki vs görünenler yagdan ziyade deri sarkıkları. Yani su an 75-76 kgyum bugun tartıldım yag kütlem 8.9 kg %10 yaglı gıbı bı durumdayım. Fazla yag kalmadı ama sarkıklardan ötürü malesef kilolu ve yaglı gözüküyoruz. Süper sete girmemin amacı, bu bedende kalmak için alt yapı hazırlamak. Yani Şu an üstte Small altta 29 beden giyiyorum. Açıkcası bulka falan girip şişmek istemiyorum. Kaslanmam için tamam bulk şart fakat bu yaz döneminde kasmanın hiç bir amacı olmıyacagını düşünerek hem yag yakmak hemde kasları hareketlendırmek için bu programa başladım. Yaz sonu bir bulka girip 2-3 ay kütle yapmayı düşünüyorum.

Bu arada konuya yazmştım fakat kimse ilgilenmedi :) ilaçları aldım dün.. 4-5 güne elimde olurlar..

Peki neler aldık?
    Ultimate Nutrition CLA, 180 Softgels
    SciVation Xtend, 90 Servings, Refreshing Orange (1260g)
    Universal Amino Tech, 375 Tablets
    Ultimate Nutrition Iso-Sensation 93,
    NOW ADAM, 180 Softgels Multivitamin (Animal pak almıştım önce fakat cutsdan tecrübeliyim onca hap içilmiyor gerçekten.. rahatsız ediyor migde krampları vs.. Bagırsak ve migde hastası bırı olarak hiç gerek olmadıgını düşünerek herkesin memnun kaldıgı bu ürünü aldım)

Sayfayı Paylaş