12 Saat Uyuyor ama Geceleri Uyuyamıyorum...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Lady.V.Vivien tarafından 14 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    merhaba. benim problemim şöyle ki yaklaşık iki buçuk senedir, geceleri uyuyamıyorum, gün doğunca ya da 9-10 gibi uyuyorum.:( ve genelde 12 saat uyuyup kalkıyorum. mesela bugün dokuz buçukta kalktım.

en az 100 defa sabahlamışımdır. bütün gün uyumayıp saat akşam 11 gibi yattığımda gece 2-3te kalkıyorum. sonra yine gün ağarınca uykum geliyor ve saat öğle 3 gibi kalkıyorum. o gün yine sabah olunca ancak uyuyabiliyor ve yine sa. 6-7 gibi kalkıyorum.hep ama hep böyle oldu.:(

ne aileme ne arkadaşlarıma vakit ayırabiliyorum. aynı evde yaşarken annemi babamı özlediğim oluyor.

uyku hapı vb. ilaçları kullanmak istiyorum ama onsuz uyuyamama gibi problemlerin olmasından korkuyorum. bu konuda bilgi verebilir misiniz??

ve 12 saat uyumayınca sabahlamış gibi korkunç yorgun oluyorum. oysa ki aşırı hareketsiz bir hayatım var.

sizce ciddi bir problemim mi var yoksa kendim halledebilir miyim? ailecek kanser olsak bile doktora gitmeyiz, garip bir huyumuz var:(

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bende aynı sekıldeyım

bunun tek sebebı duzensızlesen uyku rutını yanı su demk oluyor duzensızlıge alısınca bır sure sonra duzensız olan vucuda asıl duzenlı olan sey buymus gıbı gelıyor

yanı yanlısı dogru sanıyor vucud

bunun tek cagresı yavasca uyku saatını erken almak

yanı solekı 8 demı uyuyorsnuz 3 gun boyunca 2 saat erken uyanın ve 7 de yatın bus keıld eyavsca 3-4 gunde bır bır saat one cekerek 12 ye kadar getrın zaten alıscaksınızdır

ılac olarak ıse en yat etkısız ama buna karsı en etkılı uyku getırıcı secılen unısom olabılır

ben unısomdan oldukca memnunum aldıktan sonra eger kafa rahatsa 15 dkda uyutuyor

ben genelde hep alıyorum unısomu ama kız arkdasımla bırlıkte yasadıgım ıcın eger o oturcaksa yada beraber bırseyler yapıcaksak yada dısarı cıkıcaksak almıyorum . ama eger kı onun uyku duzenı 11 de uyumak oldugu ıcın bende 10.30 gıbı unısomu alıyorum zaten 11 de uyumus oluyorum

ıyı bır urun unısom kı en az yanetkı ıle en ıyı uyku getırne secılmıs bır ılac cok guvenılır

3. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

teşekkür ederim:) yalnız denedim ben onu:( çoğu kez sabah 7 gibi yattığımda öldürse de 12 gibi kalkıyordum. bütün gün uykusuzluktan ölüyordum ve 12 gibi yatınca yine uyanma saatim 2-3:(

geçen hafta her gün bir saat erken yatma yöntemini denedim. mesela 7 de değil de 6'da yatıp, 1 saat de erken kalkıyordum. saat 5'te uyumayı da başardım ama cuma günü sanırım saat sabah 10 gibi yattım ve yine herşey berbat oldu.

bir de 12'de yatınca 12'de kalkıyorum ben . sabah 8'de kalkmak en büyük hayalim oldu. neden 8 saat uyuyamıyorum, çok pc başında olmakla alakası var mıdır acaba??

unisomu deneyeceğim.ondan başka çare kalmadı artık.

uzun süre kullandıktan sonra uykunuz düzelmedi mi hala? 11'de yatmaya alışmadınız mı??
    uyku düzenimi sağladıktan sonra bırakmak istiyordum ben de.

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bı ara alıstım zatne ama ben gece hayatına duskun oldugum ıcın hep saptı tekrtar bozuldu yoksa mesela 1-2 ay kullanınca duzleoıor onsuzda o saatte uykunuz gelıor

5. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

teşekkürler:)

6. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    bence uyumak için ilaç almaya gerek yok :( ilaçlarla vücuda uyu komutunu vereceğimize, doğal yollardan uyu komutunu verebiliriz. günde 12 saat çok fazla, tabi gece uykusunun yerini o 12 saat tutmaz ama :S örneğin sabah 7 de uyudunuz diyelim. akşam 7 de uyandınız, önce soğuk bir duş alın, kafein tarzı vücudu uyaracak şeylerden uzak durun. çok sıkı bir spor yapın, ve 2 kase sarımsaklı yoğurt tüketin saat 12 olmadan uykuya dalarsınız zaten :) sabah uyumanıza rağmen. ertesi gün uyandığınızda vücudu uyarıcı şeyler alın, kafein tarzı, pek yorulmamaya bakın, metabolizmanızı hızlandıran ne varsa onlara yönelin, akşam uyumak istediğinizde yine yapabiliyorsanız spor, yapamıyorsanız en azından gerdirme hareketleri yapın. bu sefer ılık bir duş alıp yatağınıza geçin, bu sefer saat 11 olmadan uyumuş olacaksınız. Bir de yatmadan 4 saat öncesinden itibaren yemeyi kesin. 1 haftada adapte olursunuz gece uykularına, eğer çok zorlanırsanız gündüzleri ayık kalmakta 1 saat öğle uykusuna yatabilirsiniz, ancak bu sefer gece uykusundan çalmış olursunuz. Kolay gelsin

Lady.V.Vivien bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş