1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

12. Ay - Boy 174 - Kilo 93 - Yaş 16 [Gelişim Sıfır]

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Soldier93 tarafından 12 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Öncelikle Her Türlü Yoruma Açığım Yanlız SEviyeli Bir Şekilde ;)

Bu İşi Doğal Yapıyorum Başladığımdan Beri

- Yağ Yakıcı
    - Protein Tozu
    - Creatin
    - Supplement
    vs

Bunlardan Hiç Almadım Sadece Hep Tavuk Pilav Ekmek Vs Beslendim ... Neden Gelişemiyorum Yada Gelişiyorum Bunu Ben GÖremiyorum Anlamadım..

Antreman Programım İse Haftada 3 Gün Gidiyorum
    Pazartesi - Göğüs,Arka Kol
    Salı Dinlenme
    Çarşamba - Sırt Ön Kol
    Perşembe Dinlenme
    Cuma Omuz , Bacak

Hep 4x 10-11 Tekrar Gittim Son 1-2 Aydır 4x 11-10-8-6 Gidiyordum Şu Anda İse 1 Haftadır Definasyona Girdim ...

1/6/2009 tarihide Salona Başladım

3 Mayıs 2010 Tarihinde Çektiğim FOtoları Ekliyorum Aşağıya ..

Son düzenleme: 12 Mayıs 2010
  2. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle şahsi kanaatim yağ yakmanız. Kütle endeksinizde oldukça yukarıda, bunu ortalamaya indirmeniz ilk hedef olmalı. Bu yağ oranı ile kas kütlesini görmek oldukça zor. Yağ yakımını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra tekrar asgari oranda yağ almak suretiyle tekrar kas inşa etmek gerekiyor. Kardiyo ve sıkı bir diyet şart benim şahsi fikrim. Ekmekten bahsetmişsiniz, bir süre kesseniz bence daha sağlıklı olur. Beslenme konusunda sadece pilav-tavuk yiyor iseniz bence gözden geçirmelisiniz ama gördüğüme göre 12 aydır bu spor ile uğraş içerisindesiniz ve sanıyorum ki konulardan haberdarsınızdır ama çeşitli sebeplerden dolayı bunlara ayak uyduramıyor olabilirsiniz, öncelikle sizi dinlemek daha sağlıklı olur beslenme konusunda konuşmadan veya fikir beyan etmeden.

Çalışma programına gelince göğüs ile arka kol çalışmasının aynı gün olması bence büyük bir engel. En azından göğüs çalışmasından sonra biceps çok daha uygun olacaktır.

Göğüs-Biceps çalışmasından sonra 1 gün ara verip 2. ve 3. günleri peşinsıra yapmanız daha doğru olur diye düşünüyorum. Omuz-Triceps ve ertesi gün onu takiben Kanat-Sırt kaslarına yönelik bir çalışma; eğer vaktin yoksa aynı güne bacak çalışmasıda sıkıştırabilirsin, eğer varsa kanat-sırt çalışmanı biraz daha ağırlaştırıp 4. günde sadece sindire sindire bacak-miğde v.s çalışırsın. Aklıma gelen kabataslak görüşler bunlar şimdilik. Profesyonel arkadaşlar daha sağlıklı yorumlarda bulunacak ve düzeltmeler yapacaklardır muhakkak.

Soldier93 bunu beğendi.
  3. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Vucudunda 20 kilo yag var en az. Acilen cardio ve diet yapmaya baslamalisin. 1.74-73 boya 95 kilo ne demek ya, obezite resmen.

Soldier93 bunu beğendi.
  4. CrueL

CrueL Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Boyunuza göre kilonuz fazla öncelikle. Yağ yakıp güzel bir kiloya gelip vg yapmaya başlayabilirsiniz.

5. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Başlayalı nerdeyse 1 yıl olmus, fakat vucudun cok kotu durumda. Buna rağmen 12. aya kadar taşımışsın bu işi, senin yerinde başkalari olsa çoktan bırakmışlardı. Bu yüzden takdir etmek gerek seni.

Yalnız belli ki vucuduna çok iyi davranmamissin, tavuk pilav ve ekmegin yaninda bol miktarda kola cips ve cikolatada goturulmus gibi duruyor. Sen buraya sabah kalkip gece yatincaya kadar yediklerini yaz, + antreman programini yaz ona gore bir yorum yapalim derim.

Ayrica Göğüs-triceps, Sırt-biceps cok yanlis bir tercih olmus, gogusun yaninda biceps gir, sırtla birlikte triceps yap.

6. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdışı
    Yorumlar İçin Herkeze Teşşekür Ederim ...

Kola Cips Çikolata Bunları 10 - 11 Yaşımdayken Çok Ama Çok Yerdim Son 3-4 Yıldır Kola , Cips , Ve Çikolata Tüketmedim Tükketiysemde Ya 1-2 Tüketmişimdir ...

7. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Haftada 3 kere gitmen yeterli değil.Bir gün gidip bir gün dinleniyorsun.Haliyle vucut soğuyor.Ben Pazartesi salı gidiyorum çarşamba dinlenme perşembe cuma.Haftanın dört günü gitmen lazım.Öncellikle bu iş %35 antreman geri kalanı beslenme ve sabırdır.Kilon boyuna göre çok fazl****ilolu olduğun için kasların gözükmeyebilir.Senin şuan fitnees yerine cardio yapman lazım. Yaşında musait rahatlıkla kilo verebilirisn.

8. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdışı

Maksimum Kilo Vermek İçin Nasıl Bir Yol İzlemeliyim Anladığım KAdarıyla 1 Yıl Boyunca Boş Yere Kürek Çektim :( Ama 2.inci Yılımda Daha İyi Olmak İstiyorum Artık Nasıl Bİr Yol İzlemem Gerek

Pazartesi
    Göğüs
    30dk düşük yoğunluklu kardiyo

Salı
    Ön Kol - Arka Kol

Çarşamba
    Sırt

Perşembe
    Bacak

Cuma
    Omuz

Bu Şekilde Zayıflarmıyım ?

9. mucar

mucar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

Beslenme alışkanlığını değiştirmen gerekiyor sanırım olay sadece cips kola değil,ekmek,tuz,şeker,yağ alımını düşürüp sağlam cardio yapman lazım

10. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    kesinlikle şeker tuz yağ ekmegi bırakıcaksın olmasa bile minimuma getirmen gerek +şiddetli kardiyo :) adele üstündeki yağı temizlersen kesinlikle daha faydalı olur body

11. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdışı
    Yağ Yakımı Programı Ve Diyet Programı Lazım :( Offf Offf Keşke Şöyle Bir Hocam Olsa Bana Beslenme Programından Tutsun Yağ Yakma Programına Kadar Dört Dörtlük Yazzsa Yemin Ederim Hiç Aksatmadan Tam Saatinde Beslenirim Bende Anlatılmayacak Derecede Azim Var
    Zaman Ve Sabır Cabası AMa işte Hangi Yolda Gideceğimi Bilmiyorum :(

Not : ARkadaşlar '' Şeker , Tuz , Kola , Çikolata , Fast Food vs '' Bunun Gibi Sağlıksız Ve Yağlı Yiyecek Ve İçecekleri Keseli 3-4 Yıl Oluyor Sanırım Bende İnsulun Hormonu Ve Testestoron Hormonlugu Yüksekligi Var Bu Yüzden Kg Veremiyorum Sırtımın Üstü Kıllı Aşırı Derecede Ve Biceplerimdede Ortanın Biraz Düşük Derecesinde 1 Cm lik kıllar var Aşırı Kıllıyım Hormonlarımda Sorun Var Ve Bu Yüzden Kg Veremiyorum Diye Düşünüyorum Kg Sürekli 93-90 Arasında Gelip Gidiyor 80 Lere Düşemedim Yada 100 Lere Çıkamadım Hep 93-90 Arası Gelip Gidiyom :S

12. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    -mesela 2 set kardiyo yapmayı dene 20 dk bisiklet 20 dk orta tempo koşu 20 dk kondisyon bisikleti
    -saat 8 den sonra karbonhidratı kes yeme fazla
    -sabah ac karnına kosmayı ,yürümeyi,bisiklet sürmeni öneririm
    şiddetli kardiyo ve düzgün bi beslenme şayet dayanabilirsen :D 10 12 kilo yu sağlıklı kesinlikle verirsin dostum mutlaka ters yaptıgın birşeyler vardır.

Soldier93 bunu beğendi.
  13. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Yurtdışı
    Yaz - Kış Böylemi Gİdeyim ? 20kg Verene Kadarmı Böyle Gideyim ? Kış'ın Hacim Yaz'ın Kg Verme Yönelik Gitmeye Devammı Edeyim ? Bu Arada Kaç Kg Düşünce Başlıyayım Vg'ye ?

14. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Çok fazla yağlanmışsınız. Beslenme konusunda bilinçsiz olduğunuz tavuk pilav ekmeğe dayandım demenizden belli. Karbonhidratta glisemik indeks ve lif oranı çok önemlidir. Aynı şekilde tavuk vs. gibi kaynaklarda da yağın minimum olması lazımdır. Pirinçte şeker çok fazladır bu yüzden glisemik indekste çok yüksek olduğu için yağlanmaya neden olur.

Buna paralel pirinç pilavı için çok fazla yağ kullanılır. O yüzden lapa yani yağsız ya da minimum yağlı yenilmelidir.

Pirinç ekmek gibi kaynaklar yerine esmer pirin, kepekli makarna, yulaf ezmesi, kepek ekmeği vs. yenilmelidir.

Çok iyi bir beslenmeyle alınan 15 kilonun 12,13 kilosu kas olabilir. Yanlış bir beslenmeyle alınan 15 kilonun 5 i kas 10'u yağ olabilir.

Sanırım sizde bu durum olmuş.

SAdece üzülüyorum. 12 aydır body yapan birisi nasıl olurda beslenme konusunda bilinçlenmez.

Ne zaman karbonhidrat yemeli, ne zaman protein almalı ne sıklıkta ne şekilde ve yanında nasıl bir ürünle. Süt, meyve suyu, su vs.

Bence aşağıdaki kavramları iyice öğrenip forumdaki örnek kalorili beslenme programlarından oluşturmalısınız.

Kavramlar, kompleks karbonhidrat, basit karbonhidrat, hayvansal protein, bitkisel protein, amino asit, glisemik indeks, lif, doymuş yağ, doymamış yağ, spordan önce nasıl beslenmeli, spordan sonra nasıl beslenmeli...

Sayfayı Paylaş