115 kiloyum Resimlerimi yükledim öneri istiyorum !!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve muveyu tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. muveyu

muveyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar merhabalar sizden yardımlarınızı bekliyorum bilgilerimi ve fotolarımı giricem
    boy : 1,86
    kilo : 115
    şimdi ben 2013 ocak ayında 88 kilo idim ama 1 yıl boyunca yüksek dozlarda anti depresanlar kulladım ve sonuç 1 yılda + 27 kilo olarak döndü şimdi ilaçları bıraktım isteğim hem yağlarımdan kurtulmak hemde kas kütlemi arttırmak ve hani sizler diyorsunuz ya beachbody gibi bi vücuda sahip olmak istiyorum.
    bunun için internette p90x ve body beast diye 2 program buldum ve videolarını indirdim
    ikisininde biraz bu forumdan birazda youtubeden inceledim

• p90x daha çok yağ yakma gibime geldi Türk yapanlara baktım tamam kilo vermişler ama kas kütlesindende yemişler. bunumu tavsiye edersiniz.
    • body beast ise benim kilomda bunu yapmak uygunmudur onu bilmiyorum size danışmak istedim bu yüzden bu program hem yağ yakıp hemde kas kazandırırmı. bunumu tavsiye edersiniz.
    • yada spor solonu mu tavsiye edersiniz haftanın 3 günü gidebilirim.
    aşşağıdaki resimlerime bakarak bana bir tavsiye verin önümde 6 ayım var sıkı çalışabilmem için eylül 21 de düğünüm olacak ozamana güzel bi vücutla gelmek istiyorum kafam inanılmaz karıştı şimdiden yorumlarınız için çok teşekkür ederim. artı azim konusuna gelince çok inatçıyımdır bire bir uyarım programa.

resimlerim aşşağıdaki gibidir.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

resimler bunlar bu ne yaw diyebilirsiniz çünkü ayna karşisinda emin olun bende diyorum :D ve bi an önce kurtulmak istiyorum cevaplarınız bekliyorum.

2. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Usta sen bol bol kardiyo yap iyisi mi:) ama abilerim daha iyo bilir ;)

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

3. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    1 yıldır spor yapmadığın için zaten 27 kiloyu tamamen yağ olarak almışsın.Düğününe az zaman kalmış şimdilik max yağ yakimina çaba sarfetmek lazim ama bu iş p90 insanty den cok beslenme ile oluyor bende 125 kiloyum senden biraz kisayim ama senden daha az yağlı duruyorum 1 aydir düzenli beslenerek 10 kilo verdim senin içinde yapılmayacak birşey yok forumda düzenli beslenme ile ilgili makale ,yazı ve yağ yakim günlüklerini incelersen kendine göre program ayarlayabilirsin.

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. muveyu

muveyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8

üstadım cevabınız için teşekkürler. ben daha 123 kilo idim 2,5 ay kadar önce yeme içmeye dikkat ettim birde ilaçların verdiği ödem oluyor onu attım sanırım 115 e düştüm ama 1 aydır aynıyım düzgün bi şekilde kas kütlemi kaybetmeden vermek istiyorum sporsuz vermek salaş sulaş bi vücut çıkartıyo ortaya yani dediğim gibi hem yağ yakıp hem kas kütlesini arttırabileceğim bi program lazım bana ve düğüne kadarda tamamen boşum 6 ay doktor istirahatliyim. haftanın 3 günü spor salonuna gidebilirim demem burdaki spor salonu kadın erkek karışık değil 3 gün erkeklere 4 gün kadınlara hizmet veriyo o yüzden yani.

5. x10.

x10. Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    usta oncelıkle sabır bol kardıo ve diyet ve su emın ol gerısı gelecektır :D

6. AegeanDream

AegeanDream Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    2.5 ay önce 126 kiloydum, şu anda 109 kiloyum. İlk bir ay beslenmeme dikkat ederek ve akşamları 1 saatlik tempolu yürüyüşler ile 7 kg. civarı verdim. Daha sonrası spor salonuna yazıldım ve cardio ile beraber hafif ağırlık çalışmalarına başladım. Bu 1.5 ay içinde 10 kg. civarı vererek yoluma devam ediyorum. Bana göre kilo vermede en önemli şey motivasyon. Kendinizi ne kadar çok motive ederseniz yaptığınız spordan o kadar çok verim alırsınız. Kilo vermenin vermiş olduğu haz gerçekten paha biçilemez, bu sizi dahada hırslandırır ve hedefe giden yol acı vermekten ziyade size zevkli bile gelebilir. Üşenmeyin hiçbir zaman kendinize bir hedef koyun mesela bu gün spora gidicem şunları şunları yapıcam diye. Planlı ve programlı bir hayatınız olsun yiyeceklerinize önceden karar verin ve mümkünse ona göre hazırlıklarınızı yapın. Size tavsiyem en kısa sürede spor salonuna yazılmanız ve beslenmenize dikkat etmenizdir.

7. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    p90x miş yok beast modmuş boşver. Bunlar anlamsız gereksiz diye söylemiyorum. Bir kere öncelikle yediğini yemediğine dikkat ederek, evindeki mutfağı kafandaki sistemi değiştir. Bunun yanına bol suyu koy ki toksinler hızla atılabilsin. Beslenme düzeltmeden ne yaparsan yap olmaz, olmuyor.

lovefitness, sthammer ve tnakresss bunu beğendi.
  8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kardiyo yağ yakımında mucize yaratmaz. Spor salonuna yazılıp haftada 3 gün gidin. Full body antrenmanı yapın. İzolasyon hareketlerine değil, temel hareketlere ağırlık verin. Düşük kalorili ama bol proteinli beslenin. Bu ilk birkaç ayda hem kas yapımını hem yağ yakımını sağlayacaktır. 6 ay iyi bir süre, sonunda fotomodel olmazsınız ama çok ciddi miktarda yağ yakıp (tahmini 20 kilo civarı) kas kütlesini de birkaç kilo arttırabilirsiniz. Bu toplamda 15 kilo kadar kilo kaybı olarak döner ama artmış kas kütlesiyle şu andakinden çok daha iyi görünürsünüz. Kardiyoyu fazla abartmadan antrenman sonlarında yapabilirsiniz. 15-20 dakika yeterli olacaktır.

Eğer bir mutfak tartısı alıp kalori takibi yapabilirseniz işiniz çok daha kolaylaşır. 180-200 gr protein ve tahmini olarak 2200 kalori alımı başlangıçta işinizi görecektir. Bundan sonra eğer kilo kaybı durursa kalori alımını 200 azaltıp, aşırı kilo kaybı olursa 200 arttırarak hiç durmadan yağ yakımına devam edebilirsiniz.

sthammer ve tnakresss bunu beğendi.
  9. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    6 ay gayet iyi bir süre. öncelikle herkesinde dediği gibi mutfak olayını düzeltmen lazım. Proteini yüksek bir beslenme programı yapman lazım. ben ağırlık antremanı ve kardio ile iyi sonuç aldım. aynen devam ediyorum.
    kalori alımını mutlaka düşür ekmeği olabildiğince azalt. hatta komple bitir. ve en önemlisi sabırlı ol.

sthammer bunu beğendi.
  10. muveyu

muveyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8

üstadım yemek olayı biraz sıkıntı günde 2 öğün bile yiyemiyorum midem bulanıyo hemen mide ameliyatı oldum o günden sonra hep böyle zaten bu kiloları yiyerek almadım haplar süper şişirdi .

11. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    Bir dakika tam anlamadım, birincisi mide ameliyatın nedir açar mısın? ikincisi ameliyat öncesi yemek yiyemiyordun da ameliyat oldun yoksa ameliyat sonrası mı yiyemiyorsun?

12. muveyu

muveyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8

üstadım cevabınız için teşekkür ederim. dediğiniz mantıklı geldi bana program için sitede antrenmanlar kısmında önerebileceğiniz program varmıdır. birde kardiyo yu spor salonunda değilde spor salonuna gitmediğim diğer 3 günde evde p90x in yada body beast ın içindeki kardiyo cd lerinden yapsam olurmu. birde internette bazı sitelerde hesaplama yapıyorum benim kiloyla bazal metebolizma 2600 civarı çıkıyor üzerine sporda eklenince dediğiniz 2200 kalori az olmazmı. tabi sitelerin hesapladığı bazal metebolizma ne kadar doğruysa.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Nisan 2014 ---
    üstadım mide fıtığı (yani yemek borusunun genişlemesiyele midenin katlanarak yemek borusunun içine girmesi) ameliyatı oldum yaklaşık 1,5 yıl önce ameliyat olmadan hiç yiyemiyordum yediğim çıkıyodu 75 kilolara kadar düşmüştüm ameliyat oldum biraz daha iyi yiyebiliyorum fakat çokta düzgün bi beslenme olmuyor.

13. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    Kesinlikle 2600 bile az olur. Bunu her hafta kalori kısımı yaparak mesela -150 kal ilerletebilirsin. Arada vücudu şaşırtmak önemli. Bu konuda bol bol yazı mevcut okuyabilirsiniz.

Çok geçmiş olsun. Bence bu konuda özel olarak doktor tavsiyesi alınmalıdır. Çünkü alacağınız yiyeceklere de dikkat etmeniz lazım bu durumda. Gaz yapması bile tehlikeli olabilir. atates haşlaması önerilir bu gibi durumlarda ama o da safi karbonhidrat.

14. muveyu

muveyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8

evet incelicem kalori olayını birde dediğiniz çok doğru bazı yiyecekler fena gaz yapıyor dediğiniz gibi pateteslede spor yapılmaz :)
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Nisan 2014 ---

üstadım cevabınız için teşekkürler önclikle. merak ettim boy kilo ölçüleriniz neydi ve kaç ayda ne oldu üstadım

15. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    Antreman günlüğü açtım. Orda her şeyi yazdım. 135 dim şu an 97 yim. 9 ayda bu şekil oldu.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. muveyu

muveyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8

eet mesajı yazdıktan sonra profilinizden görmüştü takip ediyorum üstadım teşekkürler

17. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    Ben teşekkür ederim.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. BarisSahinnN

BarisSahinnN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağlıklı beslenme +spor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

19. muveyu

muveyu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8

teşekkürler üstadım.Bugün spor salonuna yazıldım bakalım yarın ilk gün haftada 3 gün spor salonunda ağırlık evde 3 gün kardiyo yapıcam bakalım nasıl sonuç alıcaz

tnakresss bunu beğendi.
  20. lovefitness

lovefitness Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Olmuyacak sey degıl beslenme sekli ve spor ıle halledersin