114'den 99 kiloya. Gerisinde gerçekten yardıma ihtiyacım var

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve WebMert tarafından 2 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. WebMert

WebMert Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,

İstanbulun "dağ" kısmında ikamet ettiğim için ne yazık ki hem salon bakımından kıtlık çekmekteyim hem de özellikle hoca bakımından.

Gerçekten çok güzel şeyler başaracağım ama bilgili kişilerin tavsiyelere çok ihtiyacım var, öneri ve yardımlarınızı esirgemezseniz hiçbirinin boşa gitmeyeceğine size garanti edebilirim.

Aslında konuyu tam olarak nereye açmalıyım bilemedim çünkü konu herşeyi kapsıyor olacak. Eğer yanlış yerde ise kusura bakmayın.

Sporu bırakalı yaklaşık 3.5 yıl oldu, ondan önce body ve kickbox'u aynı anda yaptım yaklaşık 2 yıl kadar. Bıraktıktan sonrada evde ve askere gittiğimde gizlice lojmanda ki komutanların salonunda ufak tefek ağırlık çalışmalarıma devam ettim.

Bir dönem kendimi saldıktan sonra 114 kiloya çıktım ve artık dur diyerek rejime ve evde çalışmalarıma başladım. Çalışmalarımla beraber ayda bir hastaneye giderek kan ve hormon analizlerimi yaptırdım, avrupa yakasına geçtiğimde büyük bir salona gidip rica ederek yağ ölçümü mü yaptırdım. Bu süreçte hiçbir besin takviyesi kullanmaksınız sadece bozok aydının 3'lü yağ yakım kürünü kullandım ve çok memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Başta: - Yaş:25, Boy: 187, 114 kilo, %29.7 yağ
    1 ay sonra: - Yaş:25, Boy: 187, 106 kilo, %25.1 yağ
    1,5 ay sonra: - Yaş:25, Boy: 187, 98.8 kilo, %19.7 yağ

Şeklinde idi değerlerim. Bu aşamada hiç bir uzman takviyesi almadan besin ve çalışma programımı tamamen kendi bilgilerim ve araştırdığım kadarı ile amatörce yaptım. Protein ağırlıklı beslendim, karbonhidrat tüketimimde kaliteli karbonhidratları seçtim, Günde 3-4 litre su ile bol bitki çayı içtim, 2 adet dumbell ile elimden geldiğince tüm bölgelerimi çalıştırdım, şeker ve tuzu tamamen kestim.

Şimdi gel gelelimki 98.8 kilodan sonra dieti ve sporu bıraktım yaklaşık 1.5 ay oldu. Şuan 99 kiloyum herhangi bir kilo alımım söz konusu olmadı ve şimdi evime çok yakın açılan bir kick box body salonu var. Salonda body aletleri çok az, bolca koşu aleti var.

Yarın akşam tekrar aynı disiplinde beslenme ve sporuma başlayacağım ve yine yarın elime geçecekler takviyelerim şunlar:
    -Dymatize BCAA Complex 5050 - 300 gr Powder
    -MuscleTech Nitro Tech Hardcore Pro Series 1800 gr

Şimdi sizden ricama gelecek olursak şudur:
    Şuan çalışmıyorum ve evdeyim, günün her saatinde salona gitme şansım var, kickbox antremanları 2 günde bir akşamları. Her türlü beslenme sıkılığına ve çalışma fazlalığına disiplinine göğüs gerebilirim. Tavsiyelerinizde istediğiniz kadar yüklenebilirsiniz

Sizce çalışma programım ne şekilde olmalı? Önereceğiniz çalışma programına göre yukarıdaki besin takviyelerimi ve bozok aydın hocanın 3'lü yağ yakım kürünü de dahil edersek hangi şekilde kullanmalıyım (bunları kullanırken en büyük amacım kilo vermek ve yağ yakmak olacak, aynı zamanda kastan kaybetmemek ve az da olsa geliştirmek için kullanacağımı dikkate alırsanız sevinirim)

Geçen ay çektiğim fotoğrafım şu şekilde:

Göğüs ve alt göbekte sarkma var. Göğüste jinekomasti problemim var doktora göstermiştim, yalnız abartılacak derecede değil. Kaslarım ve özellikle göğüslerim geliştiğinde daha da toplayacağını umuyorum. Eğer gerekirse iyice geliştikten sonra bir operasyon söz konusu olabilir.

Bir de son olarak şu sorum olacak, göbeğim yağlı duruyor kilolu olduğumdan ama altında ki kas kütlesi fena sayılmaz. 10 dakikalık aralıksız setler halinde karın programına girebiliyorum ama hep yaşadığım bir sorun varki boynumun arka tarafında aşırı bir ağrı oluyor. Yani karında aşırı bir zorlanma yanma hissetmiyorum ama o boynumun arka tarafı beni bitiriyor

Geçmişte gittiğim salon da salona benzemediği ve hocanın da aslında body ile alakası olmayan biri olduğundan dolayı hareketlerin isimlerini hiç bilmem, öneri yaparken bulabileceğim şekilde tam ismini yazarsanız ya da link verebilirseniz çok sevinirim.

Uzman arkadaşlar yardımlarını esirgemez ise 4-5 ay sonra çok belirgin bir gelişme, 1 yıla kadar da gözle görülür bir vücuda sahip olmayı kafaya koydum. İdölüm ise hiçbir zaman değişmeyecek Lazar Angelov

Şimdiden teşekkür ediyorum, saygılarımla.

2. bjk3e

bjk3e Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bozok aydının 3 lü yağ yakımı nedir açıklarsanız sevinirim.bende sizin gibi 115 kilo idim şuanda 103 kg yum ve tartıda %27 çıktı yağ oranım yaklaşık 2 ay termojenik yağ yakıcılarla idman yaptım (1 saat eliptik+ağırlık idmanı).Ve yine yaklaşık 1.5 ay sadece öğlen karbonhidrat aldım.Fakat önümüzdeki 3 ay boyunca yoğun şekilde ders çalışacağımdan dolayı düz öğünlerime devam edeceğim.

3. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranından göbeğinden sarkmalardan bahsediyorsun sonra resim olarak kol koyuyorsun şimdi demez miyiz biz bu ne perhiz ne lahana turşusu diye :)

Sayfayı Paylaş