110 kilo birisinin bu supplementleri kullanması doğru olur mu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve s3lcukv1p tarafından 18 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. s3lcukv1p

s3lcukv1p Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Bursa
    Hepinize merhaba arkadaşlar.

Geçen sene tam bu zamanlarda 86 kg % 10 yağ oranına sahiptim. Şu anda aradan tam 1 yıl geçti 110 kg % 26 yağ oranım var. Bazı sebeplerden dolayı 1 yıl spor yapamadım fakat şu anda başlamaya karar verdim ve başladım. Şu an adaptasyon yapıyorum önümüzdeki hafta antremanlara başlayacağım. Şimdi benim kafamda şöyle bişey var; Haftada en az 3 gün cardio, 5 gün agırlık antremanı, çok set az kilo olacak şekilde.
    Elimdeki supplementler; Muscletech Cell Tech Hardcore, BSN NO-xplode, Muscletech Nitro Tech, ve ON aminoasit. Sorum şu yağları temizlemeye yönelik antremanlarda bu supplementleri kullanabilir miyim? Kullanan arkadaşlar varsa aramızda görüşlerini belirtebilirler mi? Ve antreman programı olarak yukarıda belirttiğim gibi mi yoksa süper set şeklinde çalışsam daha mı verimli olur? Cardio haftada 3 gün yeterli olur mu? Bilgili arkadaşlar ve hocalarımız yardımcı olurlarsa eğer sevinirim. Şimdiden hepinize çok teşekkürler...

2. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    BB egitmeni degilim ama yag yakımı konsunda bildiklerimi paylasabilirim. Bildigin uzere bu isin temeli yemek . Oncelikle yemek duzenini hemen yap. yagları temizleyen mucize bir urun yok. Ancak liposaction :)
    Yagları temizlemek icin dusugun diet duzgun spor. tabiki cardio agırlıklı calısmlaısın.
    Yag kaybedene kadar az kilo cok tekrar calısman daha uygun sanki. Kilo verdikten sonra kasların belirginlessin diye az tekrar agır calısırsın. hem kaslarının gelisimin daha acık gorebilirsin.
    Supplement icin yemek duzeni ve 3 ay antreman yapana kadar bekle. iyi antreamn cıkarmadan faydasını gormiceksin.
    Forumu arastırmanı rica ederim kendini uygun icine sinen bilgiler programlar bulacaksın.

3. s3lcukv1p

s3lcukv1p Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle bilgilerini paylaştığın için teşekkür ederim. Şöyle söyleyeyim hafif çaplı bi diyete şu anda zaten başlamış bulunmaktayım. Yavaş yavaş karbonhidartı düşürüp protein alımını en yükseğe çıkaracağım. Ama supplementleri kullanmak istemem vücutta kas kaybını en aza indirmek. Sırf cardioya yönelik antreman da yapmak istemiyorum çünkü kas kaybı çok olucak. İlla supplement kullanmak istememin sebebi bu. Neyse başlıcaz ve görücez artık :) Tekrar teşekkürler... :)

4. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    tabiki karar senin ama hafif kaslar alısmadan ve beslenme olmadan suppelemnt destek olmayacaktır ve sen bu bir ise yararmıyor diyeceksin. Bu yuzden beklemeni tavsiye ettim. Zaten kas yapmak yada istenilen vucduda ulasmak yada guclenmek cok zaman harcanması sabır gerektiren bir yol. Zamanın da var daha.

5. s3lcukv1p

s3lcukv1p Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Bursa
    tabii ki o konuda hemfikiriz. ama 1 yıl aradan önce yaklaşık 3 yıl bb geçmişim var ve ondan önce de güreş yapmıştım. hiç yapmayan birine göre daha çabuk gelişeceğimi umuyorum. 1 hafta ısınmanın yeteceğini sanıyorum. fotoğrafları ekliyorum eski ve yeni halim olmak üzere. supplementlerin destek olmamasından çok kilo vermek isteyen yani cut yapmak isteyen birine bu supplementler uygun mudur diye merak ediyorum.

Ekli Dosyalar:

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

benim fikrim kullanmayım bir sure antreamnın hakkını veremezseniz aldıgınz suppementler de yag olarak size geri donebilir. bence 1 hafta cok kısa. Kesinlikle bu konuda otorite değilim ama kendi deneyimlerime gore fikrimi belirtiyorum. kaslar bir duzen alısmadan yani ek bir besine ihtiyac duymadan kullanmayın prrotein veya superpump gibi urunler . Bırakın vucudunuz kendi kapasitesini zorlasın .yetmedigi yerde kullanırsınız Motivasyon icin l carnetine olabilir ama .

s3lcukv1p bunu beğendi.
  7. s3lcukv1p

s3lcukv1p Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Bursa
    aynen dediğin gibi adaptasyon süresini biraz uzun tutayım 1 - 1.5 ay sonra düzenli protein kullanmaya başlayayım ve diger suplementleri. ama şöyle bişey de var diyet yapıldıgı zaman vücuda daha az karbonhidrat alınacağından dolayı vücut ek suplementleri isteyecektir. bakalım zaman neyi göstericek vücut nasıl hissedicek isteyecek mi ek bişeyler. yorumların için çok teşekkürler dostum :)

8. s3lcukv1p

s3lcukv1p Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Bursa
    son kararım : haftanın 5 günü ağırlık ve cardio ile sadece protein tozu ve aminoasit kullanarak 95 kiloya düşmek ve pump ürünleri o zaman kullanmaya başlamak. 2 ay sonra fotoları ekleyeceğim :)

9. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Eski formuna çok çabuk dönebileceğinin kanatindeyim.. zaten resimlerde anlatıyor başarılı bir vücudun var çabuk toparlarsın.. yanlız kilo aldığın resimde sanki 7-8 yaş yaşlanmışsın gibi :D

Sayfayı Paylaş