11 ayda 120'den 80 kiloya iniş ve sarkma

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve dsjdn tarafından 19 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dsjdn

dsjdn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar,

Yıllar boyu çektiğim kilo problemi en sonunda geçen yaz canıma tak etti ve diyete başladım. Boy 1.77 kilo 120 olarak başladığım bu işe 2 hafta önce tartıda 79'u görerek bayağı bir yol katettim. Ama hâlâ mutlu değilim çünkü resimlerde de göreceğiniz üzere aşırı derecede sarkma var ve bu psikolojimi altüst ediyor. O kadar sıkıntı çekip, bu kadar kilo verip de hâlâ istediğim görüntüye kavuşamamış olmak kadar moral bozucu bir şey olamaz.

Tabi bu süreçte benim de hatalarım oldu, sadece ilk 5 ay sporla zayıfladım daha sonra ara vermem gerekti ve sadece ağır diyetle devam ettim, sarkmalarımın büyük sebebi budur diye düşünüyorum. Arkadaşlarım her ne kadar yeter bu kadar zayıfladığın dese de ben şu halimi gördükçe çıldırıyorum.

Çok uzattım, özetleyecek olursak sormak istiyorum acaba bu sarkmalar toparlanır mı? Bu hafta doktora da görüneceğim, en azından ameliyat ücretini öğrenmiş olurum. Alt bölgede daha yağ var gibi gözüküyor, 2 haftadır yeniden spora başladım, clen'e de başlayacağım oradaki yağı iyice almak için ama yağı alsak bile o deri toparlar mı acaba? Moral motivasyon da kalmayınca diyet vs. iyice zor gelmeye başladı arkadaşlar artık inancım da azalıyor.

Görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. huso16

huso16 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Bursa
    inancını yitirme sporuna devam et sıkılıştıkça sarkmalar gider bence

3. ryuk

ryuk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ben sarkma problemini bol bol koşu yaparak hallettim 5 dakıkalık kısa kosu ardıdan 5 dakıka tempolu yuruyus sonra 5 dakıka tempolu kosu 2-3 ayda güzel bi sonu aldım

4. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    -Öncelikle sarkmalarınız fazla ama bana göre ameliyatlık bir durum yok

-Sarkmalarınızın sebebi proteinden yoksun diyet programından kaynaklanıyor vücut yağdan daha çok kas kütlesini götürmüş deriyi tutacak kasta kalmayınca sonuç böyle olmuş

-Sarkmalarınızı düzenli yürüyüş,koşu ve ağırlık idmanları ile düzeltebilirsiniz.Yukardada dediğim gibi kas kalmayınca deriyi tutacak bir şey kalmamış o bölgeye ağırlık idmanlarıyla yeniden kas kütlesi inşa edin.

5. dsjdn

dsjdn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Cevaplar için teşekkürler.

Evet kas kaybım gerçekten çok gibi. Omuz hizam kemikli dururken alt tarafın böyle durması bundan galiba. Bu arada belim şu an 96 (fotolarda göbeğimi salmış haldeyim, yani içime çekmedim). Şimdiki programım kısaca ısınma, istasyon hareketleri, karın hareketleri ve kardiyo şeklinde. Ama etrafımda bu yoldan geçmiş kimse olmayınca insan bir yerden sonra ne yapacağını bilemiyor ve şüpheye kapılıyor. Kilo vermeye başlarken bu kadar sarkma olacağı hiç aklıma gelmemişti. Bir sorun biterken diğerinin çıkması insanı üzüyor.

6. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Zorunlu pozlar eklenmemiştir ya da eksik pozlar vardır.
    - Hakkınızda gerekli bilgiler verilmemiş ya da eksik verilmiştir.
    - 6 aylık gelişimden önce foto eklemek kurallar gereği yasaktır.
    - Başlıkta kullanıcı adının geçmesi zorunludur

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum resim ekleme kurallarını okuyunuz. Resim ekleme kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş