100 Günlük Değişim

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ciko nat tarafından 8 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    [​IMG] Merhaba arkadaslar, 10 günlük sonucum.

Benim tarzım;

* Gainer kullanmam, gainer demek seker demektir ve kas yapıcı hormonları yerle bir eden tek besin sekerdir, protein tozu alın içine 250 gr seker dökün karıstırın alın size gainer, ant. sonrası kortızol yükselir kullanın diyenler supplement firmaları ve ürün satmak isteyen bazı üçkağıtcı hocalar.Kortizol 'un salgılanması için aradan 21 saat geçmesi gerekiyor.Hatta harvard üniversitesi bununla ilgili yakında arastırmalarını yazacak. :)

* Ara Öğün yemem, ara ogunde yediğiniz elmanın vb. yiyeceklerin matebolizmaya hiç bir etkisi yoktur çünki İnsülin yükseltir ve İnsülinin zıttı büyümeyi sağlayan, yağ yakımını sağlayan, kas yapmayı sağlayan Testesteron, Growht Hormonu, Glukaghon Hormonu (yag yakıcı en etkili hormon) 'u engeller. ara ogun yersem yemek yerim, kalorisi ayarlanmıs ve porsiyonu hafıf azaltılmıs ve komplex karbonhitratı az tutarım hatta hıc yemem.Bosu bosuna nie insülin zıplatayım. :)

* Bilgisiz hocalar vücut 20-30 gr dan fazla protein sentezleyemez, sindiremez der ben ise sindirir, sentezler derim.Vücut aptal değil, vücut çok akıllı. Neyi, ne zaman kullanacağını iyi bilir ve nekadar protein vb. besinlerin vücuduna girmesi gereken miktarı bilmiyorsan, hedefini düsünme bile. :) Ve fazla protein idrar yolu ile atılır derler, hayır bunun testinide yaptım 2 gün boyunca (kaçamk günüydü) Kalorimin hepsini proteinden aldım ve +100 calori aldım bana 2 gunde 80 gr yağ olarak geri dondu. :) normalde 140 olmlıydı ancak proteinin 3/1 'i otomatikmen yag yakıma gidiyor ve hıcde ıdrarla atmadım. :)

* Futbol antrenmanım yoksa cardio yapmam, cardio kataboliktir.Zayıflamak içni kardio yapın, agırlık calısmayın antrenman sonrası salata yoğurt yiyin diyenler, 7 ay kosturup 8 ay agırlık çalısıtırıp daha çok para kazanan üçkağıtçı hocalardır, cardio 'nun her türlüsü kataboliktir, Testesteron hormonumuzu düsürür ve anlık yag yakar, ağırlık çalısması ise gün boyu yağ yakar ve yaktıgı kaloriler siz -500 den daha fazla bile kalori yaksanız o yağdan gider ve vücut hiç bi zaman tıkanmaz hatta altını çizerek söylüyorum bağırsağınız doluysa haftada değil 500 gr, 1 kiloya kadar bile yağ yakabilirsiniz + Growht, Glukaghon, Testesteron hormonunu ağırlık çalısmaları tetikler. :) Vücudunuzu hemen cardioya alistırmayin haftada 500 gr dan az yani 300-400 200 gr kadar yag yaktınız zaman o rakamı tekrar 500 'e çıkarmak ve vücuttan su atmak için yapın, ben öyle yapiyorum. :)

* Herkes yağdan korkar ben ise karbonhitrattan. Yağ insülini tetiklemez, ve bu yüzden yağlanmazsınız.Yağın, yağ yapması imkansız gibi birşey.İlginç gelecek ama gerçek bu, çünki siz kalorinizi yağ ile aşsanız dahi o aldığınız fazla kalori gelen yağdan olan kalori depolanmıyor, o ana kadar vücutta harcanmayan karbonhitrat depolanıyor, buda benden size tüyo olsun.Yağın insanları yağlandırması içni asırı trans yag + vücutta karbonhitratın az olması gerekiyor. Ve Protein Sentezini asıl sağlayan besin YAĞ 'dır. :) Yağ yiyin, yağ yakın.

* Yuksek agırlık, dusuk tekrar yapmam, yuksek tekrar yaparım, büyük agırlık, az tekrar beyaz kas lifleri daha fazla olan insanlar içindir, ama hipertrofi için yüksek terar şart.Bu sekilde yapılması gerektigini savunan salondaa 30-40 dakikada fazla çalısılıp, salonun kalabalık olmasını istemeyen ve para için kul hakkı yiyen hocalardır. Ve en önemlisi ağırlık sizi değil, siz ağırlığı kontrol edin.Her 1-2 ayda bir ağırlığı arttıramıyorsanız veya arttırıp tekrarı yükseltemiyorsanız beslenmenizi gözden geçirin, eğer beslenmeniz iyi ise aynı kiloda çalısın sadece hareketin yapılıs süresi 3-4 saniye ise 7-8 saniyeye hatta 10 saniyeye kadar çıkarın ve nefesinizi çok sağlam kontrol edin püf notka burası, nefes ile igili yakıdna video çekeceğim ve isin püf noktasını anlatacagım, ve hareketi iyi sıkıstırın, orjinal Pump 'u hissedin. :) O videoda gordugunuz ünslü isimler haftada 5000 mg. dısardan vücutlarına Testesteron hormonu alırlar, her turlu büyürler. :)

* Kahvaltı yapmam, Gece uyurken Growht Hormonunuz İnsülini param parça ediyor ve sabah kalkınca İnsülin inanılmaz aç alıyor.Siz Yulaf Ezmesi dahi yeseniz İnsülin Pat diye yükselir, o yüzden bazen kahvaltıdan sonra mayışırsınız. O yüzden az yiyin veya benim gibi uyandıktan 1-2 saat sonra cardio yapın yapıyosanız yoksa uyandıktan 4-5 saat sonra yiyin, Growht Hormonun keyfini yaşayın ev uykunuzde düzelecektir. :)

* Sabah uyanır uyanmaz 1.5 litre su içerim, Sabah 1.5 litre bazen 1, bazen 1.5, bazen 1.7, bazen 2 litre su içerim.Sebebi ise idrarımızda dünden yakılan yağlar vardır ve yağlarımız dışkı haline gelir, sabah kalkar kalkmaz içtiğim suyu çeken dışkı, idrar yolu ile hemen atıyorum.

Son düzenleme: 8 Haziran 2014
    egemennn bunu beğendi.
  2. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Hocam aç karna o kadar su insanin midesi bulanir :eek:

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

3. Rhea

Rhea Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    resim acilmiyor ;/

4. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    rhea dostum nasıl açılmıyor? özgür valla içilir. :)

5. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Hocam bu arada futbolcuydunuz sanirim ilk hundem son gune mevkide degisiklik oldu mu sonucta kaliplandiniz :D:F

6. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Stoperede gecıyorum omuzum kodummu adam yapısıyor yere. :) hollandaya gıdınce hedef ajax, eındhoven, vitesse. :)

Buchdich bunu beğendi.
  7. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Zor iş futbolla beraber götürmek iyi bilirim valla helal olsun. Tek eksiğin var bence oda fotoğraf çekme açın;)

Bekci ve Buchdich bunu beğendi.
  8. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Yolun acik olsun abi

9. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
  10. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    tşkr ederm kardsm, peki smdi gozukuyor mu? :)

11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Hani yaaa resim nerde?yaw ciko karsidan söyle doru dürüst bi resim koyda motive olalim bu ne yaa uzaydan ceker gibi?türksat mi kullaniyosun resim cekerken?:)

12. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    abi evde ksme yok, camın onuen koyuyorum ya dusuyor yada ısık patlaması oluyor :D

13. panzerkampfwagentiger

panzerkampfwagentiger Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    valla kası falan bilmemde bir lazer epilasyon şart gibi hocam he ne dersin :D

ch1vas, oğuzhan1909 ve Bekci bunu beğendi.
  14. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Aynenn cok zor, lazer dusunebilirim.

15. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Fotoğraf ekleme kurallarına uyulmamıştır!

Kurallar gereği birden fazla açıdan fotoğraf eklemeliydiniz.Başlık kilitlenmiştir fakat yeni fotolar temin ettiğinizde ya yeni başlık açınız ya da yöneticilerle irtibata geçip fotoğrafların başlığa eklenerek başlığın açılmasını talep ediniz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak fotoğraf ekleme kurallarını okuyunuz. Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş