1 yıllık yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nthere tarafından 4 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. nthere

nthere Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selamlar;

Önümüzdeki haftadan itibaren 12 aylık bir fitness maratonuna giriyorum.
    Şuan 174 boy ve 78 kiloyum.
    Ekmek, şeker vs uzun süredir hayatımda yok, çok fazla yemem yogunluk olarak salata zeytinyaglı yiyorum ancak sporsuz kilo veremiyorum.
    Hayatımın her döneminde spor yapmaya çalıştım ancak pek düzenli olarak mümkün olmadı.
    1 yıllık kaydımı yaptırdım ve amacım kesinlikle vücut geliştirmek değil.
    L-carnitine cla vs kullanmam gerekiyorsa alabilirim. Öncelik hedefim yağ oranını düşürmek ve tabiki kaslarımın şekillenmesini sağlamak. Bu anlamda verimli bir yıl geçirmek istiyorum.

Yazıldığım spor salonunda eğitmen eşliğinde program vs istediğinde ek özel eğitmen ücreti talep ediyorlarki neredeyse aylık salon ücreti kadar.
    Bu sebepten kendime program oluşturmaya çalışıyorum. Bu konuda yardımınızı bekliyorum.

Haftada minimum 3 gün gideceğim ve sabah 7:30-8:30 arası yapacağımdan 1 saati geçmeyecek ve beni bu işden soğutmayacak bir programa ihtiyacım var.
    Çunku bundan önceki tecrübelerimde hep 2-3 saat salonda parçalanırcasına spor yapıyordum. Vücudumda gelişme olsa bile, spor maceram 2 ayı geçmiyordu.

Forumu konu konu araştırıp okuyorum ancak yol gösterilmesine ihtiyacım var.
    En azından 6 haftalık bir başlangıç programı tavsiyesi olan var mı?
    Gerekli vücut olçülerimi buraya yazacağım ve her program süresi bitiminde gelişmeleri paylaşacağım.

Yardımlarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Sayfayı Paylaş