1 yıllık çalışma yaş 21

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve om tarafından 12 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Sizce 1 senelik çalışma sonucu başarılı mı?

1. Başarısız

oy sayısı 4
    21,1%
  2. Daha iyi olabilirdi

oy sayısı 10
    52,6%
  3. Normal

oy sayısı 1
    5,3%
  4. Başarılı

oy sayısı 4
    21,1%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. om

om Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese öncelikle merhaba,
    Bu spora başladığımda 87 kiloydum ilk başta cardioya ağırlık vererek 10 11 kilo civarı verdim ilk 4 5 ayda. Ardından yavaş yavaş ağırlık antrenmanlarına ağırlık verdim.Şimdi 80 kiloyum. Üniversite okuyorum ve yurtta kaldığımdan beslenme açıkçası problem oluyor biraz. Genelde kahvaltımı müsliyle yapıyor okulun yemekhanesinde öğle ve akşam yemeklerini yiyorum spordan sonra light tonbalığı ve haşlanmış yumurta yiyorum, kesinlikle hiçbir öğünde tatlı yemiyorum, ekmek konusunda kısmıyorum doyana kadar yiyorum.Suplement olarak şuana kadar 12 servis aldığım platinum optimum hydrobuilderi spordan hemen sonra bi doz alıyorum.
    Antrenmana gelirsek, nerdeyse hergün gitmek istiyorum açıkçası salona gitmediğim gün kendimi kötü hissediyorum. Fakat forumdan okuduğum kadarıyla 3 4 gün de bir dinleniyorum haftada genelde 5 antrenman yapıyorum kısacası. Antranman programımı burdan aldım direk aynısını uyguluyorum.
    Bodybuilding.com - Jim Stoppani's 12-Week Shortcut To Size
    Boyum 190 ve kilom 80, bu düşük kiloya rağmen hala göbeğim var, sanırım eski kilolu zamanımdan kalma olan bu göbek ben de kronikleşmiş hiç gitmicek gibime geliyor. Hedefim hafif hacimli fit bir vücut gerçekten fazla da gözüm yok :D.
    Bu sporun ne kadar ciddi bir iş olduğunun farkındayım ve disiplin konusunda kendime çok güveniyorum açıkçası. Fakat şu bir sene sonunda aldığım sonuçlardan tatmin olmuş değilim.
    Şimdi siz değerli abilerimin, kardeşlerimin yorumlarını bekliyorum, nerde hata yapıyorum? neler yapabilirim? herkese şimdiden çok teşekkürler, sağlıcakla kalın.
    boy:190
    kilo:80 1367358387268.jpg

1367358388023.jpg

1367358389283.jpg

2. to Sun

to Sun Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Almanya
    boyuna gore omurga yapin cok iyi. yag oranida iyi
    fakat antreman programin sana gore degil.
    gogus calistiktan sonra yorulan triceps lere girmek yeni basliyanlar icin cok verimli olmaz.
    ileriki seviyelerde kasi sasirtmak amacli yapilmali bence.
    kollarda yeterli gelisim olmamis.
    ama vucut yapin cok iyi bence.
    iyi bir program ve duzenli protein alimiyla cok iyi olacagin kanisindayim.
    ha bunlar yetermi! yetmez. hareketlerde kasa konsentre ol, pramit sistemi calismani ve 1-0-2 tempoyla
    (1saniyede kaldir, beklemeden 2 saniyede indir) calismani oneririm.
    basarilar.

3. om

om Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    to Sun, yorumların için gerçekten çok teşşekkür ederim umarım dediklerin gibi olur. Kolların inceliğinin farkındayım. Benchten sonra triceps konusuna gelirsek haklı olablirsin bu programın bana göre olmadığı konunda. Piramit şeklinde çalışıyorum zaten dediğin gibi ama 1-0-2 şeklinde çalışmıyordum, bundan sonra dediğin şekilde yapacağım. Son olarak şu anki fiziksel durumum itibariyle bana hitap edebilcek program önerin var mı ?

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    amacın kilo vermekse güzel başarı elde etmişsin
    hacimse sonuç ortada
    ama alt yapıyı oluşturmuşsun programını ve beslenmeni gözden geçir
    hatta uyku düzeninide gözden geçir

5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    şişmanlıktan gelen birisi olarak bence gelişimin çok iyi. omuz ve kolun biraz geride kalan bölgeler. ilk aşamada bence proteini yükselterek idmanlarına devam et. omuz idmanlarını gözden geçir.. Bol tekrarlarla omuzda bol bol yanma lazım.. 12-15 arasından şaşma. yok büyüme için 8 tekrar lazım vs. olayına girme. kilolu geçmişi olan insanlarda bu işe yaramıyor..

omuz ve kola ağırlık ver.
    bence ihtiyacın olan çalışmaxzaman ;)

6. to Sun

to Sun Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Almanya
    bence eski haline sisman demek cok isabet olmaz.
    1.90 boyunda spor yapmiyan biri icin 87 kilo cok normal.
    zaten oyle cabuk yaglanan birine benzemiyorsun.
    klasik programdan basla
    yani birgun ;gogus biceps
    sonra sirt- triceps
    omuz- abs
    bacak-on kol-trapez
    aslinda işin sihri programda deyildir.
    zincirlleme olaylardan olusur. bir halkayi eksik birakirsan, diger halkalar etkilenir.
    püf noktalari vere sana:
    sabah kalkar kalkmaz birseyler ye( ben yulaf ezmesiyle meyveli yogurt yiyorum)
    antremandan 1 saat once protein kullan
    antreman sirasinda sekerli icecekler tercih et.
    antreman sirasinda arkadaslarla muhabbeten kacin.
    basladiysan ara vermeden tak tak programini bitir. set aralari 90-100 sn olsun
    antreman hemen sonrasinda basit karbonhidrat icerikli protein kullan.
    1-1.30 saat sonra normal yemek.
    baktin yaglanmaya basladin antreman sonrasi sadece protein al
    ha birde antreman hemen sonrasi no sex ( yoksa kaslara suikast duzenlemis oluruz)
    birde yattarken sut ic( sabaha kadar kaslari korur)

bu halkalardan birini eksik yaparsan zincir kopar
    dedigim gibi cok iyi potansiyelin var. degerlendir derim.
    basarilar..

om bunu beğendi.
  7. om

om Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    amacım fit orta karar bi vücut, manken fiziği diyebilriz :D beslenme konusunda yurtta kaldığım için kısıtlı imkanlarım ama elimden geleni yapıyorum bu konuda. Uyku düzenine gelirsek normalde düzenli yatıp kalkıyorum ama sınav zamanı biraz ölçüsünü kaçırıp geç yatıyorum evet, düzene sokmaya çalışacağım teşekkürler boksbody.

Teşekkürler jimraynor, omuz ve kola ağırlık vereceğim gerçekten, sürekli konuyu güncellemeye çalışacağım ayrıca yeni fotolarla :)

to Sun, verdiğin moral ve tüyolar için ayrı ayrı teşşekkürler, bugünden itibaren dediklerini hepsini dikkate alıp uygulayacağım umarım sonuca ulaşırım, fakat bi sorun var şu an suplement olarak platinum optimum hydrobuilder kullanıyorum ve bildiğiniz gibi bi servisi 52 gram olan bu tozun 30 gramı protein 5 gramı creatine ve13.5 gram amino var, araştırdığım kadarıyla güçlü bir toz. 40 servislik bu tozun 25 servisini kullanıp ara vermek istiyorum malum içindeki creatine yüzünden. Tozu antrenmandan hemen sonra kullanıyorum. Sizce 25 servisten sonra ara vermem mantıklı mı yoksa 40 servisten sonra mı ara vereyim bu toza? Bu toza ara verdikten sonra sadece protein kullanmalı mıyım?
    iyi ve sağlık günler dileğiyle.

8. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Zorunlu pozlar eklenmemiştir ya da eksik pozlar vardır.
    - Hakkınızda gerekli bilgiler verilmemiş ya da eksik verilmiştir.
    - 6 aylık gelişimden önce foto eklemek kurallar gereği yasaktır.
    - Başlıkta kullanıcı adının geçmesi zorunludur

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum resim ekleme kurallarını okuyunuz. Resim ekleme kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş