1 yıldır spor yapıyorum ve vucüt geliştirmeye karar verdim. Ancak çok cahilim...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve spary tarafından 17 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. spary

spary Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar askerden döndüğümde (1 yıl oldu)106 kiloydum şu an 79 kiloyum boy 1.78 .

Bu kiloyu düzenli olarak hemen her gün aksatmadan yaklaşık 1 saat boyunca spinning yaparak verdim. Bacaklarım oldukça şekilli kaslı görünüyor ancak üst kısım için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Kollar ince, hafif göbek var.

Yaklaşık 1 aydır ağırlık kaldırmaya basketbol oynamaya başladım. Şu anda yaptığım program şu şekilde :

Haftaiçi hergün yarım saat koşu, yarım saat basketbol ve 40 dakika ağırlık kaldırma, vücut geliştirme antremanları (mekik, omuz geliştirme hareketleri v.s.)

Haftasonu iki gün 1 er saat spinning ile toplamda 400'er kalori yakıyorum.

Hala kilo fazlam var bildiğim kadarıyla 70 e kadar düşmem gerekiyor en az kas kaybıyla. Bunun yanında kas olarak kilo almalıyım.

Arkadaşlar bazı kişilerden duyuyorum her gün spor yapmak iyi değil diye ama ben bırakamıyorum. Alışkanlık oldu ve yapmadığımda çok rahatsız hissediyorum kendimi.

Amacım şu; düzgün kaslı bir vücut ve belirgin adonis. :)

Yediklerime dikkat ediyorum, rafineri şeker mümkün mertebe kullanmıyorum, günde 2 ana öğün ve çeşitli aralıklarla kuruyemiş atıştırıyorum. Ekmek hiç tüketmiyorum. Akşam 18 den sonra yememeye gayret ediyorum.

Her türlü tavsiyenizi dikkate alacağım. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli...

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

Sayfayı Paylaş