1 yıldır hiçbir değişiklik yok

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gcd tarafından 10 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gcd

gcd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar selam

1 yıldır istanbulda iyi sayılabilecek salonlardan birine gidiyorum. fakat şu ana kadar verdikleri 5 programdan da açıkçası randıman alamadım. kısaca 1 yılın özetini geçeyim:

ilk 10 antreman 40 dklık kardio yaptım. daha sonra yağ-kas ölçümü yaptırdım(%23 çıktı) ve bir program verildi. program genel olarak aşağıda vereceğim programa benzer bir programdı.ağırlık antremanından sonra 40 dklık kardio ile programı tamamıyordum. 2-3-4. programlarımda da farklı hareketler olmasına rağmen temel olarak benzer şekilde çalışmaya devam ettim. 3. programdan sonra koşu bandı vs. yerine spinning derslerine girmeye başladım(kardioları hep ağırlık antremanından sonra yaptığımı belirteyim). yağ oranım hep %21-23 aralığında değişti(muhtemelende aletin hata payı olduğuna inanıyorum). maalesef hiçbir şekilde düşüremedim.

artık 5. programında sonuna geliyorum ama açıkçası kilo ve kas olarak değiştiğimi düşünmüyorum.

son uyguladığım program:

Db chest press
    Db fly
    Shoulder press
    Chin-up
    Cable row
    Cable curl(rope)
    Push down (rope)
    Seated leg press
    Walking lounge(weight)
    Mts crunch
    Hyper ext

hepsini sabit kilo ile uyguladım. kardio yapacağım günler 2*10, yapmayacağım günler 3*10 şeklinde uyguladım. haftada 3-4 gün gitmeye çalışıyorum.

bir süre l-carnitine kullandım ancak hiçbir faydasını görmedim.

yaşım 26, boy 1.84, kilo 93. işim gereği maalesef sabahtan akşama kadar masa başındayım. göbek bölgemde simit dediğimiz görüntü var(yan taraflarda fazla yağ var, gerçi çocukluğumdan beri hep orası öyleydi). gögüs ve omuzlarım zayıf. fakat biceps ve tricepslerim tek gelişme gösteren yerler oldu diyebilirim.

yediklerime mümkün olduğunca dikkat ediyorum.3 beyazdan kaçmaya ve mümkün olduğunca az karbonhidrat ve yağ almaya çalışıyorum. hergün gece yatmadan protein tozu alıyorum, antreman günleri ise antremandan hemen sonra-gece yatmadan ve sabah alıyorum. antremanlardan önce bcaa kullanıyorum. son 3 gündür de hydroxycut kullanmaya başladım. genellikle sabahları kepekli tost, öğlen sulu yemek ve akşamda sulu yemek veya yağsız makarna+tavuk veya ton balığı yiyorum. haftada 1-2 gün alkol alımım var(artık onuda içmeyeceğim)

neyin yanlış olduğunu artık bilemiyorum. açıkçası denemediğim yöntem kalmadı. biryerde yanlış var fakat bulamıyorum.

bu programdan sonra flexor hocanın burada verdiği programı uygulamayı düşünüyorum( https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t12393.html ) ancak bunda kardio kısmını nasıl yapıcam veya programa başlamadan önce mi bir süre sadece kardio çalışayım bilemiyorum

psikolojik olarak takıntı haline gelmeye başladı. gün geçtikçe daha da hırslanıyorum ancak sonuç yok...

yardımcı olursanız, yol gösterirseniz çok sevinirim

iyi forumlar

2. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    1 yıldır yapıyorum diyorsunuz ama programınız yeni başlayan programının aynısı.
    Bence sorun programınızda.
    Ayrıca beslenmenizde çok iyi değil supplemente bel bağlayıp beslenmeyi ihmal ediyorsunuz.
    Öğün sayısı ve öğünlerde alınan protein yetersiz.
    Hocanızla konuşup programınızı değiştirin ve supplemente değil beslenmenize özen gösterin.

3. farukaan

farukaan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Bende iyi çalışmadığınızı düşünüyorum...Bir sürü supplament saymışsınız fakat antremanın hakkını vermedikten sonra kullanacağınız tüm supplamentlerin size kazandıracağı tek şey pahallı bir dışkıdır...İyi forumlar...

4. gcd

gcd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlar için teşekkürler

aslında çok fazla supplement kullandığımı düşünmüyorum. protein tozu ve yeni başladığım hydroxycut var. bunu haricindekileri kullanmıyorum şu an

spor salonundaki hocalara artık güvenmiyorum. dediğim gibi hep bunun gibi programlar veriyorlar.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t12393.html
    burdaki 2. ay programında başlasam faydalı olur mu? kardio yu nasıl yapmalıyım? verebileceğiniz örnek bir program var mı?

teşekkürler

5. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    ortada program olsa hakkı verilir.
    konuyu açan arkadaşa tavsiyem pahalı,şatafatlı,temiz ve bol makinelerin olduğu salonalr iyi olacak diye bir kural yok.bir süre araştırıp iyi olduğuna karar verdiğiniz başka bir salona geçin.kayıt olmadan salonu gezin,üyelerle fırsat olursa konuşun,salon sahibi hocaları ile konuşun.ondan sonra başlayın.

ortada düzeltilecek bir şey yok,nereden tutsanız elinizde kalır,en iyi çözüm salonu değiştirmek.

6. gcd

gcd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    salonu değiştirmek pek mümkün değil gibi. hem ücret olarak hemde evime yakınlığından dolayı salonu değiştiremem. ücret olarak astronomik fiyatlar vermiyorum.

program konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Sayfayı Paylaş