1.yılımı dolduruorum gögüs programım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tyly12 tarafından 4 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    arkadslar 1.yılıma grıcem ınsallah gögüs programımı yazıorum yorumlarınızı beklıorum
    smith machine incline press 12-10-8-6
    incline dumbell fly 3x10
    bench press 2 set barbell 2 set dumbell sizce olur mu yoksa birinden birini mi yapıyım??
    cable cross 3x12
    dips 3xmax haftada 2 kere gogus calısıorum 2.gün sadece dips yerine pullover yapıorum sizce nası

2. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    smith yerine serbest ağırlık barla yaparsan daha iyi olur.her zaman makine yerine serbest ağırlık hatta dambıl derim.fakat dambılda açıyı çok kaçırıyorum ön omuz daha çok çalışıyor bu nedenle barla 45 derecelik sehpada yapmayı tercih ederim.
    2 dambıl/bar yaapcaksan önce dambılla yap derim.belli bir nedeni yok sadece terchim bu :)
    dips ayrı bir harekettir pullover ayrı.dips önceliğin olsun.göğsü topyalıp geliştirmek için dips derim.

son oalrak bu programı yazın uygulayacaksan tekrarları düşür 8*3 yada 8*4 set yap yeter.yoksa yaz bitişinde kas kütelsinden kayıp olur

3. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    4 set yaptigim hareketleri 3 e indrcm hpsini 3 yapicam uzn zmndir barbell incline yapiodum smith machine yapicm bi sure dha verimli oldugunu hissettim bench press icin ne diosun npiyim dumbell mi barbell mi

4. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    daha önceden incline barbel yaptıysan smithe geçebilirsin.bende önce makinede başlamıştım.aslında ilk dambılda başladım incline presse ama açıyı tutturamadığımdan bir etkisi olmadı.
    bench için dambıl derim.ilk 2 seti tek bas 2 seti ayrdımlı bas.ama ağır kilo olsun.20 nin altına inme.2 aya 40 kg ye çıkmaya çalış(toplamda değil tek dambıl olarak).gerçi yazın ağırlık zor artar

5. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    dumbell bench preste 20 sag 20 sol 40 kg basıorum zaten rahat max 30 kdr cıkarım die dsnuorum yrdımla denıcez bkalım

Sayfayı Paylaş