1 Sene hemen geçti, 35 kilo verdim

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve forumcu tarafından 15 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. forumcu

forumcu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar,

forumda bir konu açmıştım yaz aylarında. O zaman henüz yavaş yavaş kilo veriyordum. 1 ocak 2012'De diyete başladım. 123 kiloydum. Önce birkaç diyetisyene gittim. Ama diyetisyene gitmenin bana tek faydası kan tahlillerimi öğrenmek oldu. İşte 123 kiloyken de bütün sonuçlarım güzel çıktı. Hiçbir sorunum yoktu.

Diyete daha doğrusu adam gibi yemek yemeye başladım. 123, bir bakmışım 115 olmuş, bir bakmışım 110 derken şu an 88 kiloyum. Ve önümde Allah izin verirse 10 kilo kadar mesafe kaldı. Yani kendime biçtiğim ideal kilom 78 falan. Kilo verdikten sonra, ulaştığım kiloyu korumak içinse şimdiden planlamalara başladım.

Ne kötü şeymiş kilo almak. İnsan verene kadar canından beziyor. O nedenle artık kilo almamaya karar verdim :))

Her neyse. İşte obezlik statüsünden şişmanlık statüsüne inmem aslında çok da zor olmadı. Proteinli gıdaları seviyor olmam, kızarmış tavuğa aşık olmam ve tam bir süt ve süt ürünleri sevdalısı olmam ilk kez işe yaradı.

Bunların yanı sıra dukan diyeti öğretilerinden de çok faydalandım. Tam bir dukan diyeti yapmadım ama yulaf kepeğini ekmek olarak tüketmem ve dukan diyeti kekleriyle hayatta kalmam benim için son derece önemli :))

Kek ihtiyacımı dukan diyeti tarifleriyle karşılıyorum. Sebze olarak sık sık hatta hemen her gün; pazı, pırasa, taze fasulye, ıspanak, dereotu, maydanoz ve salatık çeşitlemeleri tüketiyorum.

Canım abur cubur çektiğinde hemen dukan keklerime sarılıyorum. Ya da dukan puding falan yapıp iştahımı bastiriyorum.

Kilo vermek hem kolay hem de zor ama anladığım bir şey var ki, ulaşılan kiloyu korumak en zoru. Daha önce de 15 kilo verip geri almışlığım var. Bu nedenle dilim yanık :)

Spor yapmadım. Üşengecin tekiyim. Kilo vermek adına yaptığım tek spor her gün 1 saat yürümek. Günün herhangi bir saatinde çıkarım tam 1 saat ya da 1,5 saat yürür gelirim. Faydası olup olmadığını bilmiyorum. Yürümediğim de oluyor. İlla yürüyeceğim diye diretmiyorum yani :)

İnsan şişman olunca insanların bakış açısı aşırı derecede itici ve kırıcı oluyor. Bunu çok yaşadım. Şu anki kilom da çok ama en azından artık insanlar bana acıyarak bakmıyor. Beni eleştiren, bana kırılıp kırılmadığımı umursamaksızın bin türlü iğneleyici laf sokanları şiddetle kınıyorum ve hayatımdan çıkardım bile.

Ön yargılar...Bakın ben kilo verdim ve hala veriyorum. Tek kusurum kilolarımmış. Peki ya sizin düzeltilmeyecek olan kusurlarınız? İnsanları eksik ya da kusurlu yanlarıyla küçümseyenlerden nefret ediyorum.

Bu konuyu açma nedemim bu aslında. Belki de aranızda benim gibi obez olanlar var. Arkadaşlar ben tam bir abur cubur manyağıydım. Ekmeksiz nefes alamazdım. Ama başarıyorum yavaş yavaş. 1 sene oldu ve her geçen gün daha da motive oluyorum. Şekelerin, cipslerin her şeyin canı cehenneme. Hiçbirisi benim hayallerimi bozamaz artık.

Siz de bir adım atın.

Dün son tahlillerimi aldım. Her şeyim sorunsuz ve çok çok iyi. Şükürler olsun kendi kendime zayıfladım ama sağlığım gayet güzel. Ne yüzüm çökük, ne de göz altlarım mor.

Bu arada her gün en az 2 litre su bana farz adeta. İçmezsem içim rahat etmiyor :)

İçimden küçük bir insan çıktı adeta. İnşallah bir gün 78 kilo olurum ve bu yazımı güncellerken mutluluğumu sizle paylaşırım.

Bana şans dileyin lütfen. Yaza kadar en azından 80 kilo olabileyim :)

Bu arada kilo vermem bi duruyor bi başlıyor. Canımı sıkmıyorum. Nasıl olsa beslenme şeklime ben yön veriyorum ve asla ama asla emeklerimi yok edecek hatalara düşmüyorum.

Sevgiler..

2. 2uzeri7

2uzeri7 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    ist
    Masallah hocam tebrik ederim. Ayni yolda gidiyorum ama senin kadar azimli yapmiyorum. 4-5 aydan sonra yeter deyip mola veriyorum. 114 ten 96 a kadar indim 88-90 hedef.

Sizleri okudukca azim artiyor;) tebrikler tekrar

3. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Kasım 2011de başladım Body Buildinge. Kilo verdim gayet güzel yağsız bir vücut yaptım 3 ayda 105cm'den 85 cm santime kadar gerilettim belimi. Bel kemiklerim kalın olduğu için en define hali malesef ki 81-82 cm oldu fakat bu beni yıldırmadı ve devam ettim. Ufak ufak kas kütlesi kazanmaya başlamıştım ki sporu bırakmam gerekti derslerin yoğunluğundan.

Şimdi uzun aradan sonra yeniden başladım, bu seferde bayağı zayıfladım 184 boy 68 kilolara düştüm 33.5 34 cm kollarım 30-30.5 cm'e kadar geriledi. Sırtlarımdan omurgam gözükmeye başladı. Dengesiz beslendim bu süre zarfında ve sigara denen lanet şeyle tanıştım, kullandım 6 ay boyunca. Bir anda kestim hepsini. Dediğin gibi insan istedimi her şeyi yapabiliyor.

Dediklerine katılıyorum, insan şişman olunca insanların bakış açışı çok farklı oluyor. Zayıf tabiri caizse kemik torbası olabilirsiniz ama şişman olmak daha farklı bi durum. Şişman olmanın nasıl lanet bir duygu içersine soktuğunu bilirim insanları. İlerlediğin yolda seni kutlarım ve başarılarının devamını dilerim.

Sayfayı Paylaş