1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1 kasım 2010'dan itibaren transformasyon.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve burakby tarafından 18 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba degerli spor sever arkadaşlar. Yağ yakım günlükleri adlı bölümde, açtıgım konu var tam 1 yıl onceydi. Hedefime nerdeyse yaklaştım ve buraya konu açmayı düşündüm sizlere örnek olabilmem için. Uzun uzun anlatmadan once Özet geçeyim. 2010 yılında 1.67 boy, 97kg olan tam mario adamıydım, Sağlıgım alarm vermeye başlamıştı karaciger yağlanmaları, deri çatlaklar, özgüven eksikliği vs. Begendiğim kızla arkadaş olmakla çok zorlanırdım kaçarlardı :D Şimdi fit oldum diyebilirim Kilonun yaptıgı baskıdan kurtularak eklemler daha çok açıldı ve boy 1.69a ulaştı, kilo 63e düştüm fakat yılbaşından itibaren 64,5 kgye ulaştım. Yağ değil, kas agırlıgım artıyor fotograflardan belli oluyor, kilo artsada kollar kalınlaşıyor ve karın kasları belirginleşiyor. Amacım vgci değil, fit adam olmak vucudumun izin verdiği kadarıyla gelişmek. Boyumdan dolayı vgci olmak pek mantıklı olmaz :)

Yemek konusuna gelirsek zayıflamaya karar verdiğimden beri aslında zayıflamadan onceden yani 2010 yılın şubat-mart aylarında şekeri nerdeyse kesmiştim VE 1 nisan 2010da 5 yıldır içtiğim sigarayı anında bıraktım. Zayıflamaya karar verdiğimde şeker tüketimim tamamen minimuma indi. Yağ tuketimleri minimum ve tüm hazır gıdalardan uzak durmaya başladım. Onu bırak bakkala ne zaman gittiğimi hatırlamıyorum bile :) Bakkala girdimmi sadece su alır çıkarım bazende canım çok çektiğinde snickers alırım başka çıkolata almıyorum. Ve her pazar gunu geleneğime devam ediyorum sucuklu yumurta, 2 boyoz, 1 gevrek, öğlen yine 1 gevrek bazende tavuk durum, akşam levrek ve helva yaparım tabi sadece pazar gunu serbestir :)

Spor konusuna gelirsek zamanında 7 ay salonda çalışmış biri olarak ada olsa tecrubelerimi kullanarak evde çalışıyorum. Tabiki evde çalışmak salonda çalışmak aynı şey değil. Yaz sonu salona yazılmayı düşünüyorum artık yağlarımı yaktım ve sırada daha detaylı ve tecrubeli geliştirmenin zamanı geldi seneye yazın tam plaj vucuduna kavuşmaktır. Çalışma şeklim şudur. Pazartesi gogus, salı on kol, çar tatil, per omuz ve cum arka kol. Kardiyo sporu olarak pzt,salı,per,cum ve cmt gunleri izmir küçükyalı sahilinde koşu yapıyorum. Artık koşmaya başladım kalbim güçlendi. İlk 1 yıl boyunca 5 km hızlı yuruyuş ile max 45dk kardiyo yaptım ve son 3 aydır ilk 12dk hızlı yuruyerek ısınma turu yaparak ve kalan 30 dk hiç durmadan jogging tarzı koşuyorum 5kmden 6 kmye çıktı. Daha fazla koşmamak için Kendimi zor tutuyorum fakat eklemlerin, baglarin ve kasların sağlıgı için zorlamıyorum yoksa 7 km ye çıkarabilirim.

Yatagın dagınıklıgı ve don için kusuruma bakmayın :D Jinokomasti oldugundan şüphelenirdim fakat halen küçülmeye ve meme dokusunda yayılma olduguna göre yalancı oldugunu düşünüyorum fakat yinede gidip baktıracagım iyice emin olmak için. Ortamlarda çok rahatsız ediyor bir erkek için sarkık gogusler :)

GreenStreet, SipahiPower, halterman ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Tam before After olmuş :D tebrikler gerçekten o bel nasıl öle eridi gitti helal olsun

3. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrik için teşekkür :D Belin incelmesinin en büyük sırrı kalp atışını yüksek tutan kardiyo sporudur. Anabolik etkiden çıkmadıgın sürece bol bol terlemek, tüm vucudun yağları yakıyor. Onu bırak Şakaklarımın içindeki yağ bile yok oldu damarlar çıkıyor :D

4. Sivasli58

Sivasli58 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    nerden nereye.. tebrikler umarım sporu bırakmazsın.

5. SeLoKinG

SeLoKinG Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrikler :)

6. bballa23

bballa23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hakikaten helal olsun.Bunun adı azim olsa gerek, ayrıca göğüslerde büyük bir değişim var gerçekten tebrik ederim :)

7. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    destek bir şeyler kullandınız mı acaba ? yoksa 19 ay boyunca kardiyo vs ile mi bu hale geldiniz?

8. actionhero

actionhero Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    tebrikler gerçekten büyük değişim bende yaklaşık 4 senedir yapmaktayım ama düzenli olmadığı için değişim o kadar da fazla olmadı.

9. Jesus

Jesus Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Sende benim gibi başarmışsın tebrik ederim gönülden hayatında başarılar

10. CursedBear

CursedBear Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Manisa
    Son düzenleme: 18 Haziran 2012
  11. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Çok güzel değişim olmuş, tebrik ederim, koşuyu interval olarakmı yaptınız?, bide kaç dakika sürede tamamladınız cardio antremanını, yağlardan çok iyi kurtulmuşsunuz :)

12. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    bencede degısım cok ıyı , tebrıkler valla

13. rasimfb

rasimfb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrikler,guzel calismissin kardes..

14. angilonit

angilonit Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Çok başarılı değişim, tebrikler. Azminiz takdire şayan :).

15. terry27

terry27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    tebrikler gerçekten ne hedeflediğinizi bilmiyorum ama buraya kadar gelmişken durmak olmaz daha iyisini başarabilirsiniz kolay gelsin

16. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Usta iyi helal de... o sarkığı nasıl gittirttin ?

17. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Göbeğin altındaki o katlantı bendede var kafayı yiyecem. 1.76 boy 77 kilo :D ufacık bir çıkıntı ama insanı sinir ediyor.Yıllarca düşük bel pantolon giymekten ve kemer takmaktan heralde diye düşünüyorum.

18. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür eder ve sporu bırakacagımı nerden çıktı :) Onu bırak koşamadıgım zaman kötü hissediyorum, bağımlı oldum. İşe girdiğim zamanlarda (part time) Geceleri koşuyorum 10-11 arası çıkıyorum, koşu sonrası banyo ardından uyku :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:56 ----------

İlaçmı o nedir? Hiç bişey kullanmadım. Tamamen dogal beslendim, hazır gıdalardan uzak durdum. En tehlikeli gıda olan şekeri kestim ve hergun disiplinli kardiyo yaparak bu hale geldim. Tabi beslenme saatlerine çok dikkat etmek gerek. Mesela akşam yemeğini 8-9 arası yerim ve akşam yemek sonrası en geç 10 a kaar meyve yerim. 10 dan sonra sadece su içerim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:00 ----------

Öncelikle teşekkür ederim. Kardiyo antremanım şöyle başladı. İlk kez 2011 şubatta kardiyoya başladım ve max 45 dkyi aşmamak suretiyle hızlı yürüyüşlerle kendimi geliştirmeye başladım. Tabiki kalp atışlarımı gogus bandı ile kol saatimden takip ediyordum. Kalbim max dkda 195 atış yapabilir. Hızlı yuruyuşler 130 ile 138 atış arası stabil duracak şekilde yuruyuş hızımı ayarlardım. 1 yıl boyunca haftada 5-6 gun düzenli olarak yaptım. Ve 2012 başından beri kalp atışlarım yavaşlamaya başladı hızlı yurusem 120nin üstüne çıkmıyor, Kalp büyüdügü için. Artık koşu yapmam gerekiyor diyerekten son 2 aydır jogging yapmaya başladım kalbim 160-170 arası atış yapıyor. 160nin altına indirmiyorum ve 170in üstüne çıkmasına izin vermiyorum. Yinede 45 dkyı geçmiyorum en önemli nokta bu. Birde koşuya başlamadan once ilk 12 dk ısınmak için hızlı yurur ve 30 dk ara vermeden koşuyorum jogging olarak.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:13 ----------

Hangi katlantı :D Gayet dümdüz klasik türk erkek gobeğim vardı :D Gobeğimin hemen altındaki çıkıntıdan bahsediyorsan evet kemerden oldu o. Gobek buyudukçe pantolon aşağı iniyordu, yukarı çıkmıyorki :D E sıka sıka yağlar yukarı depolanmaya başladı. Düşük bel hiç giymedim zaten gobeklilere düşük bel olmaz :D Düşük bel esas şimdiki halime yakışır adonisler :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:16 ----------

Derim esnek olmaliki sarkık oluşmadı, o yönden şanslıyım :) Geçen yaz 2 ay boyunca sıkılaştırıcı krem kullandım ve toparlamama yardımcı oldu. Şimdi yine kullanmaya başladım. Kışın kullanamadım çünkü krem sürdükten sonra üzerime kıyafet giymemem gerekiyorki, kışın üşürdüm :) Yazın daha kolay oluyor yarı çıplak geziyorum zaten evde :D Krem kızkuzenim tarafından hediye geldi markası the body shop sıkılaştırıcı krem. Tam krem gibi değil biraz pürüzlü sürdüğünde zımpara etkisi yaratıyor ve kuruyunca sallanan gobek taş gibi oluyor :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:20 ----------

Tebrikleri sunan tüm arkadaşlara teşekkür eder ve umarım sizlere iyi örnek olmuşumdur :) Zayıflamayı dusunen ve karar veren arkadaşlar cesaretlenmiştir. İmkansız die bişey olmadıgını en büyük kanıtıdır.

19. PowerLife

PowerLife Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Vücut şeklini almış artık onları geliştirmek lazımbench_O

20. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri: