1 günde ne kalori yakmamız lazım??

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve masalperisi87 tarafından 18 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. masalperisi87

masalperisi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işletme
    Yer:
    istanbul
    merhaba spor yapan bir insanın spor yaparken zayıflaması için kac kalori vermesi gerekir? mesela ben 55 kiloyum tam 30 dk kross yapıorum kan ter içinde 300 kalori filan veriorum, kosma bisiklet cok az kalori yakıo. 30 dk kross dan sonra da sıkılastırma dersine giriorum zaten . yani bu 300 kalori benim icin yeterli mi zaten güzel bir rejim yapıorum. yoksa cok mu az? zayıflamak yag yakmak icin bu alet birebir diorlar clubde zaten kendimde hissediorum bunu.

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Eylül 2009
  2. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    kilo vermenin tek gercegi var cikan kalori girenden fazla olacak o yuzden nekadar yakilmali gibi bir sorunun bir cevabi yok mesela ben definasyon donemimde sadece tavukla besleniyorum cok az karbonhidrat aliyorum gunde bin kaloriyi gecirmiyorum sagliksiz diyenler oluyor ama bana boyle yariyo ve gun icinde kardiyo yapmasam bile kilo veriyorum bir bayanin gunluk almasi gereken kalori ortalama 1800 ile 2000 arasi dersek 1500 kalorilik bir diyet ve kardiyo ise yarayacaktir diye dusunuyorum

joker23 bunu beğendi.
  3. masalperisi87

masalperisi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işletme
    Yer:
    istanbul
    1500 kalori mi vemem gerekior kardioda bu imkansız bişey:s nasıl veriorsunuz ya:s insanın 200 kilo filan olması lazım :s

4. IAdam

IAdam Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır sadece 1500 kalori almanız gerekiyor, moztin'in iletisine göre. :)

5. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    bisiklete tahmınen 10-12 dkda 100 kalorı verilmiş yazıyor ekranında 30dk kullanırsanız 300 u bulur.günlük 1500 kalorilik bir diet yaparsanız günlük yaktıklarınız 1500 den fazla olursa kılo vermeye başlarsınız.oradaki makinelerde yazan değerlerin doğruyu gösterdıgını pek sanmıyorum ben . harcanan kalori > alınan kalori olursa zayıflama olur kısacası eğer çok yersenız cok koşmalısınız mantıgı budur.

6. masalperisi87

masalperisi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işletme
    Yer:
    istanbul
    tamam teşekkür ederim. bisiklet değil kross bisiklet yanında oyuncak kalır onun 2 katı kalori yakıo acaip terletio ve yoru insanın 30 dk da canını cıkartıo maşallah

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    spor aletlerinde gösterilen kalori değeri sadece yağların yakımından elde edilen enerji birimi değidir..içinde ciddi oranda karb.da olduğunu unutmayın..

joker23'ün dediği gibi gıdalardan aldığınız kalori değerinin üzerinde harcama yaparsanız kilo verirsiniz..

salvadore_xp bunu beğendi.
  8. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
  9. vesta

vesta Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    günlük almanız gereken kaloriyi bulmak için kilonuzu 25 le çarpıyorsunuz.eğer zayıflamak istiyorsanız günlük almanız gereken miktardan 250 -300 kalori bile eksiltseniz ayda 1 kilo verirsiniz.sporla desteklenirse doğal olarak kilo verme süreci hızlanır.

salvadore_xp bunu beğendi.
  10. Teymuralp

Teymuralp Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sanatci
    Yer:
    ankara
    Selam Masal perisi.......

Selam senin biraz kafan karsmis bu konuda buda cok dogal cunku hakikaten bu hesap isi adami bunaltiyor.
    Sana soyle aciklama yapmaya calisayim vucudun gunluk kalori ihtiyaci yas boy ve kiloya gore hesaplanir tabiiki bu genelde professional sporcular icin uygulanan yontemdir.
    Normal insanlarda ise yetiskin oldugunu dusunursek kilo x 30 dir.
    yani sen 55 kilo olduguna gore x 30 = 1650cal.

Simdi gelelim soruna yukardaki aciklamaya gore gunluk yedigin yemeklerin calori toplami 1650 caloriyi gecmedigi surece sende hep 55 kilo kalirsin.
    Burda diger arkadaslarin degindigi husus onemli kilo vermek isteyen insanlar aslinda ters dusunmeli yani nasil gunluk kalori ihtiyacimdan fazlasini harcarimda kilo veririm mantigi degilde nasil gunluk kalori ihtiyacimdan azini alirim mantigi buda tabiiki yedigin yemeklerin calori degerlerini bilmene dayaniyor.
    Onun icin bir calori cetveli edinmeli ve gunluk yediklerini hesaplamalisin.
    Bu hesabi yaparken ikinci onemli olay (hizli kilo kaybindan hastalanip yataklara dusmemen icin) gunluk aktivitelerininde calori harcadigini unutmamandir cunku bir saat uyurken bile ortalama 90cal yakarsin.
    Eger olaya soyle bakarsan hmmmm o zaman ben gunluk yemek kalori hesabimi yapiiim ve gunde 1000cal alayim ustune spor yapiiim 600cal falan harciim sonucta gunde toplamda ihtiyaciminda altinda esksi 1250 calori harciim oh ne guzel kisa zamanda zayiflarim !!! buda yanlis cunku vucudunun yapi taslarini beslemelisin yoksa yataklarin yolu gozukur.
    Onun icin bu hesabi iyi yapmali ve yavas yavas kilo vermeyi goz onunde bulundurmalisin o zaman saglikli olur.Ustune ustluk zaten normal insanlara gore spor yapanlarin daha cok caloriye ihtiyaci var.
    Tavsiyem gunluk yemek calori hesabini 1800cal ye gore yap ustunede yaptigin sporlari yapmaya devam et bi guzel zamanla kilo verdigini goreceksin.
    Umarim yardimci olmustur.

mrv-VIC ve salvadore_xp bunu beğendi.
  11. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    hiç spor yapmasan bile verdiğin kalori aldıgından fazlaysa kilo verirsin.

10 saat koşsan bile aldıgın kalori veridiğinden fazlsaysa şişmanlarsın.

verilen alınandan büyük olucak bu kadar basit sistem. siz spor yaptım diye yemeğe abanıyorsanız kilo vermeniz mümkün değil

12. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    Arkadaşlar bir kalori tablosu yok mu? Şöyleki; "şu kadar koşsan şu kadar kalori verirsin, şu kadar uyusan şu kadar kalori verirsin, şunu yersen şu kadar alırsın" vs. vs.

13. victory

victory Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    masalperisi87 merhaba

sana yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.

Ben 24 yaşındayım 1.80 boy, 84 kiloydum şuanda 77 kiloyum

bu kiloyu 60 günde verdim

Koşu bandı seni kurtaracaktır sıkıntından

ilk etapta 300 kalori gerçeken güzel.

20-30 gün hergün bu tempo gittikten sonra yavaş yavaş vücut bir program daha isteyecek

ben günde 600 kalori yakıyorum koşu bandında interval cardio yapıyorum

6-10 km/s birinci program
    6-12 km/s ikinci program

toplam 45 dakika.

Kilon kadarda (gram olarak 70kg isen 70gr )protein almanı tavsiye ederim. Böylece kas kütlene dokunmadan sadece

yağ vermiş olacaksın.

Arada 1000 kalori yakıyorum ama gerçetekn insan sağlam yoruluyor her zaman olmuyor.

Sayfayı Paylaş