1 gün de 7 kilo 10 günde 15 kilo vermiş nasıl iş bu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Striker tarafından 9 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar internette gezinirken bir şey gördüm halil kargulu diye bir adam 1 günde 7 kilo vermiş sonra 10 günde 15 kilo vermiş guiness rekorlarına grmş sitesi flan da var şok oldum doğrumu bunlar forumda bilgili arkdaşalar aydınlatabilirmi 1 gün de 7 kilo nasıl verilir ! arama yaptım forumdada bulamadım herkese saygılar

2. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    şu kaybıdır. zaten gereksiz bişey, fazla üstünde durmaya gerek yok.

3. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

Valla sitesine girdim baktım da bi de şöyle bi yazı var.
    "
    BAŞLANGIÇ KİLO TESBİTİ. 13 EKİM 2003 "71.00"
    Zor Ama İmkansız Değil.!!!
    Halil KARGULU 13 Ekim 2003 günü saat 14.50'de, T.C.Ankara Birinci Noteri Mehmet ALTINTAŞ tarafından, 17785 Yevmiye numaralı Noter belgesiyle, sadece üzerine giydiği şortu ile , ilk ibresi "00.00" olan kalibrasyon belgeleri mevcut UMS Uzmanlar Metroloji Sevisi kalibrasyon merkezinden onaylı 02TA767 TSE 06/155 03.12.2002 kalibrasyon etiket nolu Densi Marka DS150 T tipli 00100322 seri numaralı tek kefeli teraziye çıkarak kilosunun " 71.00" olduğu tesbit ederek, iş bu tutanak haline getirilerek saat 14.55 de şahitler ve noter tarafından mahalinde tesbit edilip mühürlenmiştir.Şahitler Mahmut YILMAZ, Kenan DURMAZ.
    24 SAAT SONRA İKİNCİ TESBİT 14 EKİM 2003 "64.45"
    Halil KARGULU 14 Ekim 2003 günü saat 14.30'de, T.C.Ankara Birinci Noteri Mehmet ALTINTAŞ Tarafından, 17875 Yevmiye numaralı Noter belgesiyle, sadece üzerine giydiği şortu ile , ilk ibresi "00.00" olan kalibrasyon belgeleri mevcut UMS Uzmanlar Metroloji Sevisi kalibrasyon merkezinden onaylı 02TA767 TSE 06/155 03.12.2002 kali,brasyon etiket nolu Densi Marka DS150 T tipli 00100322 seri numaralı tek kefeli teraziye çıkarak kilosunun " 64.55" olduğu tesbit edilerek, iş bu tutanak haline getirilerek saat 14.35 de şahitler ve noter tarafından mahalinde tesbit edilip mühürlenmiştir.şahitler Mahmut YILMAZ, Kenan DURMAZ.

24 saatte yaklaşık 7 kilo vererek, bir günde vücut ağırlığının % 10 nu zayıflayan Halil KARGULU , Dünyanın en hızlı ve farklı sürelerde en çok zayıflayan unvanını hak edecek sonuçlarla Guinness rekorlar kitabına 67121 başvuru numarası ve 62787 üyelik numarası ile kaydını yaptırmıştır."

Valla daha fazla okumaya gerek duymadım kilo problemim omadığından olacak da bence illa ki bir bit yeniği vardır bir günde 7 kilo vermekte. Öyle 24 saat aralıklarla kantara çıkmakla gerçek anlamda zayıflama arasındaki fark vardır. Yinede azmetmiş. Bu adam diyetisyen ve bence para için yapıyor bunlar da reklamı oluyor. Gazetelere tvlere de çıkmış ama gereksizliktir bence başka da birşey değil.

Nitekim başvurusunu anladığım kadarıyla 2003'te yapmış ama yıl olmuş 2008 nerede hani rekoru? Bence reklamını yapmıştır zamanında ve parsasını toplamaktadır şu sıralar. İtimat etmeye gerek yok, kitap yazmış onu satmış falan. Madrabazın biridir bence. Yöntemlerini inceleme gereği bile duymuyorum, zayıflamak isteyen bunu uzun vadeye yayacak, doktor muayenesinden sonra sporunu yapacak yediğine içtiğine dikkat edecek bitti gitti.

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Sebze-meyve ağırlıklı bir yemek yedikten sonra üzerine bir de 2-3 litre su içse (bu miktar daha da fazla olabilir) zaten doğal olarak vücuda 3-5 kg arası bir ağırlık giriyor.

Daha sonra almış aldığı bu suyu fazlasıyla atabilir.
    (Terleme veya dışkı yoluyla)
    Yani vücuduna giren 3-5 kg ağrılıktan daha fazlasını aynı gün verebilir.
    Yani çok sağlıksız olsa da, tamamen vücuda giren-çıkan su-posa ile alakalı bir tablo..

Aklı başında ve bilinçli olan hiçbir kimse zaten bu tarz oyunlara gelmez.

5. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    asiri su kaybi olume neden olabilir sakat ve bilincsiz yapilan isler bunlar..

6. turkesh

turkesh Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Eski hali bundan iiydi. İnsan oğlunun gözü doymuyor işte.

7. Pluchart

Pluchart Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Genelde yabancı sitelerde böyle durumlardaki fotolarda eski foto hantal ve kiloluyken yeni foto kaslı ve fit olur.. İlk okuduğumda böyle bir değişimin amaçlandığını sandım ama gördüğüm kadarıyla sadece rekor amaçlı yapılmış.. Yazık resmen ne hale gelmiş adam..

8. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Dikkat ettiyseniz ilk resimde uzerinde t-shirt var. Neden? Cunku kollar gogus yine ince, istedigi etkiyi t-shirti cikarsa yaratamaz! Buyuk ihtimalle midesini buyutecek egzersizler yapmistir, biliyorsunuz iste en cok sosili sandvic yeme rekorunu kirmaya calisan adamlarin antremanlarini. Sonra da bonatschi'nin dedigi gibi midesine kuru girecek suyu yiyince sisecek bisiler doldurmustur. Tamamen safsata, igreniyorum boyle duzenbazlardan.

Aytosh bunu beğendi.
  9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    aneximandros yuze dikkat edersen ciddi kilo vermis,ama nasil vermis muhim olan saglikli yollardan kilo vermek,bildigim kadari ile ayda kilonun yuzde 10 nun dan fazla vermek sagliksiz.

10. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    bilmiyorumda geçen gün 15saat çivarı 1,5 kilo verdim .rahatsızlandığımdan dolayı miğdemi üşütmüşüm sanırım.baya bir kustum gece boyu ve ishal yani baya su kaybetim birşeyde yiyemeyince 15 saate 1,5 kilo kaybetmişim

11. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Haklisin saydam, ama resimlerde 91 den 58 e inmis hali gosteriliyor. 33 kilo verince demek ki yuzu de degismis. Yine de bir gunde 7 kilo vermesini ben kendi kurdugum mantikla aciklayabiliyorum. 33 kiloyu da bir gecede vermedi ya bu adam :)

12. avalanche

avalanche Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    Ben bir ara tv de görmüştüm bu adamı, gerçekten kameraya almışlar noterle birlikte, sonunda 7 kilo eksilmişti. Ama sanırım bu adamın kendisinde bir gariplik var metabolizma olarak. Gün boyu çok az bişey yiyip durmadan spor yapıyordu. Yanındaki doktorda kimse denemesin diyordu tv'ye açıklama yaparken.

13. Berna

Berna Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kıskançlığında Bu kadarı :)

Cahilce konuşacağına adamın kitabına baksa idin t-shirt takıntınıda geçirirdin..a32
    adam rekor kırmış daha ne istiyorsunuz bu bir başarı taktir etmek gerekirken sen kalmış çamur atıyorsun yuh yani :lol: hadi bunu geçtik.
    Bende vücudun Şifresi kitabı ile 3 ayda 11 kilo verdim bana ne çamur atacaksın a32 kedi uzanamadığı ciğere mıngar dermiş AĞA :badgrin:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:34 ----------

bir tv programında dinlemiştim. söyle demişti yanılmıyorsam, bu çalışma 1 günlük bir çalışma değil 365 +1 gün yani 1 yıl üzerinde çalıştık, bedeninin her fonksiyonunu iyi bildiğini gerekli kontroller yapılarak bu rekoru denediğini söylemişti. amacı rekor kırmakmış, kırmış ama insanlar olaya sadece yüzeysel bakıyorlar demişti. Bu çalışma her yönü ile dikkate alındığında sıkı bir ekip çalışması olduğunu görebilirsiniz demişti..

Kitabını okudum ilk okumada birşey anlamadım 2 3 kez okuduğunda ise insan gerçekten zayıflamaya hazır olduğunu hissediyor. ve zaten yola çıkmış oluyorsunuz. tasavvuf yönüde var bence bu çalışmaların biraz araştırma yapın benim gibi daha sonra yorum yapma hakkını görün kendinizde çünkü burada yorum yapanların halil kargulunun çalışmalarını bildiğini sanmıyorum kitabı okuyun google da ufak bir araştırma yapın ne demek istediğini anlarsınız. saygılarrrrr dumbelllls

14. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    bir insanı tanıdığın halde safsata demekten daha kötü birşey varsa oda tanımadan safsata demektir..adam ne yapmış veya yapmamış bilemeyiz tabi ama genede bu ona hakaret etmemizi gerektirmez..tabi bu benim düşüncem...ayrıca berna aneximandros gayet bilgili insandır bilgili olmasa bile seninde hakaret etmen gerekmez..görünen yerlerden ele alacak olursak( bacak ve yüzden) zayıfladığı açık şekilde ortada..ama sonuçta o adamın 24 saat önceki ve sonraki kilo farkı önemli..yani yağ kas su önemli değil..bi çeşit iliyoz diyebilirz buna.:)zaten ben sadece yağ yaktım diye bi iddada bulunsaydı o zaman tartışılacak bi mevzu olurdu bence..

15. Berna

Berna Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Var olan bir gerçek

evet çok haklısın ama ortada varolan bir gerçek var dolayısı ile tebrik etmek en büyük erdem olur. Bu adam milli sporcu musabakalara giren biri yani bir bedeni tanıması, algılaması, tüm foksiyonlarının doğru çalımasına yani kısaca herşeye vakıf olduğunu düşünürsek e birde ortaya bilimsel bir çalışmayıda eklersek zaten normal bir insana göre çok farklı sonuçlar elde etmesi normaldir. Biraz bu yönden de bakmak lazım bilgi birikim kilo vermede çok önemlidir tıpkı kas yapısı gibi dumbelllls

Ayrıca kilo vermede ortaya konulan öyle yanlışlar var ki mesela fazla kilo verince illaki sudan gittiğini ifade etmek yada kastan vermiştin yaklaşımı kas yağ gibi erimez var olan bir yapıdır ve belli dönemlerde yoğunlu artar veya azalır yani kas hiç bir yere gitmez..
    yada günde 5-6 litre su içme önerisi oysaki suyun aşırısıda insanı zehirler yada hızlı metabolizma iyidir yaklaşımı hayır kesinlikle iyi değildir bu yanlışları anlayabilmek çok yönlü bir araştırmaya bağlıdır örnek verdikten sonra çok var aslında :) biz vs.. diyelim sadece anlatmak istediğim pek çok yanlış örnek var ortada üstelik bu yanlış örnekleri sunan bilim camiasına baktığınızda % 75'i obezdir yani ideal kilosundan fazladır..
    sistemdeki yanlışlara inat yeni bir çalışmayı görmezlikten gelmektense bende bunun ne denli mümkün olabileceğine bence kafa yormalıyız.. sevgiler hyper_

16. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    saçmalık sen gunde 7 kılo vemrek ıstermısın bana deseler gel 7 kg verıcen ebdava hemde gene yok derım zaten vrmek ımkansız su falan anlamam bır ınsan o akdar veremez verse basşka yollarla vermıstır oda saglıksızdır

17. akheron

akheron Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar saçma gelicek ama bu bi gerçek :) Farkettiyseniz kilo verdikten sonraki resimde adamın gözlerinde morluklar ve göz bebeklerinde aşırı büyümeler olmuş.Morlukların nedeni aşırı su kaybı ve kan şekerinin kısa sürede düşmesidir.Göz bebeklerinin büyümeside vücuda alınan uyarıcı maddenin sonucunda olur.Bu uyarıcı maddeler (MDMA) yani Extacy halk arasında şeker olarak adlandırılır.Normal bir insanın vücut ısısı 35 Derece civarlarındadır.Extacy etkisinde olan birinin vücut ısısı 50 derece ve üstüne çıkar ve vücutta aşırı bi su kaybına yol açar.Ve insan enerjisinin 6-7 kat üstüne cıkarak günlük yaptığı sporun 2-3 belki 4 katını bile yapabilir.Ayrıyetten kullandığı zaman o gün içerisinde hiç bişe yedirtmez.Sadece su içebilirsin...Ben extacy ile 4 haftada 30 kilo veren arkadaşımı tanıyorum ( Ama simdi tanıyamıyorum :D ) Neden derseniz tip denen bişe kalmamış çenelerini sıkmaktan dişleri hep dökülmüş.Suratı felan çökmüş.Şimdi onu görüyorum çok değişmiş ama kilo verme açısından değil ruhsal ve yüz sıfatı açısından :( . Siz siz olun spordan başka şeylerle kilo vermeye kalkışmayın

Sayfayı Paylaş