1 cm nasıl sizce

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TattooMaker tarafından 30 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. TattooMaker

TattooMaker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Taaoo maker/Mühendis/Öğretmen
    Yer:
    istanbul-antalya
    arkadaslar kollarda 3 haftada 1 cm gelisme olmus.basladigimda 32 di simdi 33 ne dersiniz iyimidir, dogru yoldamıyım?

2. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    arkadaşların çoğu bilir. bodye yeni başlandığında ilk aydaki gelişme mükemmeldir. daha sonra ilk aylardaki hızlı bir gibi gelişim görülmez. ancak önemli olan ilk aylarda görülen bu gelişmeyi daha sonra uygun program yeterli ve dengeli beslenme ile disiplinli bir şekilde sürdürebilmektir. sen böyle devam et. forumu takip etmeyi unutma..

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Cheeroke arkadaşımız güzel özetlemiş, bir diğer nokta ise, herkesin yapısının farklı olduğu, senin yaptıklarının birebir aynısını yaparak kollarına 3 santim alan insanlarda var.
    Bu 3 santim alan, genetik olarak senden daha yetenekli olan kişi, ancak genleri senden daha kötü olan birisi belki sadece yarım santim alacaktı.
    İlk husus fiziksel yapı.
    İkincisi, beslenme, antrenman sistemi ve dinlenme.
    Sen belkide daha iyi beslenip, daha iyi idmanlar yapıp, daha güzel dinlenerek kollarına 2-3 santim alabilecektin.
    Anlayacağın bir sürü etken var.
    Sana tavsiyem, yarın sabah kaltığında,
    Kol ölçünü ve serbest haldeki bel ölçünü al.
    Buna göre gelişimini takip et, belini aynı tutarak, yada incelterek kollarını büyütürsen doğru yoldasın.
    Hem kolları büyütür hemde beli büyütürsen, orta karar gidiyorsun.
    Koldan çok beli büyütüyorsan fena gidiyorsun.
    Önemli olan, orantıdır, kol-omuz ve göğüs büyüyüp, bel aynı kalıyor hatta inceliyorsa, gerçek anlamda gelişimden söz edebiliriz.

4. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    evet ilk ay gelişim çok hızlı olur ,

2 aydir çalişiyorum . başladiğimda 34 dü ilk ay 38 yaptim şuanda 39 cm yani 2 ayda 5 cm

5. BaRaCuDa

BaRaCuDa Guest

haklısınız ..ne kadar sinir bozucu gözüksede mantıklı aslında düşünsenize her ay 4 cm hacim kazansak.body nin bir anlamı kalmaz hemde inanılmaz kötü olurdu 200 cm kol felam :) kainatta hersey düzenli bir şekilde yaratılmış.güzel sonuc bu arada devam et asla pes etme çünki ünündeki günlerde gelişme azalacak.ama sen tatmın olmayı bil sana vücüdun ozaman dahada cömert davranacak ;) bırakırsan üzülürsün..

6. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bende yeni yeni başladım. evde 4 kg luk dambıllarla çalışıyoru. 20 şer kere 3 setli halde haftada 4 kere kol yine 20 şer kere 3 setli halde haftada 4 kere arko kol kası. ve haftada 3 gün 15x2 ve 13x1 yapıyorum. onun dışında hergün sayısı değişiyo ama günde 2 kere 21 lik şınav çekiyorum.

acaba yanlış mı yapıyorum ve buna oranla beslenmem nasıl olmalıdır.

boy:1.82
    kilo:68

bir sorum daha var. kolları kasılı halde mi ölççez yoksa serbest bırakarak mı ölçücez.

şimdiden teşekkürler sağ olun.

7. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
  8. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
  9. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ilk başladığım da ilk ayda 1.5 cm falan büyütmüştüm ama şu ara 8 ay öncekini göre 2 cm anca büyütebildim

Sayfayı Paylaş