1 Aylık gelişimim sizce değerler normalmi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve esesnfrcem tarafından 26 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. esesnfrcem

esesnfrcem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar hepinize merhaba ben bu spora 1 ay oldu başlayalı ve sizlere vücut ölçülerimi yazmak istedim ve sizden yardım almak istiyorum öncelikle
    1 aydan önce;
    omuz:114
    kol:33
    göğüs:95
    kilo:82.8
    boy:1.91
    evet arkadaşlar bunlar benim spora başlamadan önceki değerlerim ve şimdiki yazdıklarım ise
    1 aylık gelişim :
    omuz:116
    göğüs:97
    kol:34
    kilo:80.7 ve bel bölgemde göbek bölgesinde ve gögüs bölgesinde azda olsa yağlanma var ve ben 88 kilodan bu sporu yapabilmek için 83 e kadar düşüp öyle başladım ve beslenmemi artık protein ağırlıklı yapmaya çalışıyorum ve önerilerinizi bekliyorumbench_O

2. Cleoder

Cleoder Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    1 ayda fazla bir şey beklemek doğru değil bence, bende pek bir değişim göremedim çünkü kendimde. Beslenme önemli iş, abilerden edindiğim bilgilere göre %80 beslenmeye bakıyor bu iş. 1 ay alışma dönemi, gelişme normal. 2. 3. aylarda beslenmeyle birlikte daha fazla gelişim olacağını düşünüyorum.

3. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...yeni-baslayanlarin-yaptigi-hatalar-52628.html
    » Daha ilk ayından demotive olmak:

İlk ay aynaya baktığında çok bir değişiklik görmeyen arkadaşlar hemen demotive olur. Hatta sporu bırakanlar bile olur. Sporda ilk 1-2 ay ısınma ayıdır. Yani fazla bir gelişme beklenemez. Ama 6-7 ay sonrada gözle görülür bir gelişme yoksa antrenman programınızı, dinlenme sürelerinizi ve beslenmenizi gözden geçirmenizi önerebilirim.

Sayfayı Paylaş