1 Aylık Cardio ağırlıklı program sonrası. Doğru Yoldamıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Fly tarafından 3 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Fly

Fly Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Merhaba arkadaşlar aslında bu sporda pek yeni sayılmam fakat uzun bir dönem bilinçsiz yaptığım için daha doğrusu bazı şeylerin önemini yeni yeni kavradığım ve yaşayarak gördüğüm için sanırım topicin yeri yeni başlayanlar bölümü olmalı. :)

Bu spor ile 3 buçuk 4 yıl kadar önce tanıştım. İlk başladığım zaman 1 yıl boyunca hiç ara vermeden haftada 4 gün vücut geliştirme yaptım. 1 sene sonrasında vücudum şekillenmişti tabiki fakat bazı şeylerin önemini bilmediğim için, bilinçli yapılmış 4-5 aylık bir vücut ile aynıydı vücudum benim gözümde. Beslenmeme vs hiç dikkat etmiyordum o zamanlar. 1 sene sonra araya tatil girdi sporu bıraktım bir daha başlamaya üşendim vs. sonra aralıklarla birkaç ay daha yaptım ve son 1 buçuk senedir hiç yapmıyordum.

Geçen ay birşey dürttü sanki ve tekrar başladım. Ama bu sefer kesin kararlıyım bırakmak yok :)

1 Ay önce:

Boy:1,73
    Kilo: 80,5
    Bel: 102 cm
    Kol: 35 cm

İzlediğim program:

Hafta içi 3 veya 4 gün L-Carnitine ile beraber cardio ağırlıklı çalışma.

45 dakika eliptical, 15-20 dakika tempolu yürüyüş ve sonrasında 3 set crunch yapıyorum tekrar sayısı ise yapabildiğim kadar. Daha sonrasında ters mekik ondan sonra fatexercise massager denilen bir alet var bel bölgesini titreten 10 dakika kadar da onun üstünde duruyorum.

Hafta sonları L-carnitine yerine aminoasit kullanıp partnerim ile ağırlık çalışıyoruz kendisinin cidden çok yardımı dokundu.

1 Ay Sonra:

Kilo: 74,7
    Bel: 95 cm
    Kol: 35 cm

Vücudumun bel bölgesi haricindeki diğer ölçülerin hepsi omuz haricinde aynı. Omuz ölçüm 2 cm düşmüş.

1 aylık süreçte belim 7 cm inceldi ve cidden çok fark var giyemediğim birçok kıyafetimi giymeye başladım.

İstediğim şey göğüs kısmını birazdaha şekillendirmek, kolum 1-2 cm daha büyürse benim için yeterli daha fazlasını istemiyorum.

Düz bir karın bölgesine sahip olmak tabiki hedeflerim arasında 1. sırada :) Kısacası fit bir vücut istiyorum fazla hacimlenmek istemiyorum.

Yediklerime çok dikkat ediyorum öğün kaçırmamaya çalışıyorum. Şeker, tuz, yağ hepsini kestim.

Düşünceleriniz benim için önemli. 1 ayda yaklaşık 6 kilo ve 7 cm bel incelmesi size göre iyimi ? Göbek eskisine göre çok azaldı ama tabiki hala göbekliyim. :) Karın kaslarının gözükmesi için cardio nun ve diyetin çok önemli olduğunu biliyorum. Nekadar sürede karın kaslarımı görünür hale getirebilirim ?

Son düzenleme: 3 Mart 2009

Sayfayı Paylaş