1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1 aydan 2 gün önce..

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mustafayesilay tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. EuroAsia

EuroAsia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şaka dolu insanlar mı dolu anlayamıyorum.. Şaşıyorum,yorumları okudukça şaşmayada devam ediyorum..

2. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    ÖLÇÜ ALMA KURALLARI
    Bütün ölçüler soğuk ölçü olarak alınır. Mezronun olçülen yeri ve en yüksek bulunduğu noktayı tam sarması, ne bol ne de çok sıkı olmaması gereklidir.

Sıcak ölçü antrenman yapılırken kasların kanla dolduğu anda alınan ölçüdür ve soğuk ölçüye nazaran 1,2 cm. daha yüksek çıkar.

Biceps Ölçüsü: Kol soğukken, yani çalıştırılmamış ve normal durumda iyice kasılarak alınır. Ancak, Biceps'in en uç noktasından ve tricepsin en alttaki bombe yapmış kısmından mezronun kolu tamamen sarması gerekir.

Göğüs Ölçüsü: Mezro, Göğüs kaslarının tam üstünden ve sırtın tam ortasından geçirilmek suretiyle ve göğüs şişirilmeden alınır.

Bel Ölçüsü: Mide dolu değilken ve içeriye çekilmeden, ciğerlere hava doldurmadan, normal duruş pozisyonunda, mezro tamamiyle bel çevresinden geçirilmek suretiyle alınır.

Bacak ve Baldır Ölçüsü:
    Bacağın ve baldırın kasılarak en fazla kabarıklık yapan yerinden çepe çevre alınır.

Boyun Ölçüsü: Mezroyla çepe çevre boynun etrafını sararak alınır.

Omuz Ölçüsü: Omuzların, yanlardan, en uç noktalarından itibaren sırtın alt kısmına kaçmadan çepe çevre ölçülmesi ile alınır.

Kalça/Basen (Hip) Ölçüsü:
    Mezroyu, basenlerin en uç noktasindan baslatılarak çepeçevre kalçaların en dıştaki noktasından geçirerek alınır.

Bilek ve Önkol: Bileğin ve önkolun tam ortasından çepeçevre ve düzgün olarak alınır.

mustafayesilay bunu beğendi.
  3. mustafayesilay

mustafayesilay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    spor u yoğunlaşan derslerden dolayı bırakmak zorunda kalıyorum ..sizce formu korumak adına evde yapılacak hareketler nedir . sadece barfiks demiri var evde kadar ..

4. cumpas

cumpas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bencede sanırım içi creatin dolu

5. elit monarch

elit monarch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Spor yapmayan kimseler için 1-2 cm fazla söylemek oldukça basit bir olaydır.Ama vücut geliştirme gibi zahmetli bir işle meşgulseniz 2 cm bile hayati önem taşır sizin için.Bahsettiğiniz kısa sürelerde o derece kas gelişimi yapmanın tek yolu 'şırınga' basmaktır.Onunda sonuçlarını anlatmak istemiyorum.Ölçü verirken daha özverili olursanız insanlara daha çok yardımcı olabileceğiniz kanaatindeyim

6. mustafayesilay

mustafayesilay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bakın ben burda kmseyle bişey yarıştırmıyorum... olan gelişmeye çevremdeki insanlar tanıklık ettiler ..siteye üye ve salondan arkadaşım olan arkdaşım gerekli yorumu yaptığına inanıyorum sadece verilen tepkileri görmek için yazdım ..

7. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    sorun sende değil.Kol ölçünü kim alıyorsa onda :)
    Bir kere şunu söyleyeyim bu kadar kısa zamanda bu kadar hacim almak(hele de kol gibi küçük bir kas grubu için) imkansız.Geneteğin ne olursa olsun.Ne yeresen ye olmaz.
    Ölçünü kim alıyorsa sana gaz vermek için biraz abartıyor :)

8. mustafayesilay

mustafayesilay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hoca ölçtü ..inanmadı bi daha ölçtü ki benm kol 34 olduğundan yaklaşık 2 hafta sonra senn kolun valla hiçte o kadar durmuyo diyen çok insan oldu..

Sayfayı Paylaş