1 Ayda yararını görürmüyüm?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve t730sh tarafından 21 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. t730sh

t730sh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar ben 8 ay önce spor salonuna yazılmıstım 6 ay kadar gittim fakat düzenli gitmediğimden dolayı kas yapamadım sadece kilo verdim ( 94tüm suan 74üm) zamanım olmadıgından dolayı sporu bırakmak zorunda kaldım. 3 ay oluyor bırakalı ve cumartesi günü tekrar başladım. hergün gidiyorum. 1 aya yararını görürmüyüm ( 4 Aylık yazıldım ilerde uzatcamda malum okul acılıyor cirkin olmamak lazım :p )
    Bu arada yasım 18.
    En çok, kollarımın sıkılasmasını istiyorum 1 aya kadar azda olsa kollarım sıkılaşırmı ?

Bide bu yeni yazıldıgım spor salonunda ki hoca ( 22 yasında ) Daha simdiden bench press'e felan soktu. Bi de başka bitane vardı hatırlamıyorum adını suan. Ve boynumla belim cok agrıyor. daha yeniyim, o aletleri simdiden yapmam zarar vermez mi ?

Bundan önceki gittigim spor salonu cok iyiydi aşama aşama ilerletiyolardı mesela kas programı için 4 ay gitmiştim sonra kas programına geçirmişlerdi.

Yardımlarınızı bekliyorum abiler :D

Bu arada protein tozu spordan öncemi sonramı dha iyi? 3 tane hoca var. biri dio spordan önce ve sonra 2 ölçek biri diyo spordan önce 1 ölçek biri diyo spor dan önce ve sonra 4 er ölçek ve birde gece yatarken..

2. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Hergün çalışırsan 1 ayda diyil 20 gün gibi kısa sürede, 6 ayda yapamadıgın kası yaparsın demeyi çok isterdim.. Yaptıklarına ve istediklerine bakacak olursak bence 1 ay sonu belki kollarda 4 gün kalabilcek sertligi yakalrsın. 4 gün diyil bana bi sezon yetsin diyorsan anlayışla karşılarım.

Hadi bakalım Kolay gelsin.
    Allah ayların tekrarını erdirsin.

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Sorunun cevabı hayır. Başlar başlamaz bench presse sokan hocayı sevdim. Umarım squat ve deadlifte de sokuyordur. Belin ve boynun ağrıyorsa ya gereğinden fazla ağırlık kullanmışsındır ya hareketi yanlış yapıyorsundur ya da o ağrı kas ağrısıdır. Eğer çok ağır girdiysen ağırlıkları düşür, yanlış yapıyorsan formunu düzelt, kas ağrısıysa tadını çıkar. Kas programına 4 ayda sokan salonun da bence bir daha kapısından bile girme. Kolay gelsin :)

4. t730sh

t730sh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Saol

Kas yapabilmem için ne kadar gitmem lazım?

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    1 ayda gelişim tabiki olmayacak ayrıca bench press,squat deadlift gibi temel hareketler ilk ayda olmalı zaten çünkü temel hareketler olmadan gelişim olmaz ancak antremana başlamandan önce çalışacağın kası ısıtmalısın açma germe hareketleri yapmalısın vede düşük ağırlıklarla başlamalısın ki bir sakatlık çıkmasın protein tozuna gelirsek şimdilik gerek yok beslenmeni düzenle sonra başlarsın birde protein tozu eğer günde 1 kez kullanılacaksa antreman sonrası kullanılması uygundur
    bu sporu yaptığınız eğer iyi beslenirseniz,antremanınıza bağlı kalırsanız,iyi uyuyup ve motivasyonunuzu yüksek tutarsanız genetiğinize göre değişir ama 6 ayda falan vücut çalıştığınız belli olur kolay gelsin iyi sporlar

Son düzenleme: 21 Ağustos 2013
  6. t730sh

t730sh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Günde kaç kere içmemi öneriyorsun sen?

Bu arada arkadaşlar yanlış anlamayın ben 1 ayda rambo gibi olabilirmiyim demiyorum sadece kollarım sıkılaşırmı, onu soruyorum :(

7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    tabiki ben anladım demek istediğini ama 1 ayda keşke olsada bende yazsam protein tozu normal beslenmene dikkat etmen koşulu ile işe yarar öncelikle bunu belirtiyim eğer beslenmeni ikinci plana atarsan maalesef paran boşa gider ben sabah ve antremandan sonra alınması taraftarıyımdır

8. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-23'e aykırı başlık açmak!

Alıntı:
    Madde 23- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!
    Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
    Örnekler :
    *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmışmıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi? .... vb..
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş