1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1 ayda 6 kilo verdim fakat göğüsler yağlı :S

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve coldice tarafından 17 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    selam. boyum 1.90 kilom 88. 1 aydır spor yapıyorum. 20dk koşu 10dk bisiklet ve 5dk eliptik bisiklet yapıyorum ve hafif ağırlıklarla göğüs, kol, omuz, sırt vb çalışıyorum. 94'den 88 kiloya düştüm fakat göğüslerim canımı sıkıyor. cıvık ve yağlı. özellikle uç kısımları. önceki haline göre baya inceldi ama yine de istediğim düzeyde değil. jinekomasti değil çünkü cıvık. sert değil uçları. size sorum şu andan itibaren nasıl çalışmalıyım. normalde makinada göğüs çalışıyorum. az ağırlıkla 3x30 şeklinde. artık bench press, dumbell fly yapmalımıyım. ben yine koşu vb yapcam. diyet de yapcam. göğüslerimin irileşmesinden korkuyorum. bu arada resimler için kusura bakmayın tek başımayım iyi çekemedim :)

1 ay önceki halim

http://i1104.hizliresim.com/2011/4/17/6076.jpg
    http://i1104.hizliresim.com/2011/4/17/6084.jpg

şu anki halim

http://i1104.hizliresim.com/2011/4/17/5817.jpg
    http://i1104.hizliresim.com/2011/4/17/5869.jpg
    http://i1104.hizliresim.com/2011/4/17/5962.jpg
    http://i1104.hizliresim.com/2011/4/17/5983.jpg
    http://i1104.hizliresim.com/2011/4/17/6018.jpg

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tam keısn dıyemem bırsey resımlere bakarak ama sızde bana gore %99 jınekomastı var

bende gecen sene 97 kg dım bu sene 79 kg oldum goguslerımkı sızın gıbıydı doktora gıttım jenıkomastı var dedı ve benım gogusum sızınkınden cok daha kucuk olmasına ragmen jınokomastı var umarım yoktur ama var gıbı duruyor genel cerraha veya plastık cerraha gorunun hemen anlar.

coldice bunu beğendi.
  3. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    yorumun için teşekkürler ama ne bileyim sanki değil gibi. benim bildiğim jinekomasti uç kısımlar sert olur. benimki cıvık ve yağlı. :confused:

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    aynen benımkıde oyle elımle dokunuryorum derımın altında yuvarlak yag bezelerı gelıyor ustu kaslı asagısı tamamen pamuk gıbı hele bendekı kucuk sızunkınden buna ragmen var sızdede olabılır bunu resımle anlamak zor doktora gorunun elıyle kontrol edıp anlıyorlar 2 dk da

coldice bunu beğendi.
  5. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    cabarov teşekkürler değerli yorumun için. başka yorumu olan yok mu :)

6. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    jinekomasti filan yok, jinekomasti olsa meme uçları öyle durmazdı.Daha yağ oranın yüksek bunu beline bakarak görebiliyoruz. Kas kütlen pek fazla olmadığı içinde derin sıkı durmuyor bu yüzden yumuşak duruyor.Biraz daha yağ oranını düşürüp, sonra ağırlık çalışmasına girişirsen kas kütlesi kazandıkça vücudun sıkılaşacaktır.

coldice bunu beğendi.
  7. slipknot

slipknot Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bir ayda bir ilerleme bekleme. Zaten en büyük motivasyon bozukluğunu çabuk sonuç alma isteğimiz yaratıyor. Eğer imkanın varsa bu işin uzmanları tarafından yapılacak bir program uygula. Bir sene sabret. Sonra sonuçlarını bizle paylaş. İnan o zamandan bu zamana fark olacaktır.

coldice bunu beğendi.
  8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sen nerden bılıyorsunda bu kadar emın konusuyorsun benım gousumu hocam dahı gordu sende jıno yok dedı senın gıbı ucudna olur gıbı seyler dedı ama olmuyor ıste bende var ama goren yok dıyor.

bende kesın var yok dıyemem ama buyuk ıhtımal var her jıno ucda toplanmıyorkı bır cok tıpı var kadın gogusunden buyuk olanlarınkını gozumle gordum ınan kadından buyuk tam kadın gogusu gıbı

her turlu var bendekı hıc bellı olamsa bıle cok cok az var o kısıdede olabılır kesın yok dıyerek mılletın kafasını karıstırmıs olursun doktordan baska analsılmaz resımle anlasılmaz jınokomastı ınsallah yoktur sporla duzeltır.

ayrıca kılo yuzunden goguste jınekoamstı olusabılıyor buda bır nedenı ve zayıflasada gecmez ben sahsen 17 kg cıvarı verdım gogusler hala aynı yanı var bende bu kış ınş. amelıyat olucam

coldice bunu beğendi.
  9. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    benimde vücut yapım aynı seninkine benziyor. bende 191 boyunda ve 91 kiloyum. 120 kilodan 91 kiloya düştüm ama hala göğüslerim ve göbeğim çok belirgin. yaz gelirken bu durum canımı çok sıkıyor hırsımdan 50 kiloya kadar düşesim var sırf göğüslerime ve göbeğime inat :) sanırım seninde benimde kas kütlemiz az. şuan bende protein ağırlıklı haftada 3 gün cardio 3 gün ağırlık antrenmanına başladım göğüsler ve göbek kaybolana kadar bu programa devam etmeyi düşünüyorum. bence sende protein oranını yüksek tutarak çalışmalarına devam et. en azından yağ ağırlıklı 3-4 kilo daha vermeye çalış. yaza 2 ay gibi bir süre kaldı derhal şu göğüsleri yoketmemiz lazım yoksa bi makas bulup kırt kırt kesicem onları :)) iyi çalışmalar diliyorum...

coldice bunu beğendi.
  10. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşın vücudu daha yağlı, yağ oranını düşürmeden anlaşılmaz.Sende bende anlayamayız o kadar doktor değiliz, ben sadece gözle gördüğümü söyledim.Beli kolu gögsü herşekilde vücudu yağlı daha, o yağ oranında gögüsün öyle durması çok normal.

coldice bunu beğendi.
  11. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim. salı günü tekrar yazıldım salona. 1 gün göğüs, pazu, bacak ve karın çalışıyorum. diğer gün arka kol, sırt-kanat ve omuz çalışıyorum. her antrenman sonrası 10dk koşu yapıyorum. ama yağ yakmak istiyorum. hocamla konuştum ve sen nasıl istersen ona göre program yaparız dedi. bu program göğüs bölgendeki yağları yakmaya yardımcı olur ama sen kilo vermek istiyorsan daha farklı bi program yazarım dedi. yani demek istediğim ben bi 4-5 kilo daha vermek istiyorum. sizce bu programla beraber 30-40 dk kardiyo yapsam çok mu ağır gelir. hocam çok ağır gelir dedi. en azından göbek ve göğüslerdeki yağlar iyice gitsin istiyorum. kafam çok karışık. yardımcı olun lütfen :(

12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1 gun bodu 1 gun kardıo yap haftada 6 gun yanı salona gıt ben oyle yapıyorum bı sure sonra alısıyor ınsan ben zayıfladıgım halde koındısyon dersıne gırıyorum hafatda 3 gun psıkolojım bozuldu kılo alıcam dıye :)

13. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Bende 91 kilodan 77 kiloya düşmüştüm ama göbekten hiç birşey gitmedi sanki halen göbek duruyor. Bu bence kas eksikliğinden oluyor. Mesela kas kütleniz azsa yağ kütleniz ön plana çıkıyor. Yani hem kaslanıp yağ yakmanız lazım

14. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Ortalama olarak iyi spor yapmış bile olsan ilk 2 ay su veriyorsun. diyete ve kardiyo ya devam et. Yağ kütleni azalt.

Göğüslerin yağlı evet ancak 6 kg verince biraz küçülmüş. yağ kütleni azaltınca daha da küçülecektir

bence bir yağ ölçümü yaptır( hastane yada spor salonunda. üzerinde metal eşya olmasın mümkün olduğunca çıplak ol) su-yağ oranını ona göre değerlendir

15. psmcoder

psmcoder Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler arkadaşım gözle görülür hoş bi gelişim geçirmişsin. göüslerin konusunda bence göüslerin normal fakat yağlanma var... cardioya devam et birazdaha çıtayı yükselt ayrıca benchpress de ve makinede sana bi tavsiyem olacak ağır kilolar girersen eğer göüsler hacimlenir yag kütlesi ile birlikte büyür (yağ artmaz amakasda görünmez yağ dahabelirgin görünür göüs hacim aldıgı için) bu yüzden az kilo çok tekrar prensibine uy sıkılaştırderim çok faydasını görürsün. ayrıca bence proramını birgün cardio bir gün v.g olarak düzenle derim ben

16. J.Bravo

J.Bravo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bel kalınlığına da baktım, göğüs idmanlarını çok sıkı yapmadığın için bu yağlılık normal. Göğüs yağını da eritmek kolay değildir. Gerçekten uzun bir süreç ister. Göğüse kas kütlesi eklemelisin herşeyden önce. Bu göğüs jinekomastiye de dönebilir ki her yağlı göğüs jinekomasti potansiyeli de taşımaz mı zaten. Bu senin elinde olan bir sorun. Yağ yakıp kas kütlesi yaptğında, hala göğüslerinde bu tarz problem varsa cerrahi bir meme dokusu operasyonu gerekebilir çokta basit bir operasyon olduğunu internetten araştırarak görebilirsin.

Ama şimdi birşey söylemek zor. Kardio idmanlarının yanında göğüs antrenmanlarına önem vermelisin. Göğüslerin yağlı kalmasının bilinen tek sebebi jinekomasti değildir. Bir sürü nedeni olabilir. Hemen jinekomasti diyip kestirip atmamak daha iyi olur. Başarılar...

coldice bunu beğendi.
  17. emre0zgun

emre0zgun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ya bende 86 kilodan 68 kiloya düştüm karnım falan gitti spor vs fakat göğüsler yağlı bench pres falan çalışsam duzelirmi

coldice bunu beğendi.
  18. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    benim görüşümde jinekomastiden yana git doktora görün ama jinekomasti var bariz bir şekilde belli ediyor

coldice bunu beğendi.
  19. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Sıkılıaştırman lazım . Aynı zamanda cardio da devam et . 1-2 ay içinde cardio + antreman ile düzeleciğini düşünüyorum

coldice bunu beğendi.
  20. Phobos

Phobos Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar, 1 ay önceki haline bakarak jinekomasti diyorsunuz sanırım. Bakınız 1 ay sonraki fotoğraflara..

Eğer sıkı idman ve yüksek tempolu kardioyla devam ederse 3-5 ay sonra göğüslerde hiçbirşey kalmaz.

Önüzüm zaten yaz, sıkı idmanla devam etmeni tavsiye ederim. Kışa girdiğimizde halen jinekomastiden şüpheleniyorsan doktara gösterirsin.

Ama o zamana kadar kafana takma derim, kötü durmuyor

Ayrıca lütfen yaptığımız yorumların arkadaşımınız moralini direkt etkilediğini unutmayalım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:43 ----------

Cabarov Selam,

Mümkünse bir fotoğrafınızı koyabilir misiniz?

coldice bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş