1,86 Boy 65,5 Kilo

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kn0wLedgeabLe tarafından 1 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kn0wLedgeabLe

Kn0wLedgeabLe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bu sporu uzun zamandır takip ediyorum makaleler okuyorum vs. Ancak artık body sporuna başlamaya karar verdim. Öncelikle şunu belirteyim bu yılın haziran ayında ben 94 kiloydum ve isteyerek 65,5 kiloya kadar düştüm. Halimden pek de memnun değilim. Kilo verirken spor yapmadım. Doğal olarak kas kaybı vs. gerçekleşti vücudumda. Sadece şınav çektim kilo verirken. Neyse uzun lafın kısası body sporuna bu pazartesi başladım. İlk olarak beslenme programımı sonra da vücut çalışma programımı vereceğim. Yaş: 16 Boy: 1,86 Kilo: 65,5

Beslenme Programım
    Sabah 2 yumurta lor peyniri ile karıştırıp omlet. Yanında çay.
    Spordan 15 dakika önce pilav ya da makarna ve bu mevsimde mandalina yiyorum bir adet.
    Spor süresi en fazla 55 en az 45 dk sürüyor.
    Spordan hemen sonra meyve suyu içiyorum.
    Spordan sonra ki beslenmemde pilav ya da makarna yanında haşlanmış tavuk göğsü yiyorum. Tavuk yerini bazen ton balığına bırakabiliyor
    Saat 13:00 ile 18:00 arası okulda olduğum vakitlerde evden götürdüğüm 3 adet mandalina mı yiyorum.
    Eve geldiğimde akşam yemeği olarak sebze yemeği ve tavuk yiyorum bazen tavuk yerine ton balığı tüketiyorum. Tekrardan portakal mandalina ve elma tüketiyorum. Tavuk yediğim günlerin akşamı yatarken en az 1 en fazla 2 bardak süt içiyorum. Beslenme programım bu şekilde. Bazı sabahlar mısır gevreği tükettiğimde oluyor. Süt içtiğim günler balık yememeye özen gösteriyorum.

Spor Programım
    Pazartesi Göğüs - Ön Kol (Antremanım gayet başarılı ilerliyor her hareket 3 x 10. 6kg ile çalışıyorum)
    Salı Omuz - Arka Kol ( Antremanı gayet başarılı yaptığımı zannetmiyorum. Lateral çalışmalarında 4 kg beni çok zorluyor. Geri kalan omuz çalışmalarında da 4 kg ile çalıştıktan sonra pek bir ağrı olmuyor omuzlarımda)
    Çarşamba off
    Perşembe - Sırt ( Chin-Up Back 3 x 5 Chin-Up Fron 3 x 5 Chin-Up Close 3 x 5 Dumbell Rows 3 x 10)
    Cuma - Bacak (Çalışmam gayet başarılı ilerliyor)
    Cumartesi Göğüs - Ön Kol ... şeklinde gidiyor.

Okul saatlarimiz 08:00 - 14:45 arası olarak değiştiğinde spor salonuna gitmeyi planlıyorum. Yorum öneri ve görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    29kg tebrikler :)

Kahvaltıya 5-7 zeytin biraz bal ve kahvaltıdan yarım saat sonra yarım çay bardağı pekmez koyarsan daha iyi olabilir.

Okula kadar beslenme iyi ama okuldayken cok az yiyorsun 3 mandalina sadece C vitamini :( Evden ekmek arası biseyler yanınada 80-100gr çikolata süper olur :)

Haftada 5gün antreman çok ağır bnce yeni basladıysan 3gün yapmalısın İlk ay için 3gun antreman 4 gun dinlenme olucak mesela ptesi-çar-cuma antreman salı-per-cumts-pzr dinlenme gibi birazda kiloya ihtiyacın oldugu için dinlenme gunlerin snn için kilo alma gunlern olucaktır

Admin1 bunu beğendi.
  3. Kn0wLedgeabLe

Kn0wLedgeabLe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evden götüreceğim kepek ekmek arasına peynir domates vs yeterli olacak mıdır? Birde 3 günlük program demişsiniz Pazartesi Çarşamba Cuma şeklinde. Hangi gün hangi kas grubunu çalıştırmam daha yararlı olur sizce?

Admin1 bunu beğendi.
  4. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Yeter peynir ekmek 100gr beyaz peynirde 15gr protein var.Bn her antremanında tüm vücudunu çalıştırmanı öneririm ama bölgeler için hareket sayısı en fazla 2 olucak.

Admin1 bunu beğendi.
  5. Kn0wLedgeabLe

Kn0wLedgeabLe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman çalışma programımı şu şekilde ayarlasam bir problem olur mu?
    Göğüs: Dumbell Bench Press, Dumbell Flyes
    Ön Ko
    l: Dumbell Curls, Hammer Curls, Dumbell Preacher Curls
    Omuz: Neck Dumbell Pressi, Lateral
    Arka Kol: Dumbell French, Dumbell One Kickbacks
    Sırt: Chin-Up (Front), Chin-Up (Close)
    Bacak: Dumbell Lunges, Sumo Deadlift, Stiff Legged Deadlitf

6. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Bence çok güzel bir program yapmışsın :) chin-up olmazsa pull down da olabilir.

Admin1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş