1.86 boy,110 kilo

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mars35 tarafından 14 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese selam;

31 yaşındayım 1.86 boyum var yaklaşık 2 ay kadar önce sağlıklı beslenmeye başlamaya karar verdim,işin gerçeği hayatım boyunca spor yaptım ama malum hayat şartları,sigarayı bırak,evlen bilmem ne derken olduk koca bir yağ kütlesi.

2 ayda 129 kilodan 110 kiloya kadar düştüm,yediklerime çok önem gösteriyorum ve 2 haftadır düzenli spora gidiyorum 2 dolu 1 boş şeklinde,şu an sadece 1 saat kardiyo çalıştırıyorlar pazartesiden itibaren yavaş yavaş karın egzersizleri ve hafif ağırlıklar ile başlıyacakmışım.

130 kilo iken resimlerle aram çok iyi olmadıgı için açıkçası çekilmiş resmim yok en azından vücut olarak o yüzden şu anki resimlerim ve vücut analizlerimi paylaşmak istiyorum.

Forumdan okudugum kadarı ile ve gözlemlerim sonucu şunu söyleyebilirim ki spor salonunda geçirdiğim vakit işin en kolay kısmı,önüme bir program koyuyorlar ve bende onu harfiyen uyguluyorum geçiyorum,fakat iş beslenmeye gelince tam bir kabusa ve deyim yerindeyse bir bilim dalı üzerinde uğraşan doktorlara benziyor iş.

O kadar çok kafa karıştırıcı ve fazla bilgi var ki belli bir noktadan sonra çakışmaya başlıyorlar yada şu an bana öyle geliyor bilmiyorum.Lafı çok fazla uzattım,aşama aşama burada resimlerimi paylaşmaya çalışacagım,yapıcı eleştrilere her zaman açığım.

Herkese kolay gelsin.

http://imageshack.us/photo/my-images/690/imag0056hl.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/684/imag0053w.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/404/imag0054x.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/828/imag0055zl.jpg/

Son düzenleme: 14 Ekim 2011
  2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    söyleyebileceklerim çok genel olacaktır çünkü şu aşamada hedefin kilo vermek olduğu çok bariz. o yüzden kardiyoların hakkı verilmeli. diyet yine aynı şekilde çok önemlidir. akşam saatlerince karbonhidrat alımını çok çok aza indirmelisiniz. basit şeker alımı yine aynı şekilde çok az olmalı. glikoz göbeğin dostudur malum. bol proteinli beslenmek daha yararlı olacaktır. bunun dışında bol bol su tüketmek gerekli, sonuçta kilo vermeden kasıt aslında yağ vermektir. bir de bol bol ağırlık çalışın. ağırlık idmanından önce çok sıkı kardiyo yapmayın, ağırlık çalıştıktan sonra esas kardiyoya geçin. mesela 10 dk hafif kardiyo ardından 30 dk ağırlık sonrasında 30-45 dk kardiyo şekli bir sistem çok güzel olacaktır. imkanınız varsa dışarıda koşu-yürüyüş yapın ve tabi tekrar tekrar söylüyorum diyete azami önem gösterin...

demircan256 ve mars35 bunu beğendi.
  3. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Cevabınız için teşekkür ederim R10,evet şu an yağdan 20 kilo verip kas kütlesinden 10 kilo almaya çalışıyorum (ne kadar kolaydır zordur hiçbir fikrim yok antrenörün söylediği bu oldu en azından),şu an bazal metabolizmam 2450 o yüzden buna uygun bir diyet bulmaya çalışıyorum,işin gerçeği 100 kilonun altına hiç düşmeyi istemiyorum o yüzden diyetin yanına belki yağ yakıcı takviyeye başlıyabilirim diye de düşünüyorum şu aralar ama hala araştırma halindeyim.

Kimi diyor ki al çok faydalı,kimi diyor ki alma çok faydası yok,dediğim gibi hala öğrenme aşamasındayım şu beslenme işini..

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bence çok gerek yok, kiloyu yardımsız verebilmek gerekli. hedefiniz de 100 kilonun altına düşmek olsun bence. en azından 3 ay sonra 100 kilo olmak olsun. 10 kilo sırf yağ+su atabilirseniz harika olur. idman esnasında tempoyu çok düşürmemeye de dikkat edin.

demircan256 ve mars35 bunu beğendi.
  5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    ilk 1-3 aya arasında vereceğiniz kilo zaten büyük ölçüde yağ ve su olur...sonraki aylarda ise yavaş yavaş verilir kilo..en azından ilk aylara nazaran...

R10 ..arkadaşımın dediği gibi ilk önce 100 kilo altına düşmeye çalışlın..ancak size tavsiyem..ufakta olsa ağırlık idmanlarınıda yapın..kilo verirken sarkmalar v.s minumuma inidirrsiniz (çatlaklar v.s)

kolay gelsin...

mars35 bunu beğendi.
  6. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
  7. theneablood

theneablood Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Tebrikler.Bende bugün net 100'ü gördüm uzun zamandır ertelediğim fitness'a başlama zamanım geldi ve geçiyor.
    Tekrardan tebrikler.Azminizi bırakmadan devam edersiniz İnşallah

mars35 bunu beğendi.
  8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    baya fark var ilk resim ile aralarında göbek gözle görülür şekilde küçülmüş böyle çalışmaya devam edin ayda 4 kilo idealdir hızlı vermenin anlamı yok düzenli şekilde vermeye devam edin önemli olan yağ yakmak hızlı kilo verince kas kaybı daha fazla oluyor

mars35 bunu beğendi.
  9. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim,yediklerime çok önem veriyorum 2 gün dolu 1 boş şeklinde çalışıyorum ve her çalışmada karın,göbek kısmını gücüm yettiğince çalışıyorum,geçen hafta dayanılmaz acılar içindeydim,bu haftada inanılmaz canım yanıyor ama en azından ertesi güne birşeyim kalmıyor... Hardline'ın carnifitinden 6'lı siparişi verdim deneme amaçlı,içeriğinde ki L-carnitine ve energy boost'u açıkçası merak ediyorum...

10. adil0738

adil0738 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok iyi ya başarmışsın devamını getir ama bırakma sizleri gördükçe moral depoluyorum

mars35 bunu beğendi.
  11. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bugün tam 1 ay oldu,bu ayda toplamda 5.4 kg verdim. Bunun 2.9 kilosu yağdan gitmiş fakat işin sıkıcı tarafıda 2.4 kilosuda kasdan gitmiş.Yediklerime çok özen gösteriyorum ama yinede çalışan biri için biraz zorluk olabiliyor,özellikle spor sonrası beslenmemi hiç yapamıyorum hemen işe gitmem gerektiği için.Sizlerden ricam Whey protein harici başka bir supp. önermeniz,protein tozunu yanımda taşımak biraz sıkıntılı olacağı için haplar daha cazip görünüyor ama illada derseniz ki whey en iyisidir ona yönelirim.

Son resimlerimi ekliyorum herkese kolay gelsin.

http://pixpipeline.com/d/d828681fe34f.jpg
    http://pixpipeline.com/d/1b62cad3a41b.jpg
    http://pixpipeline.com/d/65ac60aa13e8.jpg

Sayfayı Paylaş