1.85cm, 86 kg, soguk zaman, supplementsiz.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve muration tarafından 28 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Bu sporun dogasi "surekli gelismek" oldugna gore, 1-2 kur Steroid ile durulablrmi?

1. siringa bir kez girdi mi, bir daha birakamazsin, surekli vucut ister.

oy sayısı 262
    16,8%
  2. 1-2 kur den sonra iyi bir irade ile birakilabilir.

oy sayısı 155
    9,9%
  3. 1-2 kur, gereken gelismeyi saglamaya yetmez

oy sayısı 73
    4,7%
  4. Zararlari yaninda degmez, spor saglik icindir

oy sayısı 1.068
    68,5%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 169 üye.
  1. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul
    bu sporda 5. senemdeyim. Bunca caba ve emege karsin, henuz ikinci senesini yasayan arkadaslarin steroidlerle elde ettikleri kazanclari gorunce kiskanmamak elde degil.
    Ciplakken veya dar t-shirlerle gorunen bu vucut, isim dolayisi ile giydigim takim elbise veya tulum icinde belli olmuyor. Steroid kullanirsam, (1 yada 2 kur) kalici olarak buyume saglayabilir miyim diye dusunuyorum? Yani bunu kullanan bazi arkadaslarin en basitinden kollarinda normal olmayan bir azmanlik oluyor. Benim kollarim spor hayatimda hic 40cm nin altina dusmedi fakat bu bahsi gecen kisiler gibi durmuyor bir turlu!. Vucudumu atletik yapidan, takim elbiseyle bile belli olacak bodyci yapisini cevirmek istiyorum.

Bunun icin siringayi vucuduma degdirmeme deger mi? Onerilerinizi bekliyorum

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 28 Şubat 2009
    uzzman, xxberkerxx, mecnun12 ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  2. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Çok düzenli 5 yıl geçirmiş bir vücuda benzemiyor.Beslenmene önem vermemişsin galiba,kolların hacimli,göğüs gelişimin yeterli olmamış,omuzlarda eksik var.
    Ama daha iyi olabilirdi.
    Bence steroid ile ilgili bu bölümde konuşmamalısınız,bu başlık burada olmamalı.
    Siz steroidden önce düşünmelisinizki : bu zamanda varolan suplementler öncelik sıranız olmalı.Protein amino creatine kombinesi vs örnekler çoğaltılabilir farklı kombine suplement kullanımları yapmanı tavsiye ederim.

Son düzenleme: 28 Şubat 2009
  3. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    arkdaşım emek vermişşin baya ama 5 sene için bu vücut yeterince gelişmiş değil-objectif olmak gerekirse 1-1,5 yıllık bir vücuda benziyor tabi ara vermediyesen

Hymenalos bunu beğendi.
  4. fatihiskender

fatihiskender Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    karadeniz
    çok iyi. tebrik ederim. bir omur sağlıklı bir vg hayatı geçirmenızı dılerım.

natural olarak ulaştığın nokta ile öğünmelisin bence yoksa gerisi musabık olmadıkça ne anlamı olabılır ki?

EmiRuN, fungsclup, Hymenalos ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    5 sene için çok kötü bir vücut. Kollar falan belli güzel şekillenmiş ama vücudundaki yağları eritirsen kendinden daha çok memnun kalıcaksın eminim.. Steroid kullanma derim ben.. Güçlü suplammentler kullan ama en azında.

mendizabel ve Hymenalos bunu beğendi.
  6. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    vucudun iyi görünüyor. istedğin gibi olmanın yolu "illa ki" steroid değil,beslenmene dikkat etmen yeteli olacaktır.
    kıskanılcak birşey varsa o da 5 yıl sadık bir şekilde vg yapmaktır,,
    tebrikler

denizgnr97, uzzman, Ssas ve diğer 14 kişi bunu beğendi.
  7. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    5 sene ıcın cok kotu bır vucut demek cok sacma kesınlıkle... muration un hedeflerını bılmıyoruzz herkesın bu spordan beklentısı farklı sonucta born2win ınde soyledıgı gıbı 5 yıl bu spora emek vermek bıle takdır edılesı bır durum bır kac aylık spor hayatı olanların sacma sapan elestırılerını anlamıyorum...

muration 5 yıl boyunca bu sporu yapmıssın tahmınımce de yarısmalara felan gırmeyı dusunmuyorsun o halde steroıdlere de bulasmana gercekten hıc gerek yok ...

guzel bır suplement kuruyle vucudunu cok daha ıyı bır yere getırırısın zaten bellı bır alt yapın var her ne kadar 5 yıl ıcıcn daha ıyı olabılırdı densede bu ıste bence zaman deıl elındekıler onemlı su an da elınde de temelı atılmıs bır vucut var ...

suplementlerle ve ıyı beslenmeyle emın ol ıstedıgın o vucuda kısa zamn da ulasırsın hem saglıklı hem kalıcı olur senın ıcın 5 yıl bu spora emek veren bırısı bır muddet daha bekleyebılır sonuca ulasmak ıcın ...

basarılar dılerım ....

mma-, texas, JessePinkman ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  8. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul
    arkadaslar yorumlariniz icin tesekkur ederim. Evet gecen yaza kadar hedefim, bu vucudun otesine gecmek degildi. Bu spora basladigimin 2. senesindeki olculerim neyse, su an da ayni; bastigim kilolar neyse, su an da ayni.
    Ama supplementlar ile bahsettiginiz olcuyu yakalayacagimi, yakalasam bile uzerimde tutabilecegimi sanmiyorum.. Steroidlenen arkadaslarin sene icinde verdikleri 3-4 aylik aralara ragmen "iri"liklerinden birsey kaybetmiyorlar. Ben dar t-shirt giymeden bodyci miyim degil miyim anlayamazsiniz. Kafami karistiran bu benim.

Ocensers ve Hymenalos bunu beğendi.
  9. bodypower34

bodypower34 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    şimdi murat takım elbise giydikten sonrada badici benzemen bayagı zor arkadasım cunku oyle gorunmek için bayagı hacimli olmalısın 70 80 90 kıloluk adam kolay kolay mont vs giysilerle belli olmaz kür yapma demeyecegim çünkü suan hissettiklerini anlıyorum acıkcası 5 sene emek vermişsin karsılık görmek istiyorsun ancak bir gercek varki anatomi bazılarının anatomisi cok iyidir kür yapmadan bile kür yapanlarda iyi durabilirler ancak ilaclarına ve dozajlarına dikkat et ilk kurunu hafif tut zaten kesin etki görürsün saygılar

Hymenalos ve muration bunu beğendi.
  10. Siyah59

Siyah59 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    bence senin en büyük kazancın sağlığın, bundan öte kazınım yoktur hayatta. steroid kullanan kişiler hacim olarak iri durabilirler, elbiseleri de iyi doldurabilirler ama nereye kadar. sen en büyük başarıyı bu spora 5 seneni vermekle sağlamışsın zaten. sağlam bir veya bir kaç supplement kombinasyonu yaparak vücudunu daha ileriye götürebilirsin ve illaki güzel beslenme ile. benim çalıştığım salonda sırf kilo alabilmek için anapolon kullanan insanlar biliyorum ben. allahım insanları verdiği aklı kullanmayı nasip etsin. 5 yıl bir spora devam edebilmek bence çok güzel bir başarı . çalışmalarında kolaylıklar dilerim. :)

ozo21, adonis98, Hymenalos ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    bana göre spor sağlık içindir.steroidlerin sağlığa zararlı birçok etkisi var.kısa vadede getiri olcağı kadar uzun vadede götürüsü olacaktır.Çok iri bir vücut belki yaparsın ama bunu çok uzun süre koruyamazsın.her insan yaşlanacaktır o zaman da kalbini steroidler ile gereğinden fazla yorduğun için keşke kullanmasaydım diyecesin.
    Bence senin hedefin daha irileşmek değil define bir vücuda sahip olmak olmalı.Karın kaslarını parçalı hale getirmelisin omuz başlarını daha belirgin yapmalısın.Bunlar irileşerek değil yağları yakarak ve o bölgeleri çalıştırarak oluşturabilirsin.Kolay gelsin...

uzzman, ozo21, adonis98 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  12. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul
    Evet 5 sene doldu ve hic birakmak niyetinde degilim, araya bir tek kisa donem askerlik girmisti.

Ve bir de bel fitigim var, uc yil evvel bi ogleden sonra spor salonunda acilar icinde beni yerde kivrandirdan, bu sporun bana mirasi. Doktorun 'bir daha agir kaldirmayacaksin, kesinlikle ust govdene kilo almayacaksin' demesine ragmen, 21 gunluk yatak sitirahatinin akabinde 65. gun salona gitmis, ne deadliftten ne squattan odun vermistim.
    Ben de spora gitmedigi zaman huysuzlanan, haftanin belli gunleri desarj olma istegi hucrelerine islemis, son setin son tekrarini bile atlamayan, her antrenman gunu burnunun ucundan ter damlayan tiplerdenim. Her gidecegim santiyede maastan once 'spor salonu var mi?' diye sorarim.

Beslenme olarak da kutu kutu twinlabler ve kilo kilo nitrotechler, optimumlar ictim.

Ama sanirim insan istediginin otesinde birsey elde edemiyor, zira sigara ve alkoleden, gece hayatindan vazgecemedim; bunun neticesinde de hic karin kaslarim belirginlesmedi. Demek ki yeterince istemedim.

Yorumlariniza tesekkur ederim, sanirm steroid benim icin bu girdigim uzun 'plato' yu asmak yerine anlamsiz bir kacis yolu olacakti.

Sanirim ilerleyen yasima ragmen dar t-shirtlerimi yinede gardrobumdan eksik etmeyecegim.

13. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    İStediğinizi çok iyi anlıyorum ama steroid psikolojik bağımlıklık yapar. Uyuşturucudan çok daha fazla tatmin eder kişiyi. Kuvvet, hacim, cinsel istek ve haz 2 katına çıkar. Bu kişilerde özgüven patlaması olur. Steroid o kadar güzel birşey görünürki onlara, istedikleri süper özellikleri verir ki; işleri bitse bile sırf cinsellik için bile kullanabilirler. Steroid bu kadar süper birşey demekki. Şunu unutmayalım; dışarıdan alınan ilaçlarla elde edilen üstün özellkler vücudun ciddi şekilde ömrünü kısaltır. Çünkü vücut artık kendi anatomisinden çok daha hızlı ve sert bir şekilde çalışmak zorunda kalıyor.

xxberkerxx, adonis98, Runn3R ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  14. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    5 sene body için iyi bir süreç ama vucuduna kötü demek pek anlamlı değil..tabii ki çok daha iyi olabilirdi özellikle omuz başları..ama hem bir yandan işte çalışıp hem de bu spora devam etmek zordur..zorluktan kastım antrenman yapmak değil beslenmeni ve diğer faaliyetlerini bu spora göre şekillendirmektir..sanırım sende eksik olan bu..
    bence moralini falan bozmana da gerek yok beslenmeyi biraz daha halledebilirsen ilerleyecek yolun olduğunu düşünüyorum..
    ayrıca 5 yıl bu sporu devam ettirmen iradenin göstergesidir ..başarılar..

Hymenalos ve muration bunu beğendi.
  15. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    selamlar ben mesala 88-92 kg ler arasındayım genelde ama giyinikken bende belli etmiyorum body yaptığımı ve soyununca insanlar çok şaşırıyor bunlar nerden çıktı diye, hele kazak falan birazda bol giyersem tam şişko çocuklar gibi oluyorum.. kışın elbilerin içinde 1 kişi bile sordumu hatırlamıyorum body mı yapıyorsun die? tabi yazın durum çok farklı.. bence senın isteğin şeyde giyim de çok önemli; gömlek giyiyorsan dar kesimli yada özel kesimli gömleklerle çıkarabilirsin bence görüntünü.. birde senın dediğin su kısa vadeli sporcular ilaç desteğiyle benım katettiğim yolu katediyorlar tarzı lafın! bence çok yanlış onlar hep geride kalıyorlar.. görüyoruz yani araya bir yaz girmiş çocuk bitmiş gelmiş tekrar başlıyor olmuyor bu sefer tekrr kür yapıyor ama söleyemiyor gizli gizli yine şişiyor bir süre sonra o senın doğal yollarla yaptığını sadece kürle yakalayabiliyor çünkü vücut hormon sistemi artık destek olmadan eskisi gibi çalışmıyor.. bence bole durumda onlar kazanan gibi görünen kaybeden sende kaybeden gibi görünen kazanan dan başka bir konumda değilsin.. bende çok kıskandığım olmuştu kürle çok yol katedenleri görünce ama baktımkı benım aralarımda sadece bel kısmı biraz yağlanıp omuzlar az biraz daralırken onlar filmi en başa sarmış aynı sürelerde dedim ki boş işler.. bende bazı deformasyonları ve şimdi yaşadığım birkaç sorunu yaptığım kürlere bağlıyorum her nekadar küçük kürler olsalarda iyi kötü etkileri kalıyor.. body ci olmayıpta geniş omuzlarıyla ince belleriyle çok daha güzel duran adamlar var takım elbiselerin içinde ben kendim için diyorum ki ben onlardan değilim hiçbir zaman da olamam , o zaman elbiseleri kendi vücuduma uygun seçeyim ve elimdekini iyi kullanıyim bence bu uzun vadade daha olumlu sonuçları olan bir bakış açısı tavsiye edebilirim;)

DEXONİA, Filipe, oguz06 ve diğer 33 kişi bunu beğendi.
  16. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    cok kötü bir vucud olması icin ortada kas adına birşeyin olmaması gerekiyor sen 5 senede arnold yada coleman gibi olcaksın zannedersem ? :p bence vucud kişinin hedefine göre değişir kimi fit vucud ister ,kimi az atletik, bazıları abartmamak ister ama 5 seneye göre eşleşdirdiğimiz zaman tam disipline edilmiş define bir vucud yok tabiki ama vucud yine iyi bir diyet + supplement takviyesiyle süper olur kanaatindeyim en iyi yapılan spor dogal olandır diye düsünüyorum :)

slymnasye bunu beğendi.
  17. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    71 cm ( 28 inch )'lik pazulari yani Bicepsleri olan bir adam....
    Evet 71 cm pazu gercekten anormal... Cunki Arnold'un bile pazulari 55 cm idi.

Bu kisi bu pazulara sahip olmak icin dunyanin ignesini ( steroid ) vucuduna enjekte etmis..
    Steroidler, kisiden kisiye degisen yan etkiler gosterirler. ( Kanser, kalp hastaligi, yuksek tansiyon, bobrek yetmezligi, karaciger iflasi, psikolojik rahatsizliklar ve aklima gelmeyen bir cok yan etki.. )

Steroidler, bu kiside ise degisik bir yan etki gostermis. Adamin pazusu enfeksiyon kapmis. Ve gunden gune acayip bir sekilde sismeye baslamis...

Ve isin daha da acayip tarafi, adam kendini ameliyat etmeye karar vermis.. ( Evet kendi kendini ameliyat etmekten bahsediyorum. )

Ve kendini ameliyat ederken kendini kameraya cekmeye baslamis...

Ve ameliyat sonrasinda kendini bir hastanenin acil sevrisinde bulmus... Bu arada pazusunu da patlatmis...

Ben örnek olsun diye verdim burda hepimiz steroidlere karşıyız bence hic düsünme steroidlerle ilgili senden daha kıymetli degil hicbisey

Alıntı:http://www.pazucu.com/biceps_pazulari.htm

18. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    Resimdeki Gregg Valentino steroid degil synthol kullanarak kollarini sisirmistir. Steroid ile alakasi yok. Her steroid alanin öyle kollari olsaydi....

19. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    Bu bilgi hakkında kaynak gösterirmisin bana burda her kişinin dediğine inanırsak bu sporda gelişemez olduğumuz yerde seyirir ve gerileriz.

20. Andr0

Andr0 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bence gayet iyi bi vücut herşeyde ölçü değil (yanlış anlama ölçülerin gayet iyi) birazda güç yönünden bakmak gerek bence güçtende memnunsan bi sorun yok...

Senin demek istediğinide anlıyorum kıyafet konusunda ama bence doğru renkler bedenler kıyafet tipleri seçilirse istediğin görüntü ortaya çıkar diye düşünüyorum.

muration bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş