1.79m. 68kg. 21 Yas 4 aylik calisma raporu. (Ay Ay Fotograf)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hayaadam tarafından 19 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. hayaadam

hayaadam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar. BodyforumTR'ye bir arkadasim vasitasiyla kayit oldum. Kendisi de 2,5 yildir bodybuilding ile ilgileniyor.

Vucut gelistirmeye baslamamin dolayli sebebi sevgilim oldu. Sevgilimden ayrildiktan sonra yaklasik 4 aylik bir bosluk donemine girdim. Savrulma v.b. Ardindan kendim icin birseyler yapmaya karar verdim. Spor salonu uyeligim bulunuyordu fakat pek ugramiyordum, kendimi spora adadim. Ve meyvelerini topladim.

Salona tekrar gidisimde eylul 2010'du. Ve kilom 80 idi. 2 Ay kardiyo ve karin hareketi haric agirliga elimi surmedim. Buradaki fotograflarda 2.ci ayimdan, 3.cu ayimdan ve 4,cu ayimdan fotograflar goreceksiniz. Gelisimim hizli oldu, cunku vucudum daha evvelinden de gerek yurtdisinda amator kumede 2 yillik futbol deneyimi gerekse cocuk yasta gittigim yuzme okullari sebebiyle spora yatkindi.

Ilk basladigimda bench press'te yaklasik 30 kilo basiyordum. Simdi ise 85kg.

Belki stratejik hatam kardiyo yapmak oldu, eger 80 kg iken uzerine calissa idim daha faydali sonuclar alabilirdim. Fakat en nihayetinde ruh sagligim ve fiziksel sagligim icin bu spora tutkunum. Yani fit olmak idi amacim. Fotograflarim en son 4.cu ayin gelisimine kadar var. Suan itibariyla 6.ci ayim doldu. Yeni fotograf cekilmedim, cekersem ekleyecegim.Suan vucuda hacim kazandirmaktayim, kardiyoyu biraktim.

Beslenme konusunda da, hicbir sekilde protein tozu, aminoasit v.b kullanmadim fakat gunde 12 haslama yumurta (sabah 6 aksam 6 olmak uzere) yiyorum ve bolca sut, muz v.b tuketiyorum. Neredeyse hic karbonhidrat almiyorum.

Yorum ve onerilerinizi bekliyorum.

Not: Bazi fotograflar cok kalitesiz, kusura bakmayin.

weightlifter

Ekli Dosyalar:

2. hayaadam

hayaadam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada belirtmedim, hayatimda sekerin, tuzun veya benzeri yag ve ek maddelerin yeri yok. Fakat ne yazikki 7 yillik sigara kullanicisiyim. Buna ragmen nefesimde pek olumsuz etkisini goremiyorum.

3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    gelişim zamana göre iyi olmuş tebrik ederim. ama kontrollü olarak biraz daha kilo alman hacim artısında yardımcı olucaktır. kollar vucuda göre biraz zayıf kalmış. biceps, triceps çalısmalarına biraz daha ağırlık vermeni önerebilirim. 6 ay boyunca supplement kullanmaman bence olumlu bi davranış. kendini ağır çalışmaya hazır hissettiğinde supplement kullanırsan gelişimin daha hızlı olur.

hayaadam bunu beğendi.
  4. ahmetovic100

ahmetovic100 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    uykusuzburak bişe sorucam;ben de 6 - 7 aydır vg yapıyorum.ve arkadaş gibi hiç amino protein fln kullanmadım.189cm boy 80 kilom var kendini ağır çalışmaya hazır hissettiğinde supplement kullanırsan gelişimin hızlı olur demişsin.artık ben de ağır çalışabiliyorum.şimdi sorumşu;şu aşamada kilo mu almaya çalışmalıyım yoksa amino protein gibi ürünlerden faydalanmalımıyım.?şimdiden teşekkürler..

5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    kas kütlesi yaparken ister istemez vucut kilo alır bunu engelleyemeyiz. kilo alımını engellemeye çalısırsakta kas yıkımları olucağından gelişim yavaş olur hatta geriye gitme bile olabilir. kilo almayı fazla dert etmemek lazım. zaten vucut geliştirmede ilk bulk dönemi (kilo+kas yapımı) sonra definasyon dönemi (fazla yağları eriterek kas haritasını ortaya çıkarma) geçerlidir. yani kilo almadan kas yapmak biraz zor. eğer gerçekten ağır çalısıyosan whey protein, glutamin, creatin gibi supplementler kullanabilirsin. bunlar kas yapımını destekler ayrıca kas yıkımınıda önler.

6. Kasva

Kasva Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İcra Memuru
    Yer:
    Sakarya
    Hep mide ve göğüs çalışılmış gibi. Karbonhidrat alımına dikkat etmelisin.

hayaadam bunu beğendi.
  7. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor.Beslenme , antremandan daha önemlidir.Bu yüzden karbonhidratınızı da ona göre ayarlamanız gerekiyor.

8. kemald

kemald Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    4 ay a göre gelişme iyi olmuş devam et. Beslenme ve dinlenmeye önem ver . Kolay gelsin

9. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidrat almazsan aldığın proteinlerin bir bölümünü vücut enerjiye dönüştürür,kas gelişiminde kullanmak yerine .

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sigarayı bırak şimdi nefesine etkisi yoksa 5-10 sene sonra olmayacağı anlamına gelmez

11. pit-man

pit-man Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gayet başarılı tebrikler

Sayfayı Paylaş