1.78 78 kilo çalışma yardım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve asibet tarafından 22 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. asibet

asibet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    üye olalı baya bir süre oldu ama iyice araştırıp öyle sorular sormak istedim

yinede sizlerden gereksiz ve basit sorular için özür dilerim.şimdiden kusura bakmayın

22 yaşındayım üniversite öğrencisiyim

ben tam 1 yıl önce spora gitmeye başladım ama sadece 2 ayı düzenliydi ve genel olarak kilo vermeye yönelikti

1.78 89 kiloydum 10 kilo verdim 2-3 ayda

sonra 5-6 ay gitmedim araya ramazan girdi 74 kiloya düştüm tabiki sporla verilmediği için kilo alacağımı düşünüyordum ve öyle de oldu 79 kiloya çıktım

şimdi yeniden kilo verip 70 e yaklaşmak istiyorum ama şöyle bir durum var önümdeki 1 ay içinde kardio yapamıcam çünkü önümdeki 1 ayın 2 haftası sınavlarla dolu evde sadece mekik şınav,dumbell ve barla çalışabiliyorum

Dumbbell Curl 5 kg ile 2 set(30-20)

Straight-Bar Bicep Curl 2 set(30-20)

Hammer Curls 2 set(30-20)

Dumbbell Lateral Raises 2 set(15-15)

aşağıdaki 8 min. abs programını hergün barlarla da çalışmayı 4 gün yapıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

ama şubat ayında ailemin yanına gidince evde koşu bandı olduğu için hergün bile kardiyo yapabilirim ve sonrasında da 3 ay spora yeniden yazılmayı düşünüyorum

durumumu uzunda olsa dilimin erdiğince anlattım

sorularım şunlar

benim alt karın bölgem yağlı(90cm) aşırı göbeğim yok yani.kardiyo yapmadan kas çalışmam mantıklı olur mu? yoksa yarı dönemi bekleyip hem karın hem de kardiyo mu yapmalıyım?

karın çalışmasına 8 farklı hareket 30 tekrardan var 240 mekik hareketi oluyor sizce bu sayı ve bu çalışma yeterli mi?çünkü 1 ay düzenli bir şekilde çalışırsam bırakmam.kilo verirken de ilk ay 5 kilo vermeseydim devam etmezdim ama bir değişim görünce daha da azimle devam ediyorum

kilo vermeyi öğrendiğimi düşünüyorum da çalışma programını bilmiyorum özelliklede süreçleri defisyon bulk dönem gibi bilmiyorum

sırasıyla geçirmem gereken dönemlerin en azından adını yazarsanız araştırıp öğrenmeye çalışırım

görüşlerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkürler yanlış birşey yazdıysam şimdiden affola :D

Son düzenleme: 22 Aralık 2012
  2. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/e...ve-t11375.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş