1,62 Boy 63 Kilo Body Kilo vermek Yardım ediniz

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve dambıllazım tarafından 3 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. dambıllazım

dambıllazım Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Yaşım 14,5 01.1998 Doğumluyum. Boyum en son ölçtürdügümde 1,62 idi. Kilom 63

Arkadaşlar bu spora yeni başlıyorum...
    1-2 Hafta İçerisinde Salona yazılacağım.
    Ama hiç bir bilgim yoktur :(
    Kilo verip kas yapmak istiyorum.
    Nasıl yapılır bilmiyorum.
    Fotoğraflarım bunlardır :
    Yardımcı olabilecek üyeleri özel pm atmasını istiyorum duh weightlifter

Yardımlarınızı bekliyorum
    Foto makinanın şarj bitti fazla çekemedim . Kötü çıkmış:mad:

2. Calisthenics

Calisthenics Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Bir kaç sene daha bekleseydin şimdilik şınav,mekik,barfiks ile idare et.
    Beslenmeni düzene sok,abur cuburu,şekeri,unu kes.
    Diğer senelere başlarken daha fazla yararını görürsün.

3. dambıllazım

dambıllazım Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Malesef bu sene

Liseye başlıyorum bu sene gitmekte kararlıyım malesef
    Bilgi edinmem gerekiyor fakat siz yardımcı olurmusunuz
    weightlifterweightlifterweightlifter

4. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Body senin için daha erken. Kilo vermek isiyorsan düzenli olarak sabah koşuları yap ve yüzme kursuna yazıl. Bunlar hem kilo vermeni hem de vücutsal gelişimini sağlar. Bu arada yemene içmene dikkat et.

5. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Senin için evde yapabileceğin aletsiz hareketler.

Başlamadan önce biraz esneme hareketi yap.

Normal şınav: 8 adetten 3 kere yap(her 8 tekrarda 1-3dk mola ver)
    *Ellerini omuzlardan 5cm yanlara doğru aç. Aykaların birleşik ve parmaklarının üstünde olsun. Vücudun düz ve gözlerin karşıya baksın. Vücudunu kollarının ve ellerinin yardımıyla indir ve kaldır. Bunu yaparken hareketi kalçanla yapmadığından emin ol. Yere inerken nefes al, yukarı çıkarken nefes ver.

5DK ARA

İki sandalye arası şınav: 8 adetten 3 kere yap(her 8 tekrarda 1-3dk mola ver)
    *İki tane sandalyeyi aralarında ellerinden direseğine kadar mesafe olsun. Ellerini yine aynı şekilde sandalyenin üstüne omuzlarından 5cm kadar açık olacak şekilde koy. Gerisi aynı şınav gibi kendini sandalyenin arasındaki boşluğa bırak ve çek.

5DK ARA

Karşılıklı iki sandalye arası şınav: 8 adetten 3 kere yap(her 8 tekrarda 1-3dk mola ver)
    *İki tane sandalye al ve bunları aralarına sığacağın şekilde karşılıklı koy. Sandalyelere sırtın baksın. Birine iki elini, diğerine iki ayağını(ayağının topuğu deyecek şekilde) koy. Sonrası gene normal şınav gibi sandalyeler arasında kendini çek ve bırak.

8DK ARA

Mekik: 5 adetten 3 kere yap(her 5 tekrarda 1-3dk mola ver)
    *Dizlerin kırık bir şekilde ayaklarını bir yere sabitle. Ellerini ensene koy ve bacaklarına doğru git gel. Bacaklarına doğru giderken nefesini tut, gelirken nefesini ver, geldiğinde nefes al.

5DK ARA

Yumruk üstünde şınav: 5 adet
    *Yumruğunun üstünde aynı normal şınavdaki gibi kendini kaldır ve indir.

Karın kası germe:
    *Sırt üstü yat, ayaklarını 10cm kaldır, nefesini tut karnını içeri çek ve 30sn boyunca durmaya çalış.(bunu yaparken sadece ayaklarını kaldır vücudun tamamen yerde olsun)

Pazu için dumbell ile 30 tekrar yapabilirsin.

Bunların dışında her sabah yarım saat koşu yap ve yüzme kursuna yazıl. Sağlıklı beslen.

UMARIM KISA ZAMANDA KİLO VERİRSİN BAŞARILAR.

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      51,8 KB
      Görüntüleme:
      324
    • 2.JPG
      2.JPG
      Dosya Boyutu:
      76,6 KB
      Görüntüleme:
      314
    • 3.gif
      3.gif
      Dosya Boyutu:
      4,3 KB
      Görüntüleme:
      353
    • 4.jpg
      4.jpg
      Dosya Boyutu:
      8,6 KB
      Görüntüleme:
      305
    • 5.jpg
      5.jpg
      Dosya Boyutu:
      2,8 KB
      Görüntüleme:
      299
  6. dambıllazım

dambıllazım Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Öncelikle Teşekkür ederim verdiginiz bu programı 1-2 Hafta deniyeceğim başarılı sonuçlar alırsam . Bodye bu sene yazılmam
    Acaba özelden beslenme programı atarmısıız?:)

7. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Forumu biraz kurcalarsanız aradığınız her şeyi bulabilirsiniz

8. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yaşın henüz küçük sana herhangi bir program hazırlamak doğru olmaz çünkü vücut bu dönemlerde gelişir. Kilo vermek istiyorsan etli gıdaları fazla yeme mesela 2 tane tavuk budu yiyiyorsan 1 tane ye. Mutlaka yediğin yemeklerin yanında salata tüket. Bir de ekmeği fazla tüketme, normal ekmek yerine kepek ekmek tercih et.

Verdiğim programa gelince bu programdan 1-2 hafta içerisinde fazla sonuç alamazsın hareketleri düzenli olarak yaparsan 1 ay içerisinde kilo kaybedersin. Ayrıca bazen kilo vermediğini hatta kilo aldığını görebilirsin bu durumlarda sporu bırakma hiç ummadığın yerde ummadığın kilolar da verebilirsin.

Beslenme ve verdiğim program haricinde, yüzme kursuna kesinlikle ama kesinlikle yazıl ve basketbola başla. Bu sporları yaparsan hem kilo verirsin hem de atletik bir vücuda sahip olursun.

BAŞARILAR.

9. dambıllazım

dambıllazım Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle teşekkür ederim basketbol u sevmiyorum yüzme ilede alakam yoktur. Basketbolcu çok arkadaşım var kilolu hepsi onları görüncede gitmek istemiyorum.
    Ama ben body e başlamakta kararlıyım öle gelişimimi engelliyecek şekilde değil tabi Kardiyo ve fazla ağırlık olmamak şekilde ağırlık çalışması. Kilo versem yeter. Daha fazla bilgi ögrenmem gerekmekte yardımlarınız için teşekkür ederimweightlifterweightlifterweightlifterweightlifterweightlifter

10. Berk06

Berk06 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    dediğini ne kadar süre uygularsak sonuç verir bende aynı yastayım boyum 170 kilo 70. bide ben bi seferde 100 mekik rahat çekiyorum hatta 200 e çıktığım olmuştu bunun zararı varmı ?

Son düzenleme: 3 Temmuz 2012
  11. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    200 Mekik çekmek her baba yiğidin harcı değildir ilk başta onu söyleyeyim. Açıkcası bu yaşta bu kadar mekik çekmek çok zordur. Tam bilemiyorum ama belkide yaptığın mekik hareketinin çeşidi farklıdır. Benim gösterdiğim mekik hareketi biraz daha zor ama benim verdiğim mekik hareketini 200 defa yapıyorsan bu vücudunun bodybuilding'e yatkınlığını gösterir. Bodybuilding sadece çok çalışmak değildir. Vücut geliştirmeden en iyi verimi almak için çalışmanı çok fazla abartmaman gerekir. Vücudunu fazla zorlama. Bunun yanı sıra dengeli ve sağlıklı beslen. Kas yapmak istiyorsan ilk önce yağları eritmelisin. Yağ eritmek için bu hareketleri hergün yap (hareketleri kendine göre uyarla ya set sayısını ya da tekrar sayısını arttır ya da azalt). Yağları eritip ideal kiloya düşünce (senin için ideal kilo 60-65) kas yapmak için hareketleri bir gün yap bir gün dinlen. Dinlenmek kasın gelişmesi için en önemli şey diyebiliriz. Bu hareketler dışında sende başka bir sporla uğraşabilrsin. Taekwondo, yüzme, basketbol gibi sporlar sizlere önerebileceğim sporlar. Her sabah yarım saat koş ki kondisyonun artsın (koşarken hızlı değil tempolu koş böylece 1 saat çok rahat koşarsın). Verdiğim hareketler kilo kaybı için önemldir. Belki çok fazla kas yapamazsınız ama vücudunuzu güçlendirir, Türkiye için çevik ve zihni açık gençler olursunuz.

NOT: BU HAREKETLERDEN ÇOK FAZLA KAS YAPAMAZSINIZ! BUNLAR SADECE VÜCUDUN ŞEKLİNİ DÜZELTİR. KARNINIZDA SIKI SIKI BAKLAVALAR VE ÜÇGEN GÖRÜNÜŞLÜ BİR VÜCUT İSTİYORSANIZ PROFESYONEL BİR SPOR SALONUNA YAZILMALISINIZ. SİZE ÖNERİM BU HAREKETLERİ 18 YAŞINA KADAR YAPIN ONDAN SONRA VÜCUT YAPMAYA BAŞLAYIN.

Berk06 bunu beğendi.
  12. dambıllazım

dambıllazım Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    srrcan hocam benim için ne yapmamı önerirsiniz acaba ? Kaç kiloya kadar düşmem gerekir haftanın kaç günü çalışmalıyım hiç birşey bilmiyorum forumda bakınıyorum öğrenirim kısa sürede

13. Berk06

Berk06 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yani , senin fotondaki gibi yuri boyka tarzı yapmak için şart spor salonu thums:

14. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    bu yaşta başlama erken olur demek yanlış glikojen depoları yeterli büyüklüğe ulaşmasada harcore antreman yapmayacağı için bi sıkıntı yaratmaz :) kendini çok zorlamadan serbest ağırlıkla değil sadece aletlerle ve vücut ağırlığıyla yapılan egzersizlerle başlamanı tavsiye ederim 16 veya 17 yaşında serbest ağırlıklarla hardcore body yaparsın. beslenmen önemli bir etken bol protein ve karbonmhidratla beslenmen gerekir cips,kola ve çok şekerden kaçınmalısın.

15. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş