1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1.5 Yıl Ev çalışması

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve J.Bravo tarafından 16 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. J.Bravo

J.Bravo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
  2. sagopat6167

sagopat6167 Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    göbekte yağ var gibi duruyor

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bence ev ortamında güzel bir vucut yapmıssınız evde calısmak zordur zamanında bende calısmıstım ordan bılıyorum

genel olarak gozume carpanlar bıraz yaglanma var goguslerın altları sankı kare bıcımınde degılde daha yuvarlaklar buda yagdan oldugunu dusunuyorum

omuz ve trapez güzel gozukuyor

J.Bravo bunu beğendi.
  4. Pacco

Pacco Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    biraz karın çalışmasıyla daha da iyi olacaktır . Ama şu an bile çoğu salona iki gün gidipte üçüncü gün bıkan ve imkanları varken vücuduna bakmayan insanlara iyi bir cevap olmuşsunuz.Azminiz için sizi tebrik ediyorum ayrıca kol ,omuz ve trapezleriniz iyi görünüyor tekrar tebrikler spordan asla vazgeçmeme dileklerimle saygılar.

J.Bravo bunu beğendi.
  5. Smiley

Smiley Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Evde nasıl bir program izlediğini de yazarsan diğer arkadaşlara da yol göstermiş olursun...

6. berjayk

berjayk Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    göbekte yağ var tabiki ama bu büyük bi sorun değil bence evde yapmayla bu kadar olur . daha sonra beslenmene ve antremanına dikkat ederek yağdan kurtulabilrsin. evde çalışmana göre kaslar şekillenmiş . vücut fena durmuyo ama benim gözüme çarpan şey göğüslerdeki orantısızlık. belkide senin verdiğin pozlardan kaynaklıdır .

J.Bravo bunu beğendi.
  7. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Özellikle biceps, trapez ve omuz gayet iyi. Kollarında başarılı olmuşsun trapez ve omuzda da. Göğüste sıkılaştırma yapman lazım biraz yağlı da gözüküyor ama göze çarpan ilk şey karnındaki şişlik. Cardio yapmanı tavsiye ediyorum.

8. tdnh123

tdnh123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    güzel vücut yapmıssın tebrikler. Gögüslerin benimki gibi benimde yağ yakmam gerek sanırım

9. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle tebrikler... Evde sahip olduğun ekipman nedir ? Bench sehpan, istasyonun vs var mı yoksa sadece serbest ağırlıklarla mı çalışıyorsun ? Yaz geldi, karına brz daha odaklanırsan bence gayet güzel bir plaj vücuduyla gireceksin yaza....

J.Bravo bunu beğendi.
  10. asigenc1990

asigenc1990 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evde çalışmayla gerçekten güzel vucüt elde etmişsin.Tebrik ederim.Biraz yağ var arkadaşlarında dediği gibi eğer biraz daha kilo verirsen bence süper olursun şimdide öyle zaten bence :) Bende evde çalışıyorum 3 haftayı doldurdum.Yeniyim yani.Neler yapıyorsun evde programın hakkında bilgi verirsen sevinirim.

11. J.Bravo

J.Bravo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evet yağ oranım yüksek. Mekik çekmeye 2 aydır başladım.Şubat 1 den bugüne kadar belim 84 den 80 e düştü. Göğüslerde de alt göğüs hareketlerini sağlıklı yapabileceğim bir ekipmanım yok. En az 5 aya ihtiyacım var yağlarımdan kurtulabilmek için.

Evde bench sehpası var. Ağırlıklar da göğüste 70 kg basacak kadar diskler var. Aslında ben tam bir kasap gibi idman yaparım. Ne bacak, ne sırt, ne kanat... hiç çalışmıyorum, çalışamıyorum. Burası ev herşeyin bir sınırı var.

Pazartesi göğüs- biceps
    Salı omuz- triceps
    Çarşamba off
    Perşembe tekrar

Simetri sorunu eskiden çok barizdi. Ama göğüsler hacimlendikçe çokta fazla dikkat çekmemeye başlamıştı. O pozda biraz falsolu olmuş demek ki.

12. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    O konuda yanılıyorsun evde bacak ve sırt çalışmak mümkün... Bacak için squad, lunge, deadlift, calf raise yapabilirsin... Kanat için, barfiks demiri takdırırsın barfiks çekersin, bent over barbell row, sonra reverse grip bent over barbell row sonra da dumbell rowing yapar bitirirsin mis gibi kanat antremannı olur..

DeaqLe ve J.Bravo bunu beğendi.
  13. J.Bravo

J.Bravo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Haksız değilsin. Çalışılır çalışılmasına da sadece squat kısmında aynı fikirde değilim. Senin için öyle olmayabilir ama benim için 50 kg lık bir barı yerden alıp omuzlamak kolay birşey değil sakatlanma riski var. Askı sehpası olmazsa olmaz squatta diye düşünüyorum. 40 kg omuzlanabilir ama 40 kg de benim için squatta yeterli bir ağırlık değil. Daha önce bacak çalışmayı denemiş birisi olarak söylüyorum bu ağırlıkları.

Diğer konuda haklısın diğer hareketler yapılabilir. Barfix demirine dahi sahibim. Ona rağmen yapmıyorum. Kanat çalışmıyorum çünkü estetik bulmuyorum kanatları. Bacak çalışmıyorum çünkü boyum kısa. Hepten bodur görünmek istemiyorum. Sonuçta bu bir estetik sporu...

14. Aab Husein

Aab Husein Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Sol göğsündeki hafif simetri kaybı hariç çok güzel olmuş. O kadar kusur kadı kızında da olur. Söylediklerinden anladığım kadarıyla isteklerin doğrultusunda çok güzel bir vucüt olmuş, tebrikler. Yaz geldi parçalanma zamanıdır :) Biraz daha kiloları azaltıp, tekrarları arttırırsan çok daha iyi olabilir. Saygılarımla..

15. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Evet squad konusunda da sen haklısın... Ben düşük ağırlık yüksek tekrar kullandığım için bacaklarda sorun olmuyor (kalın bacaklarım olmamasına rağmen, dizimdeki sakatlık nedeniyle). Ama tam olarak tatmin ediyor mu dersen hayır, biraz daha hacimli bacaklarım olsun isterdim. Bacaklarının kalınlaşmasından korkuyorsan sen de yüksek tekrarlı setler uygulayabilirsin bence. Bacak çalışınca diğer egzersizlere de katkısı oluyor çünkü, karında bile performans artışı yaşıyorsun, barbell curlde ayaklarını yere sağlam basıyorsun vs. Ayrıca hormon salgılaması açısından da çok önemli bacak çalışması. Bütün bunların yanında bacak çalıştığım gün ve sonrasında libido artışı yaşıyorum sebebini de hormonlara ve alt vücut kaslarının uyarılmasına bağlıyorum. Bence bacak da ihmal edilmemeli, düşük veya yüksek tekrar farketmez.

16. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Bacak pozu göremedim ama, kim ne dersede desin 1.5 yıl gibi kısa sürede üst taraf evde daha iyisi olamazdı bence, bilgileriniz sizi doğru yolda götürüyor durmak yok yola devam :)
    (biraz yağ oranı düştüğü zaman daha güzel görünecektir, benimde boy 1.65 )

Son düzenleme: 17 Mayıs 2011
  17. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    vucut gayet iyi. sadece yağ sorunu var oda abartı değil. yinede karın bolgesi kendini belli ediyor. bu noktaya odaklanın. ikinci olarakta kanat çalışmıyormuşsunuz. tabiiki kişisel tercihtir bunlar saygı duyarım. ama bende tam tersine kanat ve omuz çalışmaktan cok keyif alıyorum diyebilirim. iyi çalışmalar başarılar ....

18. coss18

coss18 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sakarya
    herkes belirtmiş zaten yağ sorunu var diye ama bence o pek önemli bi sorun değil düzgün diyet ve kardiyoyla 2 ayda halledebileceğin bi durum.1.5 yıl için iyi kas kütlesi inşa etmişsin buda en önemli artın

19. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    çok iyi çalışmışsınız.Evde çalışmak azim sabır ve güvenilirlik ister...

20. promise90

promise90 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Ev için gayet iyi bence. Gainer veya protein tozu kullandınız mı?

Sayfayı Paylaş