1.5 hafta ara

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cagatay tarafından 6 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. cagatay

cagatay Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben 1.5 hafta ara verdım arkdas kolumun ındıgını soyledı.sızce mumkunmu bu hemde kendımı toparlarım dedım ne olmuskı bence gayet dogal..hemende sonecek degılız ya sızce

2. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Eğer o kol ölçüsünü 1,5 haftada yaptıysan 1,5 haftada söner ;)

3. tito ortiz

tito ortiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    nankör fln diyoruz ama o kadarda değil ;)

4. cagatay

cagatay Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kıskanclar

bencede bu kadar nankor bı spor olamaz.bence kıskanıyo arkdaslar benı.zaten ne yapacan ısısp dıyolar bence fıtt olmak daha ıyı dıyolar.salla onları..haklısınız bu sporda 9.ayımdayım her turlu varım suplumentınden tut hareketlerı en bab sekılde yapmaya kadar.sevıyorum bu forumu gorusuruz

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    seni kıskanıyorlar bence :)
    kolay gelsin...

6. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ya aslinda buna benzer durumlar bende de oluyordu, cok sık ara vermek zorunda kaldigimdan bu durumu cok iyi biliyorum. duzenli vg yaptigim zamanlar vucudum surekli zinde oluyor, kaslar surekli diri duruyor, 2 hafta biraksam kaslarin gevssedigini fark ediyordum. ama normal bir durum, ara verme durumu cok uzamazsa kutlede kayip olmuyor. arkadasin kaslarinin indigini SANMASI boyle bir gevseklikten kaynaklaniyor olsa gerek. ara fazla uzun olmazsa sorun yok, hatta vucut dinlendigi icin geri donuste eskisinden daha ivmeli bir cikis bile yapilabilir.

7. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    evet bunun gibi senede 1-2 hafta ara verdiğinde belki kasların biraz gevşiyecek ve eskisi gibi sert durmayacak ama
    o dinlenmeden sonra yeniden başladığında daha çabuk ölçü aldığını farkedeceksin

ünlü vücutçu dexter jackson bile bir ara "ben 1 sene ara veriyorum" demişti neden adam biliyo işi kendini harap etmiyo

8. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Bu konuda onemlı bır ornekte Kevın Levrone, kendısı buyuk musabakalara hazırlanmaya 6 ay once baslarmıs, ve bazı seneler bu sekılde 5-6 ay elını
    agırlıga surmedıgı olurmus.

Onemlı bır konu egzersız yapmasakta proteın yeterlı mıktarda alırsak, ve hareketlı bır yasam surup tıkınmayı abartmazsak cok felaket kayıplara ugramayız.
    Ancak cogumuz en bastada ben spordan uzaklasınca yuksek kalorılı yeyıp , az proteın alırız ve sonra da kayıp tabı cok olur.

9. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    selamlar,

1 veya 1,5 haftalik ara vermeleleri bu süreleri icinde yeterli derecede protein alarak antrenmanlariniza dahil bir dinlenme süreci olarak kabul edebilirsiniz... hatta 2 veya 3 ayda bir 1-2 hafta arasi dinlenmenin hem kendinize hem de vücudunuza yarari olacaktir..

kollar inmis gibi evhamlara kapilmayin... en fazla 2 antrenman sonra daha saglikli bir sekilde eski formunuza kavusursunuz...zaten bu tür düsünceler genellikle piskolojiktir..

selamlar

10. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    ayaz bu konuda hem fikiriz.. 3 ay da bir vucudu 1 hafta dinlendirmek doğru bi hareket. Çünkü idman sırasında kaslardaki yıpranma artar vucuddan protein emilimi yükselir. buyüzden vucud gerekli besinleri hep kas yapımında kullanır. kendi gereksinimlerinden kısar. bu 1 haftalık arada vucut kendinide toparlama imkanı bulur ve tekrar idmana başladığınızda daha dirençli bi vucudla karsılasırsınız..

Sayfayı Paylaş