1.5 Ayda 22 kg verince halsizlik-kassızlık yaptı..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lordmarvel tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Öncelikle boyum 1.72 kilo 66 yaşım 16. Geçtiğimiz 1.5 ayda sıkı bir diyetle 22 kg vermiştim. Kilo verdikten sonra kaslardaki nerdeyse tüm yağlar eridi, halsizlik oldu. Eskiden çok rahat basketbol oynardım, topu orta sahadan potaya çok rahat atıyordum(umarım ne dediğimi anlamışsınızdır) şimdi potanın 5 mt ilerisininden zor yetiştiriyorum. Evde 5kg Dambıl seti var 2 aydır diyetsiz 2x50 yapıyorum hiçbir faydasını göremedim. Üstelik spor yaparken çok erken yoruluyorum ve nefes nefese kalıyorum. Napmamı önerirsiniz?

Aklımda Bu yaz spor salonuna başlayıp, sıkı bir diyetle vücudu düzeltmek geçiyor ama profesyonellerden yardım almak istedim. Bu arada evde protein dozu da mevcut. Bu yaşta kullanmam sorun olmaz değilmi? Daha önce hiç kullanmadım..

Dipnot:Tam emin olmamakla beraber jinekomasti hastalığı mevcut sanırım bende.

2. parozi

parozi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1.5 ayda 22 kilo bu 7-8 aylık olması gereken kilo verimi bence bi doktora git sağlıksız bi durum daha hızı ve daha çok geri alabilirsin

3. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Evet haklısın. Verdiğim için çok pişmanım keşke yavaş yavaş verseydim. Kafama takmıştım o sırada, 1 ay boyunca aralıksız diyet+spor yapıyordum.

4. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    2x50 mi okudum ben ? :)

onun 3x10 yap bence .

5. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    3x10 nasıl oluyor? Benim bahsettiğim şey 2 kolla 50 kere yapmamdı:) editleyebilirim başka anlamı varsa

6. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Son düzenleme: 26 Aralık 2009
    lordmarvel bunu beğendi.
  7. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    1,5 ayda 22 kilo adamı öldürür !!!spor mu yapıyorsunuz ? yoksa işkencemi ?

8. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar üstüme gelmenize gerek yok. Yukarda pişman olduğumu söyledim zaten. Yemeklerden soğudum, yemek yiyemiyorum. Sadece tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim.

9. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    böyle duyuyorum diyetisyenler eşliğinde çok sağlıksız spor bile yapmadan sadece kg veriliyomuş mesela benim kuzende 1 ayda 15 kg kilo vermiş diyetisyeni diyet yazmış üstelik kızartma falanda yiyebiliyormuşda 15 kg 1 ayda gitmiş miş böyle diyetlere çok dikkat kg vercem diye olan kaslarıda kaybetmeyelim

10. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Evet yeri gelmişken de uyarayım. Diyet yaparken diyet listenizde mutlaka et,tavuk,balık,meyve,yeşil çay bulundurun ve sırf kalori var diye yağsız yemeyin. az miktarda zeytinyağı katabilirsiniz. ve mutlaka tek yönlü beslenmeyin (bknz ben) benim gibi kasları da kaybedersiniz, bedenide..

11. gencbarmen1

gencbarmen1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    gücünü toplayana kadar çok sıkı beslen. yağlıyı az tüket ama sabah kahvaltıda domates peynir zeytin süt gibi besinler ye.biraz karbonhidrat tüket.bal çikolata gibi enerji verici şeyler ye ve 3-5 kg geriye alda gücünü toparla birz derim

12. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyen için tşkler.. her sabah yumurta yeşil zeytin ve süt tüketiyorum zaten; cips,çikolata,bisküvi falan tüketmiyordum bundan sonra onları da tüketebilirim enerji için..

13. ozan387

ozan387 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bu şekilde hızlı kilo veriminin gerçekten çok zararlı olduğunu duymuştum hem vucudun dengesi bozuluyor , ve birden hepsini yağ şeklinde alıp kötü bir görünüme sahip olabilirsin dikkat et beslenme önemli beslenme önemli derken hiç birşey yemeyeceksin demek değil bu karbonhidrat ve protein ağırlıklık beslenirsen hacim yapabilirsin bunu 2 yolu var
    1-Normal besinler ile (pilav,tavuk,makarna)
    2-Doğal Supplement desteği ile (weight gainer.)

ama bu kilo alma kesinlikle herşeyi yemen anlamına gelmez yağlı ürünlerden olabildiğince uzak dur ama tamamen kesme tabiki bunların yanında ağırlık çalışmaları eksik edilmemeli ki kas olarak hacim kazan.
    benim sana tavsiyelerim bunlar salona gidiyorsan hocana bunları danışmanı tavsiye ederim başarılar kolay gelsin thums:

lordmarvel bunu beğendi.
  14. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    bundan 2 sene once 48 gunde 30 kılo vermıstım bende anlıyorum ne demek ıstedıgını spor salonunu yazılmıstım o zamanlar bılmıyorum tabıı yenıyım bench te 10 kıloyla zor basardım:D yag kas ne varsa erımıs tabıı halıyle.. vucudum tam tepkı vermeye baslamıstı kı dıyetı bıraktım(dıyet denemez sanırım gunde sadece 2 bardak taze meyve suyu + sabah 10km oglen 10km aksam 10 km kosu ve 1000 kusur mekık 1000 kusur sınav) vucudumda akneler olusmustu hızlı kılo kaybından kaynaklanan sonra kıloları almadım tabıı uzun sure spor yaptım hos hala yapıyorum ama sarkıklardan 2 yıl gecmesıne ragmen tam anlamıyla kurtulmus degılım sabırlı ol beslenmene dıkkat et ve spor yap benım sana tavsıyem..

15. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    moral vermesi açısından kaslar kaybolup gitmez, sadece küçülür. kas hücrelerinin sayısı sabittir ayrıca. doğru beslenme + çalışma ile tekrar eski gücünüze kavuşabilirsiniz. mesela 2 sene vg yapan biri uzun bir süre ara verirse 2-3 haftada eski gücüne kavuşur.

16. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    İnsan 1 ay aç kalsa okadar kilo veremeyebilir sana tavsiyem erken toparlanmak için bir doktora git bence sana gerekli vitamin vb şeyleri yazacaktır önce sağlık kardeşim..

17. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize çok teşekkür ediyorum. not aldım, şuan okulum olduğu için spor yapma imkanım yok pek. yarıyıl tatilinde tek tek hepsini yapıcam. iyi seneler

18. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Yanlış yapmıssın,Marttan sonra hedefim ayda 4 kilo 4 ay diet.22 kilo ne yaptın yaw.Düzelir ama inş 2-3 aya durumun.sağlıklı besmenmeye başla/devam et diyebilirim.

lordmarvel bunu beğendi.
  19. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    valla 3 ay geçti ama hala düzelmedi. umarım bu yaza kadar vücudu düzene sokabilirim.

20. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Yaza Kadar Sokarsın.örnek beslenme programları Forumda mevcut.onlarıda uygulayamazsan,sağlıklı beslenmeye bak.kaliteli beslen en azından.

ALLAH kolaylık versin.

Sayfayı Paylaş