1.5 Aydır Devam Ettiğim Başlangıç Programı Sonrası Ne Yapmam Gerektiğini Bilmiyorum ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Erenarth tarafından 20 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Erenarth

Erenarth Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle burada bizlere yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler. 2. ayda nasıl bir program uygulamam gerektiği forumda yazılmış ancak bu programın uyguladığım ilk programdan pek farkı yok ve bu spora yeni başlamış olsamda 6 yıldır aktif olarak başka bi branşta spor yapıyorum ve devam etmem gereken programın artık bana bişeyler kattığını hissetmek istiyorum.

İlk başladığım spor salonunda İzmir'de 1 ay çok profesyonel kişiler tarafından hiçbir sıkıntı yaşamadan çalıştırıldım ancak daha sonra şehir değişikliği yapmam gerekti ve şu an gittiğim spor salonu çok donanımlı olsada içeride size yardımcı olucak kimse yok. Salona bana yardımcı olabilecek müşteride gelmiyor çoğunluk yaşlı, spor yapmış olmak için orda olan kişiler. Bu yüzden 2 hafta daha aynı programa devam ettim...

Boyum 1.90, 80 Kiloyum. Atletik bir yapım var hatta boyuma nazaran olsa gerek zayıf görünüyorum.

Kardio çalışmıyorum

İlk 1 ay

Crunch 3*15
    Tam Mekik 4*15
    Ters Mekik 4*15

Shoulder Press machine4*12
    Chest Press machine 4*12
    Butterfly 4*12

Barbell Curl 4*12
    Concentration Curls 3*12
    Triceps Push Down 4*12
    Pull Down (Enseye Çekiş) 4*12

Son olarakta ön bacak çalışıyodum.

Son 2 Hafta ise

Crunch 3*20
    Tam Mekik 3*20
    Ters Mekik 3*20

Bench press 4*8
    Butterfly 4*8
    Shoulder press machine 4*8
    Barbell Curl 4*8
    Concentration Curls 4*8
    Pull Down (Enseye Çekiş) 4*8
    Triceps Push Down 4*8

Bu programları 1 gün yapıp diğer gün dinlendim. Gördüğünüz gibi sallantıdayım ve ne yapmam gerektiğini bilmeden kendi halimde, yapmayı bildiğim hareketlere devam ederek takılıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, salondaki imkanlarım çok iyi her türlü alet, makina mevcut.

2. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    aşağıdaki verdiğim linkteki 2. ay programını takip etmeni tavsiye ederim...

senin programına yapı olarak benzeyebilir ancak;

sen daha hiç üst göğüs hareketi yapmamışsın...

programında omuz için bir hareket görüyorum,
    kanat (sırt) için bir hareket görüyorum,
    tirceps için bir hareket görüyorum...

şimdi sen forumdaki programın neyini beğenmedin?? bi uygula bakalım... mutlaka sonuç alacaksın.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t4738.html

Erenarth bunu beğendi.
  3. Erenarth

Erenarth Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim. benim niyetim salona gidiyorum, nimetlerinden faydalanıp daha komplike şeylerle çalışabilmekti bunlar evdede kolaylıkla yapılabilcek şeyler ama bundan sonra bu programı uygulayacağm..

4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    evde yapılabilecek şeyler diyorsun ama...

bu hareketleri evde yapabilmek için;

ayarlanabilir bench sehpası, bar, plaka, dumbell barı vs.. bir sürü alet edevat gerekli...

evde çalışan birisi olarak bunun zor ve maliyetli olduğunu oldukça iyi bilenlerdenim...

lat pull down gibi temel bir hareketi evde yapamamanın sıkıntısını yaşayanlardanım...
    kablolu hareketleri yapamamanın sıkıntısını yaşayanlardanım...

buradaki programlar başlangıç programları ve emin ol serbest ağırlıklarla çalışmak makinelerle çalışmaktan daha iyidir...
    ve şunu da unutma ki, antrenmanların ilerledikçe daha komplike bir hale gelecek ve kullanmayı arzuladığın salon makinelerinin hepsini kullanacaksın, sadece sırasının gelmesini bekle...

Sayfayı Paylaş