1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1.5 ay sonu resimlerim ve cevap bulmam gereken sorular

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve sarikurt tarafından 26 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. sarikurt

sarikurt Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    1,5 ay boyunca Flexorun ''Evde sadece 2 adet Dumbell ile çalışma proğramı'' + birkaç tanede internette bulduğum hareketler(Karın kası,serratus anterior,trapezius,bilek kasları için) dahilinde çalışıyorum.Resim koymak için daha çok erken olduğunu biliyorum ama daha yolun başındayken yanlış bilgilendirilmelerle çalışmak,eksik bilgilerle çalışmak istemedim,daha kolay cevap verebilmeniz için resimlerimi ekledim.Son resmim aydınlık ama not düşeyim,son resmimi üst karın kası çalıştıktan sonra çekildim 5. haftada.Hedeflediğim vücut tipi son resimde gördüğünüz vücut tipi.Cevap bulmam gereken bazı sorular var yardımlarınızı bekliyorum.

Antreman Programım:
    Gün 1.Kas 2.Kas
    Pazartesi = -------------------------
    Salı = Omuz - Trapezius
    Çarşamba = Karın - Bilek
    Perşembe = Sırt - Pazu
    Cuma = Arka kol - Trapezius
    Cumartesi = Karın - Serratus Anterior
    Pazar = Göğüs - Pazu

Ölçüler:
    Boy:1.67
    Kilo:tartılmadım
    Sağ kol:30 Sol kol:28
    Omuz:99 Göğüs:81
    Sağ bilek:26 Sol bilek:25
    Karın:74

Sorularım:

1)Supplementsiz hedefimdeki vücuda ulaşabilirmiyim? Ulaşamazsam supplement kullanmaya kaç ay sonra başlamalıyım?

2)Hedefimdeki vücuda spor salonuna gitmeden ulaşabilirmiyim ?(Lise 3 e gidiyorum,YGS idi falandı filandı vakit bulamıyorum spor salonu için)

3)Hacim olarak çok ince görünüyorum,daha yapılı olmam için hangi kaslara daha fazla önem vermem gerekir?

4)Omuzum orantısız,bunun çözümü varmı?

5)Hedefimdeki vücut için boyum sorun olurmu?

6)Vücudumu, hedeflediğim vücut gibi yapabilmek için Flexorun programı yeterlimidir? Yeterli değilse eklemem gereken dummbell antremanları varsa söylermisiniz?(Özellikle üst göğüs alt göğüs muhabbetinden dolayı sordum)

Ekli Dosyalar:

• d.jpg
      d.jpg
      Dosya Boyutu:
      63,8 KB
      Görüntüleme:
      600
    • 23112010066.jpg
      23112010066.jpg
      Dosya Boyutu:
      57,4 KB
      Görüntüleme:
      517
    • adsız.JPG
      adsız.JPG
      Dosya Boyutu:
      29,9 KB
      Görüntüleme:
      507
    • c.jpg
      c.jpg
      Dosya Boyutu:
      61,8 KB
      Görüntüleme:
      546
    • b.JPG
      b.JPG
      Dosya Boyutu:
      54,2 KB
      Görüntüleme:
      515
    • 23112010060.jpg
      23112010060.jpg
      Dosya Boyutu:
      59,9 KB
      Görüntüleme:
      505
    • 23112010062.jpg
      23112010062.jpg
      Dosya Boyutu:
      58,4 KB
      Görüntüleme:
      453
    • f.JPG
      f.JPG
      Dosya Boyutu:
      45,3 KB
      Görüntüleme:
      586
    • a.jpg
      a.jpg
      Dosya Boyutu:
      30,1 KB
      Görüntüleme:
      655
    • 0.jpg
      0.jpg
      Dosya Boyutu:
      13,6 KB
      Görüntüleme:
      611
  2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Lütfen tüm pozları ekleyin.

3. sarikurt

sarikurt Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Adminim tüm pozlar derken neyi kastettiğinizi tam anlayamadım?kastınız bacaklarsa ekliyorum şimdi

Son düzenleme: 26 Kasım 2010
  4. sarikurt

sarikurt Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Bu da bacakların durumu

Ekli Dosyalar:

5. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Kilon 53-55 arası sanırım :) Bir yıla güzel bir vücudun olur eğer doğru beslenir azimle sporuna devam edersen , cünkü bir yıl içinde 8-10kg alabilceğini düsünüyorum tabi sağlık sorunun yoksa, buda seni fit gösterir :)

sarikurt bunu beğendi.
  6. sarikurt

sarikurt Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında soru sormak için sadece arkadan çekilmiş resimleri eklicektim ama eklemişken diğer yerleride ekliyim dedim :).Ben Bruce Lee gibi aşırı kanat istemiyorum,Jason Statham'ın (son resim) gibi sırt istiyorum.Özellikle ensesinin yakınındaki ters üçgen yada V harfini andıran yer.Bu bölgeyi hangi hareketlerle çalıştırabilirim ? Birde önlem amaçlı olarak soruyorum,Bruce Lee gibi kanatlara sahip olmak için hangi hareketleri yapmak yada hangi bölgeyi çalıştırmak gerekir ? O hareketleri öğreniyimde kanatları istediğim şekle sokunca o bölgeyi fazla kasmıyım.Bu arada montajlara yorum yapmazsanız sevinirim :) kasmadan yaptım, güzel görünmesine bakmadım.

Ekli Dosyalar:

7. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    bilek 26 mı ön kol olmasın o

8. sarikurt

sarikurt Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    ön kol 26 :) 2 mesaj üstteki soru arada kaynamasın,konuya yeni girenlere hatırlatıyım

9. SerTkaN

SerTkaN Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Konya
    Kanat : Barfix en yararlı calısma bence.

10. sarikurt

sarikurt Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Barfix en seviğim hareketlerden biridir,kanat antremanlarımın vazgeçilmezi...Ama sorum o değil.

Ekli Dosyalar:

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Hepimiz çok şey istiyoruz ama bunu yapmak için istemek yetmiyor.

Bence ısmarlama vücut yapılmaz.

Kanat kaslarını geliştirmek istiyorsan

Sırasıyla

barfiks-barbell rowing-dumbell rowing-one arm dumbell row-makine rowing koparma ve silkme varyasyonlarını yapmalısın.

büyükten küçüğe uygulayacağın hareketler bunlar.

silkme ve koparma mumkun mertebe programda olmalı.

kolay gelsin.

sarikurt bunu beğendi.
  12. sarikurt

sarikurt Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabın için teşekkür ederim.Forumda çoğu kişi trapezlerinden şikayetçi.Önceden önlem almamış sonra aşırı gelişmiş.Bu soruyu hem önlem alma hemde bilgi edinme amaçlı sordum.VG konusunda baya kararlıyım.VG yi bırakma gibi bir düşüncem yok.Sonuçta profesyonel vg ci olma gibi bir düşüncemde yok.Bu yüzden yarasa kanadı gibi kanat yapmamada gerek yok.Kanat kasları için sırasıyla : Barfix-wide row-dumbell row hareketlerini yapıyorum.Sınavlar olduğundan pek vaktim olmuyor,1.5 saatimi ayırabiliyorum,2 dambılla evde çalışıyorum.Programımda sıralama doğrumu ? Programa göre çalıştırmadığım sırt bölgesi varmı?Özellikle sormak istediğim soru:ensenin altındaki V harfini andıran şekli hangi bölgeyi çalıştırarak daha belirgin yapabiliriz?

13. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    V harfi dediğin fotoğraf death race de ki sahneydi sanırım enseye çekiş barfiks yapıyodu Jason Statham. Sırt kaslarını belirginleştirmen gerekir Lat Pulldown ve enseye çekiş barfiks başlıca etkili olcak hareketler .V nin üst ve başlangıç kısmı ise trapez gibi enseye alırken aşağı gerilmiş olması lazım.

Trapez için;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/trapez-t200.html

Ben Standing Dumbbell Upright Rows ve Dumbbell Shrugs hareketlerini yapıyorum sonuçtan memnunum.

sarikurt bunu beğendi.
  14. sarikurt

sarikurt Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabın için yazılı olarakta teşekkür ederim.Evet death racede Statham'ın sırt görüntüsü çok hoşuma gitti.Üstede resmini koydum zaten :) Lat pulldown için imkanım yok evde yapıyorum antremanlarımı.Barfix çekiyorum.Antreman programım:Barfix-wide row-dumbell row şeklinde.Trapez içinde: Dumbell shrugs ve Dumbell upright rows hareketlerini yapıyorum. V harfini andıran bölgenin trapez bölgesi olması ve sırt ile trapez bölümünü çok geliştirince önden görüntünün kötü olması sebebiyle çok kararsızım sırtla trapezi fazla geliştirmek konusunda.Artık önümüzdeki aylar göstericek nasıl yapacağımı :)

15. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Ben enseye çekiş yapıyorum barfiksi ilk zamanlar çok ters geliyodu, zorlanarak yapıyodum sonra alıştı vücut ama sakatlık riski yüksek yazılmıştı sanırım forumdada özellikle boyun bölgesi için ona dikkat et.

Trapez bölgesi içinse endişeni anlıyorum sivrilerek estetik olarak görüntüyü bozduğu durumlar oluyor fakat geniş omuzlarla beraber güzel durduğu kanaatindeyim.

Trapez programımız aynı ben haftada 1 gün omuzla beraber çalışıyorum 2 yıldır bodyle uğraşıyorum ama trapeze başlayalı 2 ay falan oldu, biraz bende sona sakladım açıkçası çok sivrilerek görüntü bozulmasın diye.Bu 2 hareket güzel ama çok göze batmıyor ama çalışılmış olduğuda belli oluyor :)

Son olarak Spor hayatında başarılar dilerim inşallah akıttığın terin karşılığını alırsın, kolay gelsin thums:

Bozo-Baku ve sarikurt bunu beğendi.
  16. sarikurt

sarikurt Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumların için teşekkür ederim..Barfix 8 tane yapabiliyorum.Son günlerde zıplayınca sırtım acımaya başladı,boynum ağırmaya başladı,inşallah barfixten değildir.

Sende inşallah bu sporda dahada gelişirsin ve trapez bölgesinde istediğin görünümü elde edersin.Kendine iyi bak :)

ZARELLI bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş