1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1.5 ay oldu tavsiyeleriniz hedef fit vucut

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve xxxxxxxx tarafından 8 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. xxxxxxxx

xxxxxxxx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boyum 183 kilo 81 yas 21

Slmlar arkadaslar bu sporu 1.5 aydir yapiorm yaglarimdan arinarak fit bir vucut istiyorum.Sert bir diet programim yok ama 60 80 gr arasi protein aliorm gunde asitli iceceikleri ve ekmegi tamamen kestim onceden bunlari cok fazla tuketiyordum.Suplement daa hic almadim ama baslamak istiyorum bnm gibi yaglanmadan hatta yag oranini azaltarak kaslanmak icin ne gibi suplementler oneririsiniz.Tesekkurler. Yorumlariniz ve elestirileriniz bnm icin cok onemli.Birde ben ton baligi ve de yumurta yiyemiyorum :S onlar yerine ne tuketebilirm.

Ekli Dosyalar:

2. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Vücudun bu spora çok uygun. Omuz çatın gelişmeye çok müsait.
    Göğüs şu an fena deil , kollar çok kötü hem biceps hem triceps , kanatlar eksik , karın fena deil , trapezlerin de birazcık var omzun o yüzden biraz geniş sanırsam.

Protein tozu kullanabilirsin bence yumurta yiyemiyorsan. Kollarda ağırlıkları bence arttır , zorla kendini ve asla vücudunu kullanma biceps çalışırken sadece kolun çalışsın. Önemli olan çok yapmak deil , sana yararı olması.

Yaza kadar bu şekilde devam edersen çok fit ve sıkı bir vücudun olur.

Başarılarının devamını diliyorum.

Not : Kendinle ilgili daha çok bilgi vermelisin , örneğin ölçülerin nedir ?

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yorum için çok erken..vücudunuzun karakterini kazanmaya başladığı dönemde yayınlanan fotolar çok daha yol gösterici olacaktır..

beslenme konusunda fit vücut için yada body için farklı yöntemler yoktur..kas yapım aşamasında çalışma ve beslenme usulleri aynıdır (başlangıç için).. 1-2 yıllık bodycinin yağlarından arınması fit vücuda eştir ancak..
    protein - karbonhidrat için hesap yaparak miktar belirleyin..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en_ok_sorulan_sorular_ve-t11375.html

Son düzenleme: 8 Kasım 2008
  4. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Daha yolun çok başındasın xxxxxxx. Fit bir vücut istiyorum diyorsun, ama cardionun c'nini yaptığını yazmamışsın. Mutlaka koşu, bisiklet, twist vb hareketlerini idmandan önce ya da dinlenme günlerinde yapmalısın. Kuru kuru diyetle işin uzun. Daha yorum yapılacak vücudun yok, ama avantajın olarak omuzlarının genetik olarak geniş olduğunu söyleyebilirim.
    Yumurta-balık yiyemiyorsan, her öğünde ayran içebilir, günde 1-2 kanat yiyebilirsin. Ara öğünlerde de toplam günde 4-5 bardak süt içebilirsin. Bunlar balıkltan-yumurtadan aldığın proteini fazlasıyla karşılar zaten.
    Suplemente bu seviyede pek gerek yok. Yağ yakıcı diyorsan zararını gören pek çok kişi var. Bu tarz ürünler kullanıldıklarında metabolizmayı hızlandırıyor. Fakat bırakıldıklarında çoğu kişide metabolzimayı 2 kat yavaşlattığı görülmüş ve 10 kg veren kişi, 20 kg almıştır.

5. xxxxxxxx

xxxxxxxx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cardio olarak (haftada 5 gun antreman yapiyorum) anteramnda once 15 dkka kosuorum isinmak icin... aslinda hocam onuda yapma dior ama terlemeden spor yapinca hic bsy anlamiyorum spordan.Birde antreman gunlerinden ayri 1 gunde basketbol oynuyorum ama baya yuksek tempoda oynuyorum ve 2 3 saat oynuyorum.Aslinda vucudumun her yeri gelisirken kollarimin gelismemesini ona bagliyorum bn bazen haftada 2 baskete gidiorm ve de kollarim asiri yoruluyor her antremandan snra ve basketten sonra titriyorlar...Jevric verdigin tavsiyeler icin cok saol ama ben sut ve ayranda tuketemiyorum ne yaziiki :S nzmn icsem cikariyorum ve surekli et yemekten biktim desem yeridir :S bir beyaz peyni ve yogurt yiyebiliyorum sutlu urun olarak. Yag yakici ve ya herhangi bir kimyasal madde almak gibi bir niyetim yok aslinda... sadce olursa kimyasal katkisiz bir whey protein olabilir .

6. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Bu tempon gayet güzel. Heryerin gelişirken kolların neden gelişmez?: Çünkü daha yolun başındasın, kolların gelişmesi için ondan önce sağlam bir omuz yapman lazım. Omuz olmadan ne kadar çalışırsan çalış, kollar gelişmiş gözükemez. Şu an omuz-sırt-göğüs gibi büyük kas grupların gelişiyor doğal olarak, bu da normaldir. Kollardaki değişmeyi 3 ayda net olarak gözlemleyebilirsin. Şu anki amaç kilo vermek ve büyük kas gruplarını geliştirmek tabiki.
    Whey istiyorsan onu da tüketebilirsin. Ek besinler genelde 3-4 ay body yapıp, kendi kilo sınırına ulaşan kişiler tarafından tercih ediliyor. Sen şimdi kullanmaya başladğında ilerde sınıra ulaşırsan alternatif besin olarak doğal besinleri de tercih etmek zorunda kalırsın.

Sayfayı Paylaş